FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 11 z 23Strony:  <=  <-  9  10  11  12  13  ->  => 
31-08-11 18:51  Odp: [Relacja] Diorama ''Wrak Bismarcka'' 1:400
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

marcin2248 - DZIĘKI!!! Kupiłem w Małym ZOO ten piasek dla szynszyli, spora paczka 6 złotych, wystarczy na100 wraków na dnie :-)

Ziarenka jasnego piasku sa niewiele większe od mąki,ale w palcach czuje się ich delikatną ziarnistość. Jest fenomenalnie sypki. Na próbę pokryłem wikolem dwa wzgórki na dnie oceanu i posypałem piaskiem.Od razu widać różnicę między nim, a zwykłym piaskiem obok, choćby i przesianym przez drobne sitko:

,

Dałem także wikol na fragment pokładu, tworząc wypukłości ponad deskami:



Oczywiście na koniec trzeba będzie ostrożnie pomalować piasek odpowiednio dobraną kolorową farbą w spraju. Będzie OK!

 
01-09-11 08:39  Odp: [Relacja] Diorama ''Wrak Bismarcka'' 1:400
marcin2248 



Na Forum:
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Super!! Cieszę się, że mogłem pomóc. Powodzenia w dalszej budowie. Pozdrawiam.

 
01-09-11 18:54  Odp: [Relacja] Diorama ''Wrak Bismarcka'' 1:400
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

ZbiG - taka możliwość jest oczywiście brana pod uwagę. Po skończeniu wraka będę kombinował - oczywiście przy przyjęciu takiej opcji, należałoby zainstalować nieskomplikowany system do wlewania i wylewania wody. Ufff, po co mi to było rozpoczynać tę dioramę???

 
02-09-11 08:02  Odp: [Relacja] Diorama ''Wrak Bismarcka'' 1:400
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

To NIE jest takie proste, bo także od góry "trzaby" przykryć to-to wodą! Jeśli masz jakiś pomysł, amigo, to wdzięczny będe wielce za podpowiedź!!!
Ech, co i ile ja będę kleił, gdy za pięć lat przejdę na emeryturę :-))))

 
02-09-11 09:07  Odp: [Relacja] Diorama ''Wrak Bismarcka'' 1:400
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

O, widzę, że mój pomysł z akwarium w akwarium wraca i bardzo dobrze, ale z tym przykryciem z góry, to będzie trudno :-)

--


 
02-09-11 12:12  Odp: [Relacja] Diorama ''Wrak Bismarcka'' 1:400
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Skoro wszyscy popuszczają wodze fantazji to i ja spróbuję.
Ten wrak nie leży chyba w płytkiej wodzie na jakimś atolu gdzie woda jest kryształowa.
Mój pomysł to pójść w całkiem inną stronę. Zagrać trochę światłem. Jakieś punktowe diody, może świecące z batyskafu i oświetlające fragmenty wraku a reszta tonąca w mroku.
Ma być ciemno i ponuro. To wyklucza oczywiście gablotę. Powinno to być raczej jakieś pudło do którego zagląda się tylko z jednej strony i pod jednym kątem.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
02-09-11 15:48  Odp: [Relacja] Diorama ''Wrak Bismarcka'' 1:400
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Racja, światło, to jest to.



--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
02-09-11 15:59  Odp: [Relacja] Diorama ''Wrak Bismarcka'' 1:400
DaFiX 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 5


 - 1

Stary:
--->>> Ma być ciemno i ponuro. To wyklucza oczywiście gablotę. Powinno to być raczej jakieś pudło do którego zagląda się tylko z jednej strony i pod jednym kątem. <<<---

A może przyciemnione szyby w szklanej gablocie. Tak jak w samochodzie? Do tego oświetlenie tak jak piszecie. Tylko czy to będzie odpowiedni efekt?

--

Post zmieniony (02-09-11 16:00)

 
02-09-11 16:43  Odp: [Relacja] Diorama ''Wrak Bismarcka'' 1:400
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

ZbiG - propozycję podwójneo oszklenia już zapodawałem, z tą róznicą że zamiast wody dać jakąś żywicę zy inny silikon na wzór tego z diramy ze shermanem.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
02-09-11 18:04  Odp: [Relacja] Diorama ''Wrak Bismarcka'' 1:400
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Szalenie się cieszę, że jest tylu chętnych do konsultacji, dzięki! Wszystko czytam baaardzo uważnie!!!

Pomysł z podwójnym akwarium kuszący, ale chyba jednak zbyt mocno klopotliwy. Ponadto, gdyby wody nalać do pełna, nikt by nie zauważyl chyba nawet, że to woda...

Woda nie może na tej głębokości być jasna, raczej coś ponurego a la fotki Viltianusa w fantastycznej galerii "Upadek Abaddona". W walce między ambicjami a praktycznością zaczynam myśleć na poważnie o akwarium ze ściankami i przykryciem z przyciemnionego szkła (chyba na bazie granatu), przepuszczającego światło tylko na tyle, ile trzeba. Ileś tam centymetrów na wrakiem zwisałby na kablu Argo (na kablu, prowadzącym w oryginale ze Star Hercuklesa) - tak, jak przypominał to Art. Świecąca dioda - czyli reflektor Argo - prąd idący kablem od baterii umieszczonej pod dioramą - hmmm, chyba to jest to.

Obecnie zajmuję się klejeniem rozmaitych małych elementów, wszystko po to, by nie bylo na wraku - poza pokładem- czegokolwiek narysowanego. Ze względu na swoją wielkość, elementów tych nie ma w JSC - zmniejszam zatem części z Bismarcka MM 1:300. Zacząłem od sześciu pływaków trału, oraz dziobowego falochronu - i nie tylko. No i oczywiście czekają na mnie resztki nadbudówki rufowej, czekam też na drabinki z JadarHobby. Kolejne fotki wkrótce.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 11 z 23Strony:  <=  <-  9  10  11  12  13  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024