FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
19-05-03 15:32  Jaki klej?
Robson   

Witam wszystkich serdecznie.
Mam male pytanko -jak w temacie. Mieszkam w USA i nie mam pojecia ktory klej wybrac.
Czy ktos z kolegow mieszkajacych tutaj moglby sie podzielic doswiadczeniami w tym zakresie?

Pozdrawiam.

Robson

 
19-05-03 15:46  Re: Jaki klej?
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

Nie mam pojęcia jak takie kleje nazywają się w USA, ale w Polsce to:

NO. 1) BUTAPREN (klej chlorowo-kauczukowy),
No. 2) UHU i HERMOL kleje nitrocelulozowe do papieru i drewna

--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 
19-05-03 15:53  Re: Jaki klej?
Robson   

Butaprenu juz szukalem ale nie moge znalezc. Nawet nie mam pojecia jak sie nazywa po angielsku. Mam nadzieje ze UHU i Hermol sa dostepne.

Robson

 
19-05-03 16:22  Re: Jaki klej?
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

A ja myślałem, że americanske kleje wymiatają wszystko...
No proszę, jednak butapren górą. Chociaż pewnie ma tam u Was jakiś odpowiednik - kieruj się węchem ;-) o ile znasz ten zapach (niepowtarzalny).

Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
19-05-03 19:00  Re: Jaki klej?
Desgraciado 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

jest do kupienia w AC MOORE albo w Micheal's arts supply klei firmy UHU, specjalnie do papieru. Na nos, Butapren, w klejeniu tez niezly. Ja jade wszystko Elmer's Glue All. Cos a la wikol. Jak do tej pory sprawdza i sie bez bolu. Szybko schnie.

Je mam w kolekcji z 15 tubek roznosci o kant D roztrzasc, ale te 2 moge polecic.
3m sie

@#@#@#@#@#@#@#@@
I refuse to tiptoe through life, only to safely arrive at death.
@#@#@#@#@#@#@#@##

 
19-05-03 19:05  Re: Jaki klej?
Desgraciado 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Zapomnialem,

Butapren byl w NYC, Brooklyn - Green point Ave area. Nie wiem czy jeszcze jest....
Nie kupuj tego co obsluga, mowiaca po polsku, bedzie ci chciala wcisanc jako butapren. Drugi sklep na Manhattanie, Canal st, art supply store, nie pamietam jak sie to nazywalo, tez byl tam ten klej. Ja mam ladny kawalek do NY wiec zadowalam sie UHU na won:) i Elmer's do wszystkiego.

@#@#@#@#@#@#@#@@
I refuse to tiptoe through life, only to safely arrive at death.
@#@#@#@#@#@#@#@##

 
19-05-03 20:22  Re: Jaki klej?
Robson   

Dzieki za info. Greenpoint staram sie omijac z daleka. Sprobuje UHU skoro wszyscy polecaja.

Robson

 
19-05-03 20:45  Re: Jaki klej?
Desgraciado 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

greenpoint jak greenpoint, nie ma sie czym podniecac, ale w Ex Libris mozesz sobie zalozyc teczke na MM i Modelarza....
UHU wyglada tak
http://www.saunders-usa.com/uhu/prod.cfm?cat_id=9009&prod_id=9023

Widzialem to w Micheal's w zeszlym tygodniu, albo zamow sobie z sieci.
powodzenia

@#@#@#@#@#@#@#@@
I refuse to tiptoe through life, only to safely arrive at death.
@#@#@#@#@#@#@#@##

 
19-05-03 22:14  Re: Jaki klej?
Robson   

Zalozyc teczke? Jak to dziala, komu trzeba placic?

Robson

 
20-05-03 14:10  Re: Jaki klej?
Desgraciado 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

dziala jak w polsce, idziesz do ksiegarni i mowisz milej pani ze bardzo kochasz modelarstwo kartonowe i ze masz problem w zdobyciu malego modelarza. No i czy ona mogla by ci zalozyc teczke, i do tej teczki wrzucac MM jak sie pokaze w sklepie. Na pewno sie zgodzi, w koncu sprzedaje wycinanke po 5$. Od czasu do czasu zadzwonisz i zapytasz czy cos do teczki z twoim nazwiskiem doplynelo. Ostatnim razem, jak bylem na Greenpoint, skasowalem 6 kolejych MM. Wiec sie paniom nie spieszy aby cie powiadomic ze doszlnowosci...

@#@#@#@#@#@#@#@@
I refuse to tiptoe through life, only to safely arrive at death.
@#@#@#@#@#@#@#@##

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024