FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
25-05-11 14:43  [R] Król Jerzy V (King George V) JSC 1:400
homa 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam
1:400 rządzi :)
Postanowiłem rozpocząć relację z budowy modelu. Na początek poszedł szkielet. Jak się można było spodziewać po JSC wszystko idzie gładko. Trochę obawiam się oklejania pancerzy na burtach. Zobaczymy jak to wyjdzie.

Wręgi które zagina w stronę zadrukowaną, biguje nożem po drugiej stronie, wtedy ładnie się odgina do kąta 90 stopni bez załamań

Pudełko kadłuba wygląda tak (brakuje części dziobowej),

Mały błąd w druku linie nie trzymają poziomu i trochę się rozjechały, mam nadzieję, że uda mi się to przeskoczyć bezboleśnie.


Jutro wrzucę nowe foty z oklejonymi burtami i pokładem
Tymczasem Ahoj ;]

--

 
25-05-11 15:23  Odp: [R] Król Jerzy V (King George V) JSC 1:400
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam

Które jest to wydanie? Mam ten model i nowe wydanie jest o wiele lepsze graficznie.
Będziesz coś urozmaicał?, na pierwszy ogień wziął bym dolną krawędź kadłuba, którą lepiej czymś wzmocnić.

Ogólnie cieszę się na tą relację, będę stałym gościem...

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
25-05-11 16:14  Odp: [R] Król Jerzy V (King George V) JSC 1:400
homa 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Cieszę sie że będzie ktoś tu zagladał.
Opracowanie jest z 2006 roku, więc nowe. Kiedyś próbowalem sił ze starym opracowaniem conte di cavour. Wyszło jak wyszło bardziej była to walka z kartonem, który był stary zleżały, strasznie się rozwarstwiał. Powiedziałem stop starym opracowaniom, i inwestuje w nowe.
Będe starał się waloryzować ile wlezie i na moje możliwości ofkoz .To mój 3 model z JSC więc nabieram dopiero wprawy w tej skali.

Przykleiłem burty i pokład teraz czekam na aparat żeby zrobić zdjęcia.

Post zmieniony (25-05-11 16:15)

 
25-05-11 19:55  Odp: [R] Król Jerzy V (King George V) JSC 1:400
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Ja staram się nie rozcinać oryginalnych wycinanek, tylko robić ich wierne kopie i wprowadzać zmiany dla mnie ułatwiające klejenie np: nie znoszę kiedy pudełeczka do sklejenia są w kształcie "kwiatka", wychodzi to okropnie, najlepiej jak ścianki są w rzędzie i wieko od góry.

Co do burt, jak wyszły dolne krawędzie miedzy wzmocnieniami?

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
26-05-11 07:51  Odp: [R] Król Jerzy V (King George V) JSC 1:400
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Witam, cieszę się, że pojawiłsię kolejny mikromodelarz-okrętowiec!
Miałem do czynienia z tym KGV na etapie sklejania wydruku próbnego. Było kilka pomyłek podobnych do tego, co zwróciło Twoją uwagę, ale wydaje mi się że w wersji "seryjnej" ś. p. P. Czołczyński je uwzględnił i w postaci ostatecznej ich nie zauważyłem (gotowego już nie kleiłem, nie starczyło czasu...). Nie chciałbym wprowadzić Cię w błąd, bo nie mam egzemplarza pod ręką, ale ta nieco krzywa linia wydrukowana na sklejkach może być celowa, wynikać z dopasowania ich do uskoku pancerza burtowego. Kilka lat minęło i nie pamiętam szczegółów, ale chyba tam takie coś występowało... Zastanów się jeszcze nad tym i upewnij, ale może być wskazane dodatkowe zagięcie właśnie na tych liniach!
Powodzenia!
Pozdrawiam
Andrzej

 
26-05-11 08:20  Odp: [R] Król Jerzy V (King George V) JSC 1:400
homa 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam
ADAM 12 -burty wyszły naprawdę dobrze, nie są pofalowane wszystko idealnie pasuje. Jestem bardzo zadowolony z oklejenia kadłuba

Andrzej- Pewnie masz rację okleilem burty pancerzami i wyszło naprawdę fajnie. Wszystko elegancko pasowało. Warto było znęcać się nad szkieletem pudełkowym 2 dni. Teraz to procentuje.

Czekam na dobre światło, żeby pokazać wyniki mojej pracy. :( ciągle przychodzę do domu pod wieczór, po pracy załatwiam mnóstwo formalności z kredytem hipotecznym

 
26-05-11 10:06  Odp: [R] Król Jerzy V (King George V) JSC 1:400
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Cieszę się, że pasuje! Sklejanie testowe dawało mi dużo satysfakcji!
"mnóstwo formalności z kredytem hipotecznym"... ale... przecież modele z JSC aż tyle nie kosztują...! :-)
pozdrawiam
A.

 
26-05-11 10:51  Odp: [R] Król Jerzy V (King George V) JSC 1:400
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Andrzeju - modele tyle nie kosztuja ale domek na modele zapwene tak ;-)

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
26-05-11 10:55  Odp: [R] Król Jerzy V (King George V) JSC 1:400
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Andrzeju - modele tyle nie kosztuja ale domek na modele zapewne tak ;-)

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
26-05-11 20:34  Odp: [R] Król Jerzy V (King George V) JSC 1:400
TGC 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Fajny temat. Ten model był wydany w nowej szacie graficznej i to miodzio. Nie ma za to laserka do niego a by się przydał np. na dźwigi.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024