FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
03-06-11 08:16  [nowość: MODELIK 16/11] Ciężka haubica B-4 wz.1931
JOL 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Sowiecka ciężka haubica kal. 203 mm na rzadko spotykanym dla takiego sprzętu podwoziu gąsienicowym. Skonstruowana w 1931 roku pozostawała na wyposażeniu Armii Czerwonej przez ponad 50 lat, aż do początku lat 80-tych! Wiele zdobycznych egzemplarzy używali też podczas wojny Niemcy. Zeszyt A4 zawiera 8 arkuszy z częściami do wycinania i 8 stron z rysunkami montażowymi. Autor: Piotr Koper.
Cena detaliczna brutto 30,00 zł. Do modelu jest dostępny zestaw wręg i ogniw gąsienic wycinanych laserowo w cenie detalicznej 20,00 zł.
Model i zestaw laserowocięty są już dostępne w sprzedaży wysyłkowej w naszym sklepie internetowym: www.modelik.pl , tam też można obejrzeć przykładowe arkusze, rysunki montażowe, zdjęcia modelu wykonanego przez autora, oraz zestaw wycinany laserowo.
Uwaga: kolor przedstawionego na zdjęciach modelu i arkuszy wycinanki różni się od koloru użytej w druku farby (zamiast soczysto-zielonej oliwkowa).
Zamówienia wysyłkowe będą zrealizowane po 10 czerwca, jednak wszystkie nowości (10-19/11) można już zamawiać.



--
JOL

 
03-06-11 09:00  Odp: [nowość: MODELIK 16/11] Ciężka haubica B-4 wz.1931
Jari 

 

Super temat. Teraz tylko do kompletu przydałby się któryś z ciągników Komunar lub Komintern :)

--
Amatorzy zbudowali arkę - profesjonaliści Tytanica.

 
03-06-11 09:11  Odp: [nowość: MODELIK 16/11] Ciężka haubica B-4 wz.1931
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

We Wrocławiu przypadkiem Was nie będzie z workiem nowości?

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
03-06-11 12:45  Odp: [nowość: MODELIK 16/11] Ciężka haubica B-4 wz.1931
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Świetny temat!

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
03-06-11 13:38  Odp: [nowość: MODELIK 16/11] Ciężka haubica B-4 wz.1931
Edekyogi 

 

Jako ciekawostkę dodam, że na tym samym podwoziu gąsienicowym (lawecie) produkowano jeszcze armatę 152mm (Br-2) i możdzierz ("mortira" - ros. - nie "minomiot") 280mm (Br-5). Ttworzyły razem z haubicą 203mm B-4 tzw. triplex artylerii wielkiej mocy.

 
03-06-11 17:10  Odp: [nowość: MODELIK 16/11] Ciężka haubica B-4 wz.1931
antonow225   

Świetny temat. pisałem kiedyś w temacie "[Koncert życzeń] Prośba do projektantów" o tej haubicy. Jednak czasami marzenia się spełniają!!!

 
03-06-11 17:39  Odp: [nowość: MODELIK 16/11] Ciężka haubica B-4 wz.1931
elessar.telc 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Podbijam pytanie Łosia- czy będzie można dostać na konkursie we Wrocławiu Modelikowe nowości?
pozdr,
elessar.telc

--
Maciek Grajek / elessar.telc

 
07-06-11 17:32  Odp: [nowość: MODELIK 16/11] Ciężka haubica B-4 wz.1931
Kofi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Czy kolor nie jest przypadkiem zbyt zielony?
Wydaje mi się, że powinien być lekko zielono-brązowy tak jak na okładce.

--
www.kofimodels.jcom.pl - zapraszam na moją stronę internetową.
Początkujący

 
07-06-11 18:35  Odp: [nowość: MODELIK 16/11] Ciężka haubica B-4 wz.1931
dominik294 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 12
 

