FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
01-08-11 08:47  Odp: [R] Bumar - Łabędy DUT - 0502 Modelik 9/06
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

No, teraz to wygląda :D Szkoda tylko, że aparat niszczy czerwień, bo na pewno wyglądałoby lepiej ;-)

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
01-08-11 17:32  Odp: [R] Bumar - Łabędy DUT - 0502 Modelik 9/06
scorpions 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 13
 

Spoko , galerie końcową zrobię na dworze , więc będzie w prawdziwych kolorach :))

 
01-08-11 19:36  Odp: [R] Bumar - Łabędy DUT - 0502 Modelik 9/06
Hator   

To nie jest wina aparatu, tylko tego "oczo...ego" tła. Zrób na próbę z białym tłem, i się okaże, że kolory lepiej wyjdą. :) Nie znam się fachowo na fotografii, więc napiszę tak: obiektyw łapie tło jako "niebieskie światło" więc z czerwonego koloru na modelu robi się różowy.

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
03-08-11 20:16  Odp: [R] Bumar - Łabędy DUT - 0502 Modelik 9/06
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Rada na koguty: kup niebieski marker permanentny.
Dwa sposoby barwienia nim kapsułek:
1. Wyjmujesz z markera wkład, wyciskasz z niego kropelkę do kapsułki, potrząsasz zatykając ją palcem. Gotowe.
2. Wysuwasz nieco końcówkę piszącą markera (złapać palcami przez jakąś folię, inaczej palce trudno umyć) - wtedy normalnie "piszesz" po wnętrzu kapsułki.

 
04-08-11 17:30  Odp: [R] Bumar - Łabędy DUT - 0502 Modelik 9/06
scorpions 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 13
 

Dzięki Kierowniku za rady , ale może być problem tego typu , że one są już przyklejone do kabiny , szkoda , że wcześniej się nie odezwałeś. Mam nadzieję , że farbą też da rade nadać temu kolor , a jak nie to spróbuje je oderwać i pokombinować z tym markerem.

 
15-08-11 12:00  Odp: [R] Bumar - Łabędy DUT - 0502 Modelik 9/06
scorpions 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 13
 

Cześć !

Pogrzebałem z tyłu pojazdu - wciągarka , światła i takie tam :



Szafki i filtr powietrza :



Jedną szafkę zrobiłem całkowicie zamkniętą , a drugą otwartą ( bez drzwiczek ) coby trud autora z zaprojektowania wnętrz szafek nie poszedł na marne. Można było zrobić drzwiczki otwierane , ale bałem się , że zaraz się urwą. Niestety powyższe elementy nie wyszły najlepiej , gdyż robiłem je będąc bardzo zmęczony. Przy następnych postaram się bardziej.

Tłumik :



Nie udało mi się poprawnie spasować oklejki z wręgami tegoz tłumika , stąd jest oklejony siateczką.

I stan na dzień dzisiejszy :



No to teraz czas na żurawia właściwego.

pzdr
Marcin

Post zmieniony (15-08-11 12:18)

 
04-09-11 17:58  Odp: [R] Bumar - Łabędy DUT - 0502 Modelik 9/06
scorpions 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 13
 

Cześć i czołem !

Jedziem dalej ; obrotnica wraz z wieńcem zębatym i podstawą wysięgnika ( ten słupeczek w podstawie to napęd obrotnicy ) :



Nie wszystko zeszło mi się tak jak bym sobie tego życzył , a to głównie za sprawą nie przymierzenia szkieletu do poszycia , co spowodowało małe niedociągnięcia , ale jakos specjalnie sie to niewyróżnia :))

Przeciwwaga i wyciągrka główna :



I tu niestety wykazałem sie kompletna ignorancją i poszycie przeciwwagi skleiłem odwrotnie , no cóż - nie myli się tylko ten co nic nie robi - , niestety przylgło mocno i nie dało sie odkleić , aby poprawić , więc jeśli ktoś może poratować skanem tego elementu , to będę wdzięczny. Przeciwwaga nie jest jeszcze przyklejona na stałe , więc mając drugi element moge to poprawić.

Kabina operatora :



Niestety coś mi się drzwi nie wpasowały i dlatego wyglądają na takie klapnięte , ale chcę , aby były otwierane , dlatego nie robię ich w pozycji otwartej. Szyby w realu wyglądają troche lepiej ( nie widać tych zabrudzeń tak bardzo ).

Wszystko połączone ze sobą :



I na podwoziu :



I na razie tyle , teraz czas na wysięgnik - do następnego.
pzdr
Marcin

EDIT : Prośba o skan juz niaktualna :))

Post zmieniony (04-09-11 19:01)

 
06-09-11 11:43  Odp: [R] Bumar - Łabędy DUT - 0502 Modelik 9/06
scorpions 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 13
 

Oto ostatnie elementy przed budową wysięgnika ; podpora i siłownik :



Teraz zabieram się za sam wysięgnik.
pzdr
Marcin

 
06-09-11 21:03  Odp: [R] Bumar - Łabędy DUT - 0502 Modelik 9/06
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Też chciałbym robić takie siłowniki... w samolotach ;>

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
09-09-11 10:23  Odp: [R] Bumar - Łabędy DUT - 0502 Modelik 9/06
scorpions 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 13
 

Cześć !

Oto ramię główne wysięgnika :



I na podwoziu :



Ze względów oszczędnościowych kleju i tektury wysięgnik nie będzie rozsuwany , pozostanie tylko ruchomy tak jak widać na ostatniej fotce - góra dół i na boki.

Tyle na razie
pzdr
Marcin

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024