FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6 
09-06-11 12:11  Odp: [nowość: MODELIK 16/11] Ciężka haubica B-4 wz.1931
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Kto by przypuszczał, że radziecka haubica wywoła takie wielkie emocje i poruszenie wśród modelarzy :). Bardzo mnie to cieszy, bo od dłuższego czasu panował marazm na forum. Zupełnie jak by rynek modeli kartonowych zamierał. Kochani, przywróciliści mi wiarę modelarską.
Wielkie podziękowania dla krzyśka (nie wiem dlaczego z małej litery) i innych forumowiczów. Dzięki ich wypowiedziom mogliśmy spojrzeć na modele kartonowe troszkę z innej strony. Mam nadzieję, że ta wymiana poglądów i doświadczeń wpłynie pozytywnie na rynek modelarski. Wydawcy modeli kartonowych wyciągną odpowiednie wnioski i od dziś wszystkie modele kartonowe jakie pojawią się na rynku, będą miały malowanie zgodne z oryginałem. Czego Wam i sobie serdecznie życzę.

PS
Od czasu do czasu wpadki będą mile widziane coby urozmaicić wypowiedzi na forum ;)

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
09-06-11 12:52  Odp: [nowość: MODELIK 16/11] Ciężka haubica B-4 wz.1931
Propeler 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

SKUTNIK- również przyłączam się do tych życzeń.
RÓBMY CORAZ LEPSZE MODELE !!!

Pozdrawiam!
Andrzej

--
Nie ma modeli trudnych, są tylko pracochłonne.

 
09-06-11 12:53  Odp: [nowość: MODELIK 16/11] Ciężka haubica B-4 wz.1931
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Modelik - dzieki za odpowiedz tym razem bardziej konkretna a nie bzdure w stylu nie ma przymusu kupowania modeli bo sam Pan wie ze to bzdura. Tak to mozna dyskutowac ze zbieraczami butelek po piwie. Bez urazy ale skoro chcemy to trzymajmy jakis poziom.

Bardzo dziekuje za wyjasnienia, rozumiem ze to trudne zajecie wydawanie modeli ale naprawde przynajmniej mi zalezy na tym zeby ow trud w finalnej wersji nie poszedl na marne - piszac po podworkowemu : cala para psu w ...... bude.
Skoro widzicie ze sa problemy cos sie nie udaje to starajcie sie to poprawiac, korygowac a w efekcie i my i Wy bedziecie zadowoleni.
Tematy macie swietne tylko co z tego skoro produkt wychodzi kiepski.
Na nic zale ze to projektant - przypilnowac nie mozna??
Przyklad to inna Wasza zapowiedz : "La Hoche" ...... nigdy nie uczylem sie jezyka francuskiego ale juz na pierwszy rzut oka widac ze jest babol w nazwie. Nie chodzi o to ze ludzie nie beda kupowac, beda ale jak w tamtym watku napisalem we Francji beda sie z Was po prostu smiac. To tak jakby Anglicy wydali model polskiego niszczyciela ORP "Pierun" ......... smiech - no smiech i zazenowanie.
Niestety tlumaczenia i wyliczenia lat istninia i doswiadczenia do mnie nie przemawiaja a wrecz odwrotnie.
Albo ktos sie rozwija non stop i jest na topie albo sie po prostu zwija.
Jak nie dajemy rady to dajemy sobie spokoj. W wielu dziedzinach swiat sie rozwija coraz szybciej takze w modelarstwie wiec przywolywanie tego co bylo lat temu dziescia w zasadzie nie ma wiekszego sensu. Obecne modele sa z innej bajki. Reczne kreslenie odeszlo do lamusa. Owszem znajomosc rysunku technicznego dalej obowiazuje, czytanie planow itp.
Szacunek jest zawsze ale obowiazuje w obie strony.

Pozdrawiam serdecznie
Ciesze sie ze mamy naprawde fajna dyskusje.

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
09-06-11 20:00  Odp: [nowość: MODELIK 16/11] Ciężka haubica B-4 wz.1931
dominik294 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 12
 

Dobrze ,że wydawca wyraził swoją opinie. Mnie osobiście satysfakcjonuje to , żę napisał o pracy nad poprawieniem jakości kolorów. Pożyjemy ,zobaczymy. Pozdrawiam.

 
09-06-11 22:33  Odp: [nowość: MODELIK 16/11] Ciężka haubica B-4 wz.1931
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Trochę niefortunnie dyskusja o jakości wycinanek pod kątem druku wywiązała się w temacie zapowiedzi Modelika, bo wyszło że jest tylko jeden winny wydawca. Wszyscy inni są cacy. A tak nie jest.
Co prawda statystycznie Modelik ma najwięcej drukarskich gniotów, ale Answer wcale nie jest gorszy, WAK ich goni a GPM ostatnio też się nie popisał.
I co tylko p. Oleś załapał się na opieprz który należy się wielu innym.
Ze swojej strony życzę wydawcy kolejnych 250 numerów jednak obawiam się żeby nakład kolejnej setki nie zszedł do 300 (lub mniej) sztuk bo przy takiej jakości druku jest to całkiem możliwe...

ps. Odwzorowanie kolorów i jakość druku to jedno, ale nietrzymanie proporcji i wymiarów części to drugie. I właśnie na to trafiłem tylko w modelach wydanych przez Modelik.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
09-06-11 23:38  Odp: [nowość: MODELIK 16/11] Ciężka haubica B-4 wz.1931
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Stary dobry temat : -)

--
Pozdrawiam!
Michał

 
10-06-11 00:00  Odp: [nowość: MODELIK 16/11] Ciężka haubica B-4 wz.1931
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

O kurde, nie wierzę!!! Michał żyje!:-)
Choćby dlatego warto prowadzić takie dyskusje:-)!

