FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 
09-07-11 10:55  Odp: [Koncert życzeń] Powojenne konstrukcje lotnicze i użytkowane w Polsce
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Ił-14 już jest w SZUFLADKACH.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
12-08-11 16:04  Odp: [Koncert życzeń] Powojenne konstrukcje lotnicze i użytkowane w Polsce
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

O tym chyba jeszcze nikt w tym temacie nie wspomniał. Zaintrygowała mnie ta maszyna :-)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
12-08-11 17:26  Odp: [Koncert życzeń] Powojenne konstrukcje lotnicze i użytkowane w Polsce
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Jak najbardziej.
Materiałów pobranych z szufladek nie wolno tylko wykorzystywać do celów komercyjnych.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
12-08-11 18:39  Odp: [Koncert życzeń] Powojenne konstrukcje lotnicze i użytkowane w Polsce
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

A Let L-60 Brigadyr? Też był używany jako sanitarka.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
13-08-11 00:07  Odp: [Koncert życzeń] Powojenne konstrukcje lotnicze i użytkowane w Polsce
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

A dlaczego reprint ?
Hammerheady z MMa sami nie wiedza jakie skarby mają i nie zanosi się jeszcze długo na jakiekolwiek wznowienia i reprinty...
Pozostaje więc borowanie dziury w brzuchu jakiego zaprzyjaźnionego projektanta. ;)

Żeby było bardziej merytorycznie - pisałem o SM-1 i SM-2 ale to wcale nie wyczerpuje tematu wiropłatów.
Na horyzoncie mamy co prawda porządnego MI-2 ale brak Mi-4 kole w oczy. A co powiecie na MI-6 z "Instalem" na burcie i słupem wysokiego napięcia na sznurku ?

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
13-08-11 09:22  Odp: [Koncert życzeń] Powojenne konstrukcje lotnicze i użytkowane w Polsce
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

piotter - albo z Jagiełłą z pomnika grunwaldzkiego ;-)

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
13-08-11 09:25  Odp: [Koncert życzeń] Powojenne konstrukcje lotnicze i użytkowane w Polsce
Reedmooley 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Mi-4 projektu B.Wasiaka wznowili w reprincie b.ładnie(jak ktoś chce to wrzucę fotki arkuszy), wg mnie głównym problemem MM jest brak naczelnego testowego sklejacza modelu przed wydaniem, plus osoby która by znała sie na rzeczy względem poprawności historycznej.Oraz osoby która by określiła w końcu jakąś konkretną linię wydawnictw-bo na razie modele są wydawane nie przypiął ni wypiął i szalenie różne jeśli idzie o jakość projektu,akurat to co im ktoś zaproponuje do wydania. Byłem w redakcji MM LOKu w Wawie z miesiąc temu, właśnie z powodu reprintów,kupiłem sobie to Mi-4. Jeśli Żuka wydali by w podobnej formie to nie miałbym żadnych wątpliwości czy go kupić.
Poza tym jak rozmawiałem tam z panem Naczelnym MM to powiedział,ze wydają to co mogą akurat wydać.A wznowienia w reprintach wydaja tak szybko, jak otrzymają gotowy projekt prze rysunku i dogadają się z autorem.Nie wiem jak to wygląda na linii projektant-wydawnictwo.Ale mam nadzieje ze te reprinty będą dalej wydawane. Mi właśnie brakuje takich projektów jak te Pana Wasiaka, czy starsze Mistewicza-sklejanych dla osób które nie chcą nad modelem siedzieć rok czy dwa, takich właśnie małych modelarzy, statków do linii wodnej, konstrukcji cywilnych.

 
10-11-11 12:19  Odp: [Koncert życzeń] Powojenne konstrukcje lotnicze i użytkowane w Polsce
antonow225   

Witam.
Już niedługo święta. Podobno Mikołaj już zbiera zamówienia.
Czy jakieś wydawnictwo spełni chociaż odrobine naszyc życzeń??
Swego czasu chciałem haubice B-4 i dostałem.
Jak popełniłem jakiś błędy to przepraszam ale ciężko sie pisze lewą ręką. spotkało mnie najgorsze dla modelarza. złamana ręka i to przy nadgarstku

 
10-11-11 20:04  Odp: [Koncert życzeń] Powojenne konstrukcje lotnicze i użytkowane w Polsce
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

No to ładny gips, odgrzewacie kotlety bez mojej panierki, czyli...szybowce, szybowce.....

--
Pozdrawiam.
Andrzej K.

 
17-11-11 12:25  Odp: [Koncert życzeń] Powojenne konstrukcje lotnicze i użytkowane w Polsce
Teich  



Na Forum:
Relacje z galerią - 1


 - 28

Był wymieniany Grot to ja bym poprosił równiez o inny głośny i efektowny prototyp PZL 230 Skorpion , osobiście wolałbym koncepcyjną wersję turbośmiglową.
Równiez chętnie bym skleił Mi6 Instal Nasielsk- wieloktornie widziałem ten śmigłowiec z okien pociągu gdy stacjonowal w tej właśnie firmie.
Odnośnie Grota - wiem z pierwszego źródła od pana proferora Jerzego Maryniaka z wydziału MEL, że cała dokumentacja wbrew temu co piszą w Wikipedii została zabezpieczona ( czytaj ukradziona) przez armię radziecką, podobnie jak prototypy kilku pocisków rakietowych i przeciwpancernych. Nie mieściło się w tamtych czasach w głowach sztabowców ,że poza CCCP mozna projektowac świetnie rokującą broń.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024