FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 
12-09-11 11:13  Odp: [R] Bumar - Łabędy DUT - 0502 Modelik 9/06
scorpions 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 13
 

Cześć !

Dorobiłem pozostałe dwa człony żurawia :



Mam nadzieję , że wybaczycie mi tło , ale starałem się pokazać naturalne kolory modelu , nie wszędzie się to udało , ale są one już bardziej zbliżone niż te na niebieskim tle.

Głowica wysięgnika :



Próbowałem pokombinować ze skanem poszycia przeciwwagi , ale nie udało mi się dopasować tego rozmiarowo i kolorystycznie , więc zostawiłem tak jak było. Dla efektu dokleiłem tylko po dwa białe paski :



No i wygląd na dzień dzisiejszy :



I na razie tyle , nie pytajcie jak założę line , bo sam jeszcze nie wiem.

pzdr
Marcin

 
12-09-11 16:50  Odp: [R] Bumar - Łabędy DUT - 0502 Modelik 9/06
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

A jak złożysz line???? Hehe dobra żartuję, piękne bydle powstaje.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
13-09-11 06:05  Odp: [R] Bumar - Łabędy DUT - 0502 Modelik 9/06
Rysiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 16
Galerie - 12
 

Piękny model. Śledzę Twoją relację od początku powstawania dźwigu i jestem pod wrażeniem. Ładnie czysto sklejony, starannie i masz bardzo szybkie tempo prac. Ja bym się męczył z rok jak nie dłużej. Pozdrawiam.
Rysiu

--
Pomimo wielu sklejonych modeli wciąż jestem początkujący ...

 
13-09-11 16:06  Odp: [R] Bumar - Łabędy DUT - 0502 Modelik 9/06
scorpions 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 13
 

Rysiu nie przesadzaj , do ideału to jeszcze daleko :))

Nadszedł czas , aby zakończyć relacje Bumara. Podorobiałem brakujące elementy jak podpory oraz zblocze z hakiem :



Lina jest troche za gruba , ale przynajmniej dobrze ją widać :))

No i galeria końcowa , mam nadzieję , że nikt nie będzie miał za złe tła , ale gdzieś wcięło mój niebieski brystol.



Podsumowując :

Tak jak się obawiałem , model ( przynajmniej w moim odczuciu ) jest dosyć trudny , zwłaszcza przy układzie jezdnym , więc nie wszystko wyszło tak jak bym sobie życzył , niemniej jego budowa to sama przyjemność , więc polecam go każdemu. Opracowanie , jak sugeruje nazwisko autora jest niemalże idealne , oczywiście parę drobnych błędów się znajdzie , ale to takie tam drobnostki , generalnie nie można mu ( opracowaniu ) nic zarzucić.
Tyle ode mnie.
pzdr
Marcin

P.S. Koguty jeszcze nie pomalowane , bo na razie nie mam czym , ale w najbliższym czasie je pomaluje.

Post zmieniony (13-09-11 16:20)

 
13-09-11 19:50  Odp: [R/G] Bumar - Łabędy DUT - 0502 Modelik 9/06
Hator   

Twoja lina dobrze imituje instalację elektryczną. ;-) A tłem się nie martw. Przynajmniej nie daje tak po oczach, jak tamten karton.

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
13-09-11 22:17  Odp: [R/G] Bumar - Łabędy DUT - 0502 Modelik 9/06
scorpions 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 13
 

Nie martwię się tłem , uważam , że powinno się robić fotki na jednolitym tle , a nie na takim pstrokatym. Kiedyś jak robiłem zdjęcia do relacji na tle biurka na którym sklejam , to zwrócono mi uwagę , żebym zainwestował w niebieski brystol , bo na takim fotki modeli najlepiej wychodzą. Tak zrobiłem i od jakiegos czasu wszystkie relacje i galerie dokumentuje na tym niebieskim brystolu. Sorry Hator , ale jak na razie jesteś jedynym którego ten brystol bije po oczach , przez co nie zamierzam tego tła zmieniać , dalej będę ( jak tylko go znajdę ) robił na nim zdjęcia swoich modeli.

 
13-09-11 23:22  Odp: [R/G] Bumar - Łabędy DUT - 0502 Modelik 9/06
Rysiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 16
Galerie - 12
 

Przyłączam się do gratulacji. Model wspaniały.

Motywowany Twoim tempem prac dociągnąłem Jelcza 004M do końca. Straż pożarna rządzi ;-))

--
Pomimo wielu sklejonych modeli wciąż jestem początkujący ...

 
14-09-11 18:43  Odp: [R/G] Bumar - Łabędy DUT - 0502 Modelik 9/06
Hator   

Scorpions,
Tło powinno być neutralne w barwie i nie zawsze zderzenie tego jasnego niebieskiego z innymi kolorami na modelu wychodzi dobrze. To co przy jednym modelu będzie git, nie musi być tak samo przy każdym. Twoja sprawa jakiego tła używasz. Do niczego Ciebie nie zmuszam. Piszę jedynie o swoim odbiorze. To,ze akurat przy tym tej relacji odniosłem takie wrażenie wynika z tego, że albo to wina tego odcienia brystolu, albo to wina złego oświetlenia modelu.

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
14-09-11 21:26  Odp: [R/G] Bumar - Łabędy DUT - 0502 Modelik 9/06
scorpions 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 13
 

Do oświetlenia fotografowanego modelu używam dwóch lamp halogenowych o mocy 300W. Na białym tle zdjęcia wychodzą mi za ciemne ( coś z ustawieniami aparatu trzeba pokombinoiwać , ale po wielu próbach nie rozgryzłem co ) , dlatego robie na niebieskim. Ono jest takie jasne właśnie przez to mocne oświetlenie , ale przynajmniej widać dokładnie to co fotografuje. Na zdjęciach bez niebieskiego brystolu , aparat też kolory przekłamał , więc to nie była kwestia tła , a raczej sztucznego oświetlenia. Generalnie mnie takie fotki się podobają , bo wszystko wyraźnie widać , a sądzę , że gdyby faktycznie było to oczoj...e , to większośc też miałaby przeciwwskazania i ktoś zwróciłby na to uwagę ( w końcu kleje różne modele , na różnych forach ) , a że takowych głosów sprzeciwu nie zauważyłem ( a wręcz przeciwnie ) to w ten sposób będę relacje kontynuował ( znalazłem brystol :))

pzdr

 
14-09-11 21:39  Odp: [R/G] Bumar - Łabędy DUT - 0502 Modelik 9/06
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Witam, gratuluję ukończenia modelu. Świetnie się prezentuje, tylko szkoda, że zdjęcia nie ukazują jego prawdziwej czerwieni.
Pzdr.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024