FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 10Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
28-05-11 08:39  Odp: [R] Mil Mi-2 1:33
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Innym tez się podoba, ale się nie odzywają tylko kibicują :)
Szacunek za pasowalność oklejek kadłuba, bardzo dobrze to wygląda :)

--

 
28-05-11 10:05  Odp: [R] Mil Mi-2 1:33
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Czy jest szansa na to, że model ukaże się też w innych malowaniach, np: w kamuflażu?

--

Post zmieniony (28-05-11 10:48)

 
28-05-11 10:26  Odp: [R] Mil Mi-2 1:33
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Jasiek proszę popraw pewną rzecz bo razi w oczy. ;-)
A model wygląda obiecująco.

--


 
28-05-11 12:43  Odp: [R] Mil Mi-2 1:33
Kuba B 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

@Randar pasowalność jest bardzo dobra ale niekiedy zawodzę jako modelarz i mimo tego udaje mi się coś krzywo pokleić, na szczęście mam drugi egzemplarz i co się da staram się za drugim razem poprawić. No i zdjęcia sporo wybaczają, jak się ogląda model to jest dobrze ale jak przejedziesz palcem to czuć, że czai się tam jakaś krawędź;)

@Jasiek pierwszy model zdecydowałem się zrobić w prostym malowaniu cywilnym z dwóch powodów - przede wszystkim żeby ten charakterystyczny kształt kadłuba nie zniekształcać kamuflażami, nie stwarzać wrażenia wypukłości czy wklęsłości tam gdzie ich nie ma, a przez to ułatwić Wam ocenę projektu oraz po to żeby skrócić czas przygotowywania modelu testowego. Jeżeli ten model trafi kiedyś do wydawcy to pierwszym schematem malowania jaki będę chciał na niego nałożyć będzie pewnie któreś z plamiastych wojskowych, np. to:


--

 
28-05-11 13:04  Odp: [R] Mil Mi-2 1:33
Berni 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 23


 - 1

Witam,
a ja wolałbym w malowaniu NATOwskim, całym zielonym...
Ale to już kwestia gustu.
Życzę przyjemności z pracy nad modelem.

--
Modele kleję bo lubię, nie dlatego że, potrafię...

 
28-05-11 13:47  Odp: [R] Mil Mi-2 1:33
Mała Mi 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Mnie tam bardziej podoba się to czyste malowanie IL niż jakieś "ciapate" wojskowe. Może Kubo rozważysz również takie wydanie? Nie samą armią...

PZDR. Mała Mi

--
It'll End In Tears

 
28-05-11 21:04  Odp: [R] Mil Mi-2 1:33
Kuba B 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Gdzie dwóch Polaków tam 3 opinie;) wiadomo każdemu podobać się będzie trochę co innego. Polskich wojskowych malowań jest co najmniej 10, cywilnych pewnie drugie tyle, do tego dochodzą jeszcze przeróżne rosyjskie, czeskie, niemieckie, słowem jest w czym wybierać. Kiedy projekcik zostanie doprowadzony do końca to już będzie kwestia uzgodnienia z wydawcą w jakie malowania ubierzemy śmigłowiec. I mam podstawy sądzić, że będzie to więcej niż jedno.

Mała Mi - a żebyś wiedział o tych wojskowych mówię dokładnie tak samo - "ciapate";) jakoś pasuje takie określenie do tych łatek.

--

 
29-05-11 15:42  Odp: [R] Mil Mi-2 1:33
Marcinej   

Na półce ukurzony i podpsuty Mi-2 projektu Małego Modelarza z '97roku ma już chyba dość, bardzo chętnie zastąpił bym go tą wycinanką :) Trzymam kciuki

PS Malowanie Instytutu Lotnictwa jak dla mnie super.

PS2 Przy okazji zapytam - co z poprzedni, świetnym "Orlikiem" ?

Post zmieniony (29-05-11 15:44)

 
29-05-11 18:43  Odp: [R] Mil Mi-2 1:33
Hator   

Kuba B,
Jak się cieszę, że powstaje ten "latający czajnik". ;) Malowanie IL jest OK. Oglądam i czekam cierpliwie na cudowny finał. :) 3xTAK.

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
02-06-11 01:24  Odp: [R] Mil Mi-2 1:33
Kuba B 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

@Marcinej - Orlik jest na dobrej drodze do ukazania się, tuż tuż...

Króciutki update, bo narazie dopasowuję i przyklejam poszycie wewnętrzne do szkieletu i nie jest to takie proste jak bym sobie tego życzył. Może jakieś uproszczenia trzeba będzie zastosować bo jak narazie to jeden fałszywy ruch i wszystko się sypie;)

Tymczasem powstał nosek, tutaj na ujęciach: portretowym, en face i z profilu.



Ramka przedniej szyby póki co siedzi na kilku kroplach kleju, od środka doklejone zostaną półwręgi usztywniające i nadające noskowi prawidłowy kształt (choć w zasadzie trzyma go już teraz).

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 10Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024