Pytanie do Modelika:
Robicie fajne modele ,ciekawe tematycznie,w większości naprawdę dobrze spasowane i przyjemne w klejeniu.
Znam opinie pana Olesia o brudzeniu modeli i nie mam absolutnie pretensji o to ,że wszystkie modele ze stajni Modelika są pozbawione śladów eksploatacji (kwestia gustu) Wiadomo łatwiej pobrudzic niż ,, odbrudzic,, .
Ale czy wydacie model którego kolory nie będą cukierkowate??
Macie swoją drukarnie ,czy naprawde ciężko jest wykonac model który wygląda tak jak wyglądał w rzeczywistości ,a nie jak zabawka z bazaru??
Zakupiłem kiedyś model przez Allegro : słynny M-35 ( współczesna ciężarówka amerykańska) Był to model roku nawet .
Po otwarciu wycinanki załamka : model żółty jak skalpel Olfy. Wysłałem maila do wydawcy i dostałem odpowiedz :,, to pierwsze wydanie już niedostępne ,jest już drugie z poprawionym kolorem,,.Ok trudno,zapolowałem na wydanie drugie ( znowu Allegro) .Dociera paczka otwarcie i..... masakra. Zdecydowanie kolor użyty w ,,poprawionym,, wydaniu nie wygląda na kolor ,którym Amerykanie malowali swoje pojazdy w czasie ,,Pustynnej burzy,, ( ani kiedykolwiek w swojej historii).
Przecież to jest pojazd używany obecnie ,którego setki zdjęc są w internecie ,można porównac kolory. To nie jest ,,Titanic ,, leżący gdzieś tam w wodzie ,nieosiągalny i zniszczony tak że nie widac nic oprócz wodorostów.
Rozumiem niedoskonałośc maszyn drukarskich ( chociaż komputerowo można dobrac kolor jaki tylko się chce kwestia ceny pigmentów) ,koszt farb i innych dodatków ,ale osobiście wolałbym zapłacic 20zł więcej i otrzymac model z prawidłowymi kolorami,niż bezużyteczny dla mnie model ( mimo że tematycznie jest bardzo atrakcyjny ),którego nie ma sensu kleic w standardzie bo nie będzie dobrze wyglądac w tych barwach.
Uprzedzając pytania ,problem kolorów nie występuje tylko w tym modelu,ale w wielu innych także.
Więc o co chodzi ?? Świetne modele,detalizacja , tematyka, projektanci , a kolory gorsze niż w Małym modelarzu z lat 80tych ???
Nie mam zamiaru wszczynac kłótni ,bo i po co .
Chcę się tylko dowiedziec czy kiedyś poprawicie kolorystykę swoich modeli???

Pozdrawiam i mam nadzieje że ktoś z Modelika odpowie.

Post zmieniony (07-06-11 18:48)

 
07-06-11 18:58  Odp: [nowość: MODELIK 16/11] Ciężka haubica B-4 wz.1931
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Dominik - pełna zgoda.
Zawsze mnie szlag trafia, gdy naprawdę porządnie wykreślony model przez projektanta jest spartaczony przez drukarnię - i to nie tylko w wydawnictwie Modelik (chociaż akurat posiadając własną maszynę już ciężko zwalić na coś lub kogoś innego). Rozumiem, że Radzieckie wozy pancerne nie były malowane wszystkie jednakowo, ale farbkami dla dzieci również nie, a niestety to tak wygląda. I co najciekawsze - nie zawsze. Dlaczego T-35 z cylindrycznymi wieżami jest zabawkowo-ciemno-zielony, a wersja z wieżami stożkowatymi już w pięknej oliwce? Dalej - model T-28 - najlepszy i najbardziej zaawansowany na rynku - kamuflaż trójbarwny - a kolor zielony poraża niestety, nie mówiąc już o tym, że na innym arkuszu jest oliwkowy. Ta piękna haubica - w sumie temat niszowy - jeśli ma faktycznie takie kolory jak są pokazane - odpada w standardzie.

A przecież można - T-38 - zielony naprawdę fajny, oliwkowy, T-37 - brązowo zielona barwa - inna, ale wyglądająca dobrze. Wspomniany wcześniej T-35 - też OK.

Ja nie wiem, może się nie znam, ale czy nie można na próbę wydrukować arkusza i stwierdzić - "nie, trzeba ten kolor dopracować"?, a nie być przeświadczonym, że i tak to kupią - w końcu zielony to zielony.

Nie jest to tylko przypadłość Modelika (podobne jajca były i w WAKu czy nawet Model Hobby), chociaż tutaj ten problem pojawia się chyba najczęściej. Innym kolorem, z którym rzadko kto daje sobie radę do np. Dunkelgelb, zwany przez niektórych "gliniastym" (nie wiem, czemu). W tym wypadku jest to jakiś bliżej nieokreślony żółto-pomarańczowy zbyt mocno nasycony kolor, przez co model wygląda faktycznie jak zabawka.

Naprawdę nie rozumiem - zawsze przy decydowaniu się na jakiś tam schemat malowania, musimy mieć wzór - chociażby z monografii. I jeśli kolor modelu nie wychodzi jak na barwnej planszy to należy go zmienić, aż do pożądanego efektu chyba czyż nie?

Ok, ludzie i tak kupią... ale ilu Klientów odłoży?
Przecież wszystkim powinno zależeć, żeby to wszystko sie kręciło.


--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024