FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 23Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
01-08-11 19:49  Odp: [Relacja] Diorama ''Wrak Bismarcka'' 1:400
Lobo 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

:/

...a pomyślałem o jakiś skałkach czy innych kamieniach ale w takiej skali to nie zauważalny element. Mimo to i tak wygląda świetnie. Zastanawiało mnie jak wykonasz dno od samego początku twojej relacji. Gratki :)

--
_________________________________________________________
Na warsztacie ORP Wicher 1:200 Military Model 4/96

Dioramy: Polowanie na Japońską latającą łódź 1:200

Ukończone i w Galerii: JAK 1 / TK-3 / TKS / RWD 25 / Wall-E

Projekt "50latMM :
4/82 Mi-24 i Ki-43 / 1-2/84 Pancernik Potiomkin / 3/84 J2M Raiden

 
05-08-11 18:46  Odp: [Relacja] Diorama ''Wrak Bismarcka'' 1:400
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Powoli, ale do przodu.

Ponieważ przy każdym manewrze sklejki z dioramą sypały mi się odrobinki niby-przyklejonego piasku, popsikałem całe dno lakierem bezbarwnym i teraz piasek się trzyma, jak należy. W roku przykleiłem tabliczkę informacyjną



i zabrałem się za główną nadbudówkę, która straszliwie oberwała. Straszliwa musiała być tam jatka!
Na samej górze otwarta podstawa dalmierza. Musiałem dorobić jej wnętrze – w zwykłym modelu po prostu od góry nakleiłbym dalmierz. Dwa wychodzące ze środka kable są – jak teraz widzę – za grube. Wymienię je na cieńsze.
We wraku sporo drzwi brak, albo są też pootwierane – więc ja i tak zrobiłem. Otwarte drzwi robią bardzo naturalistyczne wrażenie (vide ostatnia fotka).





 
05-08-11 18:55  Odp: [Relacja] Diorama ''Wrak Bismarcka'' 1:400
DaFiX 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 5


 - 1

Hmm tak mi przyszło do głowy:
http://www.youtube.com/watch?v=mYFv75x4tAc

--

Post zmieniony (05-08-11 18:56)

 
05-08-11 19:47  Odp: [Relacja] Diorama ''Wrak Bismarcka'' 1:400
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

DaFIX - cud miód małpi smalec ;-) ale ciekawe z czego ta woda jest zrobiona???

 
05-08-11 20:00  Odp: [Relacja] Diorama ''Wrak Bismarcka'' 1:400
DaFiX 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 5


 - 1

Tego nie wiem, jakiś czas temu przeglądając jutuba znalazłem.
Twój model w tej wodzie, mmmrrrr Ciekawość.
Powodzonka

--
Pozdrawiam Kacper

 
06-08-11 00:17  Odp: [Relacja] Diorama ''Wrak Bismarcka'' 1:400
Kuncol02 

 

Woda to bezbarwna żywica. Można ją podobno barwić barwnikami spożywczymi.

--

 
06-08-11 01:27  Odp: [Relacja] Diorama ''Wrak Bismarcka'' 1:400
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Witaj. Podglądam sobie tą dioramkę i mam pewne wskazania:

- właz z prawej burty przy pancernym stanowisku dowodzenia (nadbudówka dziobowa) jest otwarty (tak jaj wykonałeś z lewej burty), a nie zamknięty:


- przy poszyciu nadbudówki niższego pokładu (tuż pod tym pancernym stanowiskiem) powinieneś wykonać otwartą przejściówkę po jednej i drugiej burcie:


- na burtach dziobowych zachowały się białe odkosy fal, tuż przy linii wodnej:


- przeanalizuj dokładniej wygląd wraku, w wielu miejscach wyraźnie widać „odchodzenie” szarej farby i prześwitywanie biało - czarnych pasów kamuflażu belkowego. Warto to wykonać.

Wbrew pozorom przy wraku zachowało się nie tak mało detali, które myślę, że można wykonać w 1/400.
Pewnie część wskazań jest po niewczasie, ale powodzenia w dalszej budowie.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
06-08-11 08:42  Odp: [Relacja] Diorama ''Wrak Bismarcka'' 1:400
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Art: wielkie dzięki za pomoc. Jakoś nie znałem tych fotek:

1. Drzwi otworzę

2. Wygląda na to, że to jest fragment poniżej podstawy dalmierza (tego, który zrobiłem) i że - inaczej niz u Ballarda - rozdarcie po pocisku wyszło aż na lewą stronę. Skoryguję.

3. "Fala". Poszukam innych fotek, bo z tej trudno wyczuć, co jest ową"falą", a co nie.No i gdzie to konkretnie jest.

BĘDE SZALENIE WDZIĘCZNY WSZYSTKIM, KTÓRZY ŚPIESZA MI Z POMOCA/RADAMI

 
06-08-11 12:30  Odp: [Relacja] Diorama ''Wrak Bismarcka'' 1:400
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Art: falę dorobię (po obu burtach). I ślad po pocisku także. Wydrukowałem sporo zdjęć wraka z netu, ale to ujęcie jakimś trafem mi umknęło... Dzieki raz jeszcze. Drzwi po prawej stronie podstawy dalmierza już są otwarte :-)

Jak pisałem wcześniej, zamierzałem robić wrak tylko przy użyciu tych części, które są w JSC. Dopiero gdy robiłem kadłub, uznałem, że wrak byłby zbyt goły i dlatego staram się – i nadal będę się starał - trochę części dorabiać.

Rozwiązałem też inny problem, wielkich dziur po pociskach. Powinny one ziać oczywiście czernią, ale metoda przyjęta na początku (czarne "pudełeczko" przyklejone od spodu) pokazywały płaskie wnętrze rozwalonego okrętu, co wyglądało nienaturalnie. Teraz wielkie dziury mają w środku zmięte, pomalowane na czarno kawałki papierowej chusteczki do nosa, co daje niezły efekt poszarpanej stali.

Kuncol02: Efekt z Shermanem w wodzie jest powalający, przyjrzę się bezbarwnym żywicom i ewentualnie wypróbuję na jakiejś ad hoc sklejonej konstrukcji papierowej. Pytania są dwa:
- czy w ogóle dam obie radę z taką żywicą
a jeśli tak, to
- czy warstwa żywicy na kartoniaku nie zgniecie jego lekkich nadbudówek! Plastikowy Sherman ma jednak duuuuużo większą wytrzymałość na zgniatanie.
Warto jednak popróbować, bo odpadłby potem problem odkurzania dioramy :-)

 
06-08-11 23:41  Odp: [Relacja] Diorama ''Wrak Bismarcka'' 1:400
crolick 



Na Forum:
Galerie - 5
 

Dioramkę z linku DaFiXa omawiano już swego czasu na PMW - http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=28&t=15655&p=193949&hilit=saipan#p193949

Może Akra znajdzie tam jakieś pomocne rady/linki nt. wykonania wody...

--

Post zmieniony (07-08-11 13:16)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 23Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024