FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
13-06-11 23:08  [G] Pz.Sp.Wg. II Luchs - WAK
JaCkyL 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26
 

Dawno nic tutaj nie pokazywałem, więc nadrabiam zaległości - oto mój najnowszy model, który miał swoja publiczna premierę w weekend we Wrocławiu.

Pz.Sp.Wg. II Luchs powstawał w bólach przez około półtora roku, z czego większość tego czasu spędził za szybką czekając na litość i wykończenie.
Model bardzo fajny, świetnie spasowany, nie znalazłem żadnego błędu. Jedyna rzecz, która mi się nie podobała to kolorystyka wydruku - model był mega czysty i bardziej przypominał papierową zabawkę, niż prawdziwy czołg. Od początku planowałem temu zaradzić, różne eksperymenty dały taki efekt jak widzicie na zdjęciach:

Bawiłem się suchymi pastelemi, pigmentami Valleyo i delikatnie washem z farb olejnych dla plastyków. Niestety tego washa bardzo słabo widać. Mimo wszystko model nabrał bardzo indywidualnego charakteru, nie ma drugiego takiego samego. Dołożyłem kilka detali wypatrzonych na zdjęciach, dorobiłem spawy na wieży i kadłubie. Najbardziej dała mi w kość antena z rozwidloną końcówką. Trzeba było to zlutować, a nie męczyć się z superglutem, w końcu dodałem kartonowy łącznik, który nie występował w oryginale, takie małe odstępstwo od historycznej prawdy. Zapraszam do oglądania zdjęć!



















Pozdrawiam :)

--

 
14-06-11 06:53  Odp: [G] Pz.Sp.Wg. II Luchs - WAK
szkodnik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 9


 - 2

Wygląda świetnie, jakby go prosto z frontu ściągnięto. Gratulacje za ładnie wykonanego czołga ;-)

 
14-06-11 08:59  Odp: [G] Pz.Sp.Wg. II Luchs - WAK
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 38
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

Ładny efekt końcowy.
A ja się zastanawiałem czyj ten rysiu we Wrocku.

--
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire

ŁSM

 
14-06-11 11:19  Odp: [G] Pz.Sp.Wg. II Luchs - WAK
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Pojazd ściorany w boju traszliwie, podoba mi się. Poproszę o sposób wykonania łańcuszka przy haku holowniczym z tyłu - gotowiec, czy hand-made?

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
14-06-11 15:33  Odp: [G] Pz.Sp.Wg. II Luchs - WAK
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Mnie też się podoba. Tez mam Luchsa, i mam nadzieję, że będzie wyglądał po sklejeniu tak atrakcyjnie jak Twój.

--
Pozdrawiam!

 
14-06-11 15:46  Odp: [G] Pz.Sp.Wg. II Luchs - WAK
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,bardzo ładnie wykonany model,choć troszeczkę wygląda przy tym kamuflażu, jak wyciągnięty z pokrzyw po kilkunastu latach , tak to widzę i dalej mi się podoba,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
14-06-11 16:39  Odp: [G] Pz.Sp.Wg. II Luchs - WAK
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Powiało jesienią, brr. Model bardzo ładny, gratuluję:)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
14-06-11 20:02  Odp: [G] Pz.Sp.Wg. II Luchs - WAK
JaCkyL 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26
 

Dzięki za miłe słowa! Cieszę się, że mój model może się podobać.
Kilka elementów można zrobić lepiej, zwalę winę na bardzo rozciągnięta w czasie budowę ;)

Łańcuszek z tyłu to gotowiec z Allegro, najmniejszy jaki znalazłem. Takich łańcuszków w tym modelu jest jeszcze kilka, powinny być zdecydowanie mniejsze, te nie trzymają skali, ale mniejszych nie ma. Ręcznie próbowałem robić, ale jak dla mnie zbyt hardcorowa robota i odpuściłem.
Stahoooo - fakt - powiało jesienią, tak mi się też skojarzyła kolorystyka w tym modelu, więc uznajmy, że to model z października-listopada 1943r. - front wschodni.

Pozdrawiam :)

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024