FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
03-06-11 18:47  [Relacja\Galeria] SB2C Helldiver 1:33 - Haliński - KONIEC
pawel_k 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Cześć wszystkim

Rozpocząłem budowę tego modelu w momencie kiedy wyszedł ale dopiero teraz zdecydowałem się zrobić zdjęcia i poprowadzić relacje bo poprzednie trzy modele które próbowałem zrobić trafiły do kosza. Wydaje mi się, że w Helldiverze najtrudniejsze jest już za mną i chyba dotrwam do końca bez większych kompromitacji i konieczności porzucenia relacji. Budowa modelu jest trudna, od samego początku miałem problemy i już na etapie robienia klejenia części o numerze 1 i 2 popełniłem błąd i nie chciała mi się zejść komora bombowa no ale na szczęście była druga wycinanka. Oklejenie skrzydeł to jedno wielkie szlifowanie no ale się udało. *******ki w kabinie bez problemów chociaż udało mi się zrobić krzywy fotel pilotowi. Oklejanie kabiny to również jedno wielkie szlifowanie. Tył samolotu i statecznik również bez większych problemów ale oczywiście trzeba szlifować szkielet. Wklejenie skrzydła wymagało obcięcia części W5o bo skrzydło nie chciało wejść bez uszkodzenia poszycia zewnętrznego kabiny które było już na fest przyklejone. Ostatnim elementem było oklejenie skrzydła i samolotu od przodu/dołu i tu również szedł w ruch ostro papier ścierny. Tak, że budowa Helldivera minie chyba pod znakiem papieru ściernego. Oszklenie w części 21 i 21a mogłem dać grubsze to by mi się ładnie pokryło z częściami 8b. Kolejna uwaga to instrukcja, jak dla mnie rysunki mogłyby być czytelniejsze, na tych renderach 3D mam problem się domyśleć pod jakim kątem łączą się rożne części i gdzie się kończą. Instrukcja pisana kilka razy wprowadziła mnie w błąd szczególnie przy budowie skrzydła. Duże brawa dla autora, że W KOŃCU ogranicza liczbę białych pól w modelu. Tak trzymać ale można pójść jeszcze dalej.




Pozdrawiam
Pawel K

--

Post zmieniony (25-08-11 18:52)

 
03-06-11 19:38  Odp: [Relacja] SB2C Helldiver 1:33 - Haliński
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Bardzo Ci się chwali budowa tego ciekawego modelu! Z kilku kroków ( bo z takim fotkami mamy do czynienia) wygląda całkiem nieźle.
Ale...
Mam prośbę,ąbyś nie wykonywał zdjęć pod światło,bo normalnie są mało czytelne.Proszę także o jednolite tło na którym fotografujesz model ; no,chyba,że przy okazji chcesz się pochwalić bałaganem na biurku ( a to nie przynosi chwały modelarzowi) ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
03-06-11 20:02  Odp: [Relacja] SB2C Helldiver 1:33 - Haliński
kari   

... Mariusz, jako wytrawny modelarz powinieneś wiedzieć, że jak się zrobi porządek na "warsztacie" to potem nic nie można znaleźć. ;-)
------------------------------------------------------------------------------------------------

MARIUSZ:
Pudło!
Ja mam zawsze na biurku porządek ;-)
A jaki to problem-położyć na biurku arkusz białego brystolu,przykryć nim bałagan, i na tym tle robić fotki...?
;-)

 
03-06-11 20:43  Odp: [Relacja] SB2C Helldiver 1:33 - Haliński
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

laserowy szkielet i mówisz ze tyle szlifowania?

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
04-06-11 10:19  Odp: [Relacja] SB2C Helldiver 1:33 - Haliński
Dawidsan 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

dla mnie bomba! Powierzchnia skrzydel idealna, łączeń części nie widać ! Życzę wytrwałości w budowie i samozadowolenia na koniec!

--
Pozdrawiam !

 
04-06-11 13:31  Odp: [Relacja] SB2C Helldiver 1:33 - Haliński
krzysiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

Model fajny , ale zdjęcia do bani ! Szkoda !

--
Pozdrawiam !

 
04-06-11 13:45  Odp: [Relacja] SB2C Helldiver 1:33 - Haliński
Szymek95   

Mam małe pytanie.Na stronie wydawnictwa w budowie surówki tego modelu widać że skrzydła mogą być składane.Czy taki wariant został również wykonany u ciebie?

 
06-06-11 13:20  Odp: [Relacja] SB2C Helldiver 1:33 - Haliński
pawel_k 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dzisiaj będzie tylko gotowy, złożony turtleback i kilka zbliżeń.





Tak szkielet jest laserowy ale i tak wszystko muszę szlifować.

Skrzydła można zrobić składane ale u mnie są proste.

Pzdr
Pawel K

--

Post zmieniony (06-06-11 14:49)

 
06-06-11 14:37  Odp: [Relacja] SB2C Helldiver 1:33 - Haliński
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Zasmuciłeś mnie...
Cytat:
"Nie potrafię zrobić lepszych fotek więc proszę bez narzekania. Lepsze może będą jak będzie galeria końcowa."
Pooglądałem sobie Twój dorobek wymieniony w stopce pod nick'iem. Potrafisz robić ładne modele.Kleisz starannie i czysto. Ale na rady,by jeszcze lepiej móc to zaprezentować reagujesz słowami,by nie marudzić, nie narzekać...
Przykre.
Spostrzegłem,że w ok. 70-80% zdjęcia robisz pod światło - pomimo rad,by tego unikać-rozumiem,marudzę, bo na zdjęciach z dobrym oświetleniem więcej widać.
Spostrzegłem,że w wielu galeriach model postawiony jest na jakichś obłędnie wzorzystych narzutach lub bieżnikach - popmimo rad,że trudniej się wtedy ogląda model , bo tło odciąga wzrok i efekt podziwu dla modelu jest dużo słabszy - rozumiem,marudzę.
Naprawdę , nie zależy Ci na spotęgowaniu pozytywnych doznań u ludzi,którym pokazujesz to co robisz...? Czy uważasz , że na dobre rady uprzejmie jest odpowiadać : "nie marudźcie"...?
Chcemy Ci pomóc osiągnąć sukces, a Ty łaskawie odpowiadasz:"lepsze może będą"...
Może...
Nie idź tą drogą... ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
06-06-11 14:51  Odp: [Relacja] SB2C Helldiver 1:33 - Haliński
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Nowe zdjęcia mogą być.
Zastanawia mnie, w jaki sposób wyciągano karabin podczas składania tylnej osłony- otwierano górną część owiewki? I ciekawe, czemu konstruktor uparł sie na ten turtleback, zamiast przyjąć rozwiązanie takie jak np w Dauntlesie

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024