A poważnie.
Faktycznie trochę niefortunnie to wszystko wyszło - tak jakby MODELIK był jedynym "ucieleśnieniem" zła jeśli chodzi o rynek wydawniczy. A przecież tak nie jest. Wpadki zaliczyły chyba już wszystkie wydawnictwa, bo jak mówi dobra księga - ideały nie istnieją:-)

Najważniejsze jednak, żeby starać się poprawiać to, co nam nie wychodzi i mimo wszystko wsłuchiwać się w głos Klienta - w tym wypadku modelarza - który nie jest jakimś tam widzimisię czy marudzeniem dla samego marudzenia (pomijając durne dyskusje czy cena jest za duża, za mała, a może z kosmosu czy zwykłe nieczyste zagrywki). Nie trzeba samemu projektować modeli czy być grafikiem, żeby móc stwierdzić i podpowiedzieć, że ten czy tamten kolor jest do kitu, zły , cukierkowy, nie pasujący do obowiązujących dzisiaj standardów, więc hasło "pokażcie sami co potraficie" nie jest chyba na miejscu. Wszyscy byliby projektantami - wydawnictwa nie miałyby racji bytu.

W przypadku MODELIKa ja np. widze poprawę w porównaniu do tego, co było kilka lat temu - odsetek modeli z "zabawkowymi" kolorami jest już o wiele mniejszy, ale ciągle się zdarza i można, a nawet należy to wytykać Wydawcy bez specjalnych złośliwości z żadnej strony. Cieszy mnie, że pan Janusz chce rozmawiać i nie opuszcza piaskownicy tylko dlatego, że ktoś skrytykował jego produkt. Zresztą dźwignią handlu jest przecież zazwyczaj szum wokół towaru, nieważne o jakim zabarwieniu:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
10-06-11 08:52  Odp: [nowość: MODELIK 16/11] Ciężka haubica B-4 wz.1931
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Miiiiiiiiiiiiiiiichał sie odezwał. Cuuuuuuuuuuuuuuuuda się dzieją ;-)

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
10-06-11 11:59  Odp: [nowość: MODELIK 16/11] Ciężka haubica B-4 wz.1931
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Stug wiele racji w tym co piszesz ale odnosnie tego ze akurat Modelikowi sie dostalo nieslusznie to nie do konca sie zgodze bo przeciez dyskusja dotyczyla wszystkich wydawnictw.
A ze rozkrecila sie w watku o nowosci z Modelika to ciezko byloby tutaj glosno pomstowac na inne modele bo zaraz padl by tekst: ze to nie dotyczy glownego watku.
Dobra. Ale po to sa fora zeby dyskutowac - no tak czy nie.
Nie zawsze dyskusja idzie torem jakim by sobie zyczyly osoby zainteresowane to chyba normalne.
Ale to co mnie cieszy to jest to ze dyskusja jest na poziomie, brak ingerencji modow - bo nie ma takiej potrzeby a i najwazniejsze ze watek nie jest zamykany na wniosek np.Wydawcy itp.
To najglupsza rzecz jaka sie kilka razy przytrafila na tym forum.

Ceva ale ktos napisal ze Wydawca jest winny wszystkiemu?
Choc sporo w tym prawdy - dlaczego bo to Wydawca spina niejako kolejne etapy od rozpoczecia rysowania modelu az po jego ukazanie sie w sprzedazy. To Wydawca jest osoba nadzorujaca / kontrolujaca caly proces - tak powinno byc.
Slaby projektant - przypilnowac projekt do znudzenia wytykac bledy po to zeby sie nie mnozyly w druku.
Drukarnia do bani - zmienic, przypilnowac. Mamy wlasna - extra, zatrudnic osoby ktore
a: beda widzialy jak to obslugiwac prawidlowo
b: nie zaniedbywac serwisu
c: stosowac dobre materialy ekspoloatacyjne
Owszem to kosztuje ale efekt bedzie o wiele lepszy.
Chyba Ameryki nie odkrywam.

U mnie w pracy jak cos sie stanie to najczesciej nie jest winny zwykly pracownik ale wlasnie szef bo nie dopilnowal, nie wytrenowal i nie nadzorowal. Taki misio dostaje najbardziej po glowie.




pozdrawiam wszystkich

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
11-06-11 00:25  Odp: [nowość: MODELIK 16/11] Ciężka haubica B-4 wz.1931
zadziora   

A miało być tak sympatycznie :) niszowy temat jakim jest ta haubica , a tu trzy posty o modelu i sześć stron nagonki na " Modelika " . Propozycja do admina zrobić kolejny dział na forum z tytułem " gnioty modelarskie " i tam sobie używać do woli :) i robić nagonki na wydawców , modele i na kioskarzy co modele sprzedają :) myślałem że z tego wątku się dowiem czegoś więcej o samym modelu :) ale się rozczarowałem w zamian mam wyczerpujące informacje o drukarzach , drukarkach , etc , dzięki chłopaki za info jak to dobrze mieć mniej skomplikowany zawód i budować statki w stoczni :) .
I nie bronię tu żadnego wydawcy , bo na " Modeliku " już dawno postawiłem krzyżyk przez to co napisał ceva " ps. Odwzorowanie kolorów i jakość druku to jedno, ale nietrzymanie proporcji i wymiarów części to drugie. I właśnie na to trafiłem tylko w modelach wydanych przez Modelik. "
I to chyba na tyle pozdrowionka dla wydawców , drukarzy , modelarzy itp

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024