FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
28-05-11 14:43  Odp: [Nowość] PZL P.11c - Modelarz Kartonowy nr 1-4/10
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

A nie wydaje się wam, że malowanie powinno być bardziej koloru Khaki a nie zielony? No i błekit chyba ciut za mocny.
Ot takie moje uwagi, bo modelik bardzo sympatyczny :). MIle widziany byłby model P.7 albo ten w rumuńskim malowaniu. O łosiu to nawet nie wpominam że powinien sie jeszcze raz pojawić bo ten mm-owy to jak ktoś pisał pstrokaty bardzo. W łosiu przydało by sie zrobić wnetrze za fotelem pilota i strzelca, bo za bardzo razi taka "sciana".

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
28-05-11 17:15  Odp: [Nowość] PZL P.11c - Modelarz Kartonowy nr 1-4/10
Bodek   

Dzisiaj znów byłem w MPiKu w Auchan (przez przypadek) i nie było już żadnego egzemplarza jedenastki.

 
28-05-11 18:19  Odp: [Nowość] PZL P.11c - Modelarz Kartonowy nr 1-4/10
Barbarossa 

 

To na zachętę:



O faktycznym wyglądzie polskiego khaki wiele napisano i wiele jest interpretacji, mnie ten z wycinanki wydaje się w sam raz (niebieski może ciut za mocny). Gdyby całość była tak zielona jak oddzielne powierzchnie sterowe to można by dyskutować...
Do mnie osobiście kolory polskich modeli Pana Pawła i 11-ki z AH przemawiają bardziej niż te z FLY-ia, nie mówiąc o P-7 z Answeru, po której zniechęciłem się do ich polskich tematów.

--

Post zmieniony (28-05-11 18:33)

 
28-05-11 18:56  Odp: [Nowość] PZL P.11c - Modelarz Kartonowy nr 1-4/10
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Zauważyłem właśnie że częscie waloryzacyjne tzn powierzchnie sterowe różnia sie kolorem od pozostalej czesci modelu. Miejmy nadzieje ze nie bedzie sie to bardzo tak rzucać w oczy.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
29-05-11 16:15  Odp: [Nowość] PZL P.11c - Modelarz Kartonowy nr 1-4/10
Barbarossa 

 

Zastanawiam się też, czy numery na dolnych powierzcniach skrzydeł nie powinny być białe? Tak jest na tablicach barwnych i opisie monografii AJ-PRESSu, ale żadnego zdjęcia to potwierdzającego nie znalazłem. W TBiU z kolei jest malowanie takie jak w modelu.

--
per aspera ad astra...

 
29-05-11 17:41  Odp: [Nowość] PZL P.11c - Modelarz Kartonowy nr 1-4/10
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Jakoś nie bardzo mi się chce wierzyć w białe numery na spodzie skrzydeł.
Na tym naszym przedwojennym jasnobłękitnym w widoku z daleka po prostu by znikły.

Raczej co innego mnie zastanawia.
Często pomijano biały kolor w dolnych szachownicach (właśnie dlatego, że zlewał się z błękitnym).
Czy to nie był standard dla P-11c?

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
29-05-11 20:38  Odp: [Nowość] PZL P.11c - Modelarz Kartonowy nr 1-4/10
Barbarossa 

 

Na zdjęciach w 2-giej części monografii AJ-PRESSu jest kilka zdjęć z białymi oznaczeniami, które wyraźnie kontrastują na błękitnym tle. Jest też tabela wskazująca, że 111 eskadra miałą białe numery, stąd moje wątpiwości. Autor chyba tworząc te dane na czymś się opierał.

Co do szachownic to w kilku opracowaniach napisano, że czasem podczas remontów w trakcie ponownego malowania domalowywano białe pola na spodnich częściach płata, co też ma potwierdzenie w zdjęciach z września. Ciekawe, że wszystkie plansze barwne w różnych opracowaniach wskazują na biało-czerwone spodnie szachownice w 111 eskadrze. Może to zależało od jakiegoś rozkazu, albo tradycji w tej jednostce? Tylko zdjęcia na potwierdzenie tego nie znalazłem.

Wydaje mi się, że bez zdjęcia konkretnego egzemplarza dopuszczalne są różne interpretacje, czymś kierować się musiał też Pan Wróbel tworząc okłądkę. Poza tym jest to zawsze urozmaicenie po MM-owym odmiennym malowaniu. Ja skleiłem poprzedni, skleję ten i następne jeśli (mam nadzieję) kiedyś wyjdą, więc różnorodność jest jak najbardziej wskazana:)

--
per aspera ad astra...

 
29-05-11 21:16  Odp: [Nowość] PZL P.11c - Modelarz Kartonowy nr 1-4/10
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Posiadam w swoich elektronicznych zbiorach dwie fotografie:
Jedyne zdjęcie jakie mam z zestrzeloną "5" :



Oraz "3" ze 111 eskadry z jak widać czarnymi literami kodowymi na dolnej powierzchni skrzydeł:



--
http://messer.cba.pl

 
30-05-11 08:41  Odp: [Nowość] PZL P.11c - Modelarz Kartonowy nr 1-4/10
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Litery kodowe są czarne ale białe pola szachownic na dolnych powierzchniach skrzydeł nie są chyba białe, raczej są w kolorze dolnej powierzchni skrzydeł czyli błękitne.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
30-05-11 08:43  Odp: [Nowość] PZL P.11c - Modelarz Kartonowy nr 1-4/10
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Model bardzo potrzebny ( vide informacja o wyczerpaniu nakładu wersji MM).
To ten sam model (części) , zatem będzie się sklejał bardzo dobrze.
Niewiadomym pozostaje jednolitość kolorów na arkuszach ( podejrzenie "zonk'a" w elementach waloryzujących...).
Zatem czekamy na kolejną relację- ja swoją niebawem zakończę ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024