FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
27-05-11 16:49  [Nowość] PZL P.11c - Modelarz Kartonowy nr 1-4/10
Paweł M. 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


[INFO]
Wydawnictwo ZP Grupa w ramach czasopisma "Modelarz Kartonowy" opublikowało model samolotu myśliwskiego PZL P.11c w skali 1:33. Jest to znane chyba wszystkim opracowanie opublikowane po raz pierwszy w "Małym Modelarzu" (nr 9/2003). Tym razem model przedstawia maszynę w barwach 111 Eskadry myśliwskiej z września 1939 r. Cena detaliczna zeszytu to 16,00 zł. Model stosunkowo prosty kierowany głównie do początkujących.
Wprawdzie projekt leżakował u Wydawcy 5 lat, ale z tego co pamiętam poza oznakowaniem różni się jedynie rozmieszczeniem części, poprawionym pasowaniem dwóch segmentów kadłuba oraz usunięciem dublujących się sklejek elementu chłodnicy. Druk tym razem dobrej jakości (przynajmniej w posiadanych przeze mnie egzemplarzach).
Model jest już do nabycia u mnie, a wkrótce powinien być dostępny także w EMPIK-ach.
Okładka wygląda tak:




Pozdrawiam,
Paweł Mistewicz

--

Post zmieniony (27-05-11 18:47)

 
27-05-11 18:16  Odp: [NOWOŚĆ] PZL P.11c - Modelarz Kartonowy nr 1-4/10
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

no tak się zastanawiałem kiedy pokażesz Pawle P 11 w innym malowaniu ... :)
fajnie, do zobaczenia we Wrocku?
jak tak to weź mi jedną szt :)

--
____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
27-05-11 18:52  Odp: [Nowość] PZL P.11c - Modelarz Kartonowy nr 1-4/10
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Nareszcie, trochę się poczekało, ale warto :)

--
http://messer.cba.pl

 
27-05-11 21:07  Odp: [Nowość] PZL P.11c - Modelarz Kartonowy nr 1-4/10
Bodek   

Właśnie byłem w empiku w Auchan w Piasecznie i zdumiony zobaczyłem i nabyłem P-11. Wszedłem na forum, żeby się czegoś dowiedzieć, bo nic nie wiedziałem o takim wydaniu i okazuje się, że informacja taka dopiero co się pojawiła. Druk bardzo fajny. Nie mam skanera, więc nic nie pokażę.

 
27-05-11 23:32  Odp: [Nowość] PZL P.11c - Modelarz Kartonowy nr 1-4/10
kari   

..., a miałem zapytac co z Modelarzem Kartonowym? i ... problem sam się rozwiązał. :-)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
28-05-11 07:47  Odp: [Nowość] PZL P.11c - Modelarz Kartonowy nr 1-4/10
mikoaj68 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

Panie Pawle teraz proszę o PZL P.11a w polskim malowaniu lub P.11f w rumuńskim.

 
28-05-11 10:29  Odp: [Nowość] PZL P.11c - Modelarz Kartonowy nr 1-4/10
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Właśnie, odrobinę szkoda , że to nie wersja P.11a Ale wielkie dzięki za jedenastkę z "kościuszkowskim" godłem.
P.11f też mile widziany.

--


 
28-05-11 10:36  Odp: [Nowość] PZL P.11c - Modelarz Kartonowy nr 1-4/10
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Świetnie! Bardzo się cieszę bo nie dalej jak dwa tygodnie temu chciałem zamówić jedenastkę z MM u źródła, czyli w sklepie LOK-u. Niestety nakład już wyczerpany.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
28-05-11 11:01  Odp: [Nowość] PZL P.11c - Modelarz Kartonowy nr 1-4/10
Szymek95   

Ja dziś jadę przeczesywać bielskie empiki w poszukiwaniu P.11 i Vindicatora.Trzymajcie kciuki to może uda mi się wstawić jakieś skany P.11 ;)

 
28-05-11 14:30  Odp: [Nowość] PZL P.11c - Modelarz Kartonowy nr 1-4/10
Barbarossa 

 

Bardzo cieszę się z wznowienia tego modelu, teraz czekam na nie-pstrokatego Łosia. Jak dla mnie to można te modele wydawać co jakiś czas w innych polskich barwach, niech się młodzi mają na czym szkolić. Rumuńska wersja f jedenastki byłaby rzadim rarytasem:) Pan Paweł wydaje jednak modele jakie chce, i raczej trafia celnie w nasze gusta, więc nie ma co urządzać koncertu życzeń.

Co do samego modelu, to niestety elementy dodatkowe na pierwszej stronie z częściami wydają się być zbyt ciemne/zielone. Co ciekawe będące na tym samym arkuszu drugie skrzydło raczej nie odbiega odcieniem od barwy płatowca. Inne egzemplarze w Empik CH Aakadia miały tak samo. W ewentualnym kolejnym wydaniu można na to zwrócić baczniejszą uwagę przy wydruku. Nie jest to jakiś wielki błąd, do waloryzacji można przecież wykorzystać odcięte elementy z oryginału. Poza tym model palce lizać:)

--
per aspera ad astra...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024