FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
14-06-11 20:08  [galeria] Lokomotywa SP45 GPM + wagon 101A od podstaw, H0 (update: + stacja transformatorowa GPM)
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Przedstawiam ostatnio sklejony model -lokomotywa SP45 z GPM-u oraz zbudowany od podstaw wagon 101A (tzw. "ryflak") ,w skali 1:87.
Lokomotywę kleiło się przyjemnie, chociaż zaokrąglony dach trochę mi nie wyszedł. Od siebie dodałem przegrodę w środkowych przedziałach żeby nie było widać przez okienka że jest pusta w środku.
Żeby lokomotywa nie czuła się samotna skleiłem wagon pasażerski :). Wagon powstał na podstawie planów i zdjęć z czasopisma "Świat kolei" nr. 9/2003. Drzwi z jednej strony są otwarte, bo wagon ma być częścią małej makiety kolejowej (na razie jest w planach) i stać na stacji.




Post zmieniony (15-06-11 15:13)

 
14-06-11 20:24  Odp: [galeria] Lokomotywa SP45 GPM + wagon 101A od podstaw, H0
stanisław.z 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 163


 - 22

Bardzo ładnie, myślę że makietę także pokażesz ?

Pozdrawiam-Staszek.

 
14-06-11 21:49  Odp: [galeria] Lokomotywa SP45 GPM + wagon 101A od podstaw, H0
MK747 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Bardzo ładny tandem. Miło popatrzeć na wagon, który już odszedł do historii...
pozdrawiam

 
14-06-11 22:43  Odp: [galeria] Lokomotywa SP45 GPM + wagon 101A od podstaw, H0
radek111 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Super modelik , a czy można liczyć że wagonik się kiedykolwiek ukażę ?
pozdrawiam

 
15-06-11 08:38  Odp: [galeria] Lokomotywa SP45 GPM + wagon 101A od podstaw, H0
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam, bardzo ładna kolekcja, do dzisiaj mam kolejkę TT z młodości, bawiłem się nią ja,moje dzieci,....pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
15-06-11 08:59  Odp: [galeria] Lokomotywa SP45 GPM + wagon 101A od podstaw, H0
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Ładnie panie ,ładnie.Wagonik tylko obniżyć i do produkcji skierować.Zbyt zapewniony.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
15-06-11 09:53  Odp: [galeria] Lokomotywa SP45 GPM + wagon 101A od podstaw, H0
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Fajny. Przydało by się troszkę zbliżeń :-)

--


 
15-06-11 15:12  Odp: [galeria] Lokomotywa SP45 GPM + wagon 101A od podstaw, H0
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Na zbliżeniach niewiele więcej widać, bo wagon nie jest zbyt szczegółowy:



Nie planowałem wydania modelu, zresztą nie myślałem że wyjdzie taki fajny :). Musiałbym zrobić do niego instrukcję, ale pomyślę nad tym. Faktycznie jest trochę za wysoki, zderzaki lekko nie pasują do lokomotywy. Ale to jest łatwe do poprawienia.

Skleiłem też stację transformatorową na makietę -jest to laserowo wycinany model GPM-u. Byłem pełny obaw co do klejenia tych wszystkich drobnych elementów, ale okazało się to łatwiejsze niż myślałem:



Przedstawiam też bardzo wstępny projekt koncepcyjny makiety. Budynek to stacja Warszowice którą prezentowałem jakiś czas temu na forum. Makieta będzie przedstawiać fikcyjną stację (nazwę na budynku może zmienię, zresztą widziałem prawdziwą stację w Warszowicach i nie jest taka różowa :) ) z lat 70-80.

 
03-09-13 21:28  Odp: [galeria] Lokomotywa SP45 GPM + wagon 101A od podstaw, H0 (update: + stacja transformatorowa GPM)
Karol   

Mam pytanie . Ma Pan ten wagon 101A gdzieś opracowany w jakimś programie ?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024