FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
05-06-11 18:09  Odp: [nowość: MODELIK 14/11] pancernik LA HOCHE
El Diablo 

 

deglock - możesz coś bliżej napisać o tej knidze Pachomowa?
Bardzo mnie interesuje.
Jest szansa na zaprojektowanie i wydanie wczesnej wersji Hoche (niekoniecznie w Modeliku)?

--
Pozdrawiam - El Diablo
----------------------------------
Militaria - Modele...

 
05-06-11 18:46  Odp: [nowość: MODELIK 14/11] pancernik LA HOCHE
deglock   

Książka jest fajna. Tyle powiem. Dokładny tytuł brzmi Pancerniki „młodej szkoły” i są tam opisane wszystkie od Admiral Duperre do pancernika Magenta; ISBN 978-5-98830-040-3. Jest dużo zdjęć, trochę rysunków (ale raczej średnich) i opis techniczny i służba. Książka jest niezła ze względu na dobre zdjęcia pod warunkiem oczywiście, że ma się jeszcze inne materiały. Mnie osobiście ciekawi (i mam ciekawe materiały Admiral Duperre). Nie pamiętam czy kupiłem go w zeszłym roku w Petersburgu (zresztą w lipcu też się wybieram) czy dostałem inną drogą. Pamiętam tylko, że książka ta miała sensową cenę 25 zeta. Od tamtego czasu w Rosji ukazały się co najmniej 3 monografie starych pancerników francuskich. Co się tyczy modelu to zależy wszystko od wydawcy. Przerabiać nie trzeba dużo żeby z wersji 1900 zrobić wersję pierwotną. Kwestia czasu i chęci, ale mówię jeszcze raz zdaje się, że gdzieś na zachodzie ukazał się ten model (tzn w wersji pierwotnej).
PZDR
MG

 
05-06-11 18:54  Odp: [nowość: MODELIK 14/11] pancernik LA HOCHE
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Niby ok, ale na wyobraźnie działała właśnie ta wersja freak'owa, z całkowicie zachwianymi proporcjami. Jakoś do tej pory pare osób które zgłaszały zapotrzebowanie na Hoche w wątkach życzeniowych ten model (np ja :-) ) zamieszczały fotki Hoche przed modernizacją.

Nie przecze że po modernizacji Hoche jest ciekawy pod względem kontrukcyjnym, ale po prostu przed modernizacją był ... tym znanym, charakterystycznym Hoche podawanym w wielu publikacjach jako przykład dziwacznego podejścia do projektowania okrętów konstuktorów znad Sekwany.

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
02-09-11 09:39  Odp: [nowość: MODELIK 14/11] pancernik LA HOCHE
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Kto ciekawy, zrobiłam recenzję Hoche'a .

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
02-09-11 10:58  Odp: [nowość: MODELIK 14/11] pancernik LA HOCHE
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Bardzo fajny temat. Ale po tym jak próbowałem bezskutecznie skleić "Oklahomę" to 10 razy będę się namyślał nad zakupem.

 
02-09-11 11:13  Odp: [nowość: MODELIK 14/11] pancernik LA HOCHE
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

A przepraszam że nie na temat przewodni;co tam było z Oklahomą ?? Śledziłem jakąś relację ale nie wiem czy Twoją
Pzdr

 
02-09-11 11:54  Odp: [nowość: MODELIK 14/11] pancernik LA HOCHE
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A no to, że poszycie burt na dziobie jest zaprojektowane do jakiegoś innego modelu. Robiłem na szkielecie laserowym, więc pomyłki z mojej strony wykluczone. Zresztą dla wprawnego oka od razu widać, że poszycie nie ułoży się, ale mnie chęć posiadania modelu zaćmiła rozum.

 
02-09-11 12:44  Odp: [nowość: MODELIK 14/11] pancernik LA HOCHE
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Szkoda, za takie coś to powinneć wystapić o zwrot kasy od wydawnictwa !!
Fajne tematy wydają ale żeby z takimi babolami ....

 
02-09-11 15:40  Odp: [nowość: MODELIK 14/11] pancernik LA HOCHE
psinthos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Hmm. Zamierzałem w najbliższym czasie rozpocząć właśnie Oklahomę - mam model, mam wręgi cięte laserem. Czy błąd jest bardzo poważny, czy da się skorygować przyszlifowaniem/przycięciem wręg?

Wybaczcie o/t w wątku o Hoche. ;-)

--

m.
*psinthos.com* | *sternenflotte.pl*
------------------------------------------------------------------------------------------------------
w stoczni: Nagato | Isuzu | USS Caperton | USS Oklahoma | USS California
------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
05-09-11 10:51  Odp: [nowość: MODELIK 14/11] pancernik LA HOCHE
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nie da się. Trzeba zaprojektować poszycie po swojemu. Chodzi nie tylko o siatkę, która nie uwzględnia faktu, że papier nie wygina się w dwu płaszczyznach jednocześnie. Kazamaty na dziobie też są źle zrobione. Tego wcale się nie da się skleić. Mam wrażanie, że projektant nie wiedział, jak to w oryginale wyglądało i robił sobie tak "na oko".

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024