FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
14-05-11 15:56  [Galeria]Junkers Ju 88 D-1 od AH
filcu21 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 10
 

Witam
Bardzo długo sie nie odzywałem ale to nie znaczy,że nic nie robiłem
Przedstawiam galerię ukończonego niedawno Ju 88 D-1 wydawnictwa Andrzeja Halinskiego.
Kilka słów o samym modelu:jest to bardzo pracochłonny model ale zarazem dość łatwy technicznie (mam porównanie z poprzednim modelem-Spitfire IXc) jeżeli chodzi o ewentualne błędy to takich w samej wycinance nie znalazłem,jedyny mankament to różnice w odcieniach-np.klapy i lotki nieco różnią się od płata-ale po lakierowaniu praktycznie różnica się zniwelowała.
Model zbudowany z lekką walorką ,mianowicie: kabina w całości malowana i dodane co nieco,wnęki podwozia podobnie,kołpak śmigła i same łopaty malowane także,przerobione okapotowanie silnika i to chyba wszystko.
Czas na galerię:


Jeszcze kilka zdjęć kabiny przed zamknięciem:




Pozdrawiam
Ps.do zobaczenie w następnej relacji,która nastąpi nieprędko

--

Post zmieniony (19-05-11 22:19)

 
14-05-11 16:18  Odp: [Galeria]Junkers Ju 88 D-1 od AH
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Gratuluję, widać dużo ciężkiej pracy i umiejętności. Szkoda tylko, że zdjęcia takie małe, może jakieś większe?:-)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
14-05-11 16:34  Odp: [Galeria]Junkers Ju 88 D-1 od AH
Propeler 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Aleś się chłopie narobił !!! I nie dziwota że tak długo się nie odzywałeś. Pięknie zrobiony model.Gratuluję !

Pozdrawiam!
Andrzej

--
Nie ma modeli trudnych, są tylko pracochłonne.

 
14-05-11 17:18  Odp: [Galeria]Junkers Ju 88 D-1 od AH
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Model piękny i niezwykle starannie wykonany. Szkoda, że bez relacji.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
14-05-11 18:22  Odp: [Galeria]Junkers Ju 88 D-1 od AH
bajkal22   

Moim zdaniem wykonanie jest bliskie perfekcji.

 
14-05-11 20:40  Odp: [Galeria]Junkers Ju 88 D-1 od AH
greg   

Dokładnie.
Model perfekcyjnie wykonany.
Pełen podziw i gratulacje za kunszt modelarski.
Jeżeli można, proszę o większe fotki wnętrza kabiny.
Co następne?
Pozdrawiam.

 
15-05-11 00:02  Odp: [Galeria]Junkers Ju 88 D-1 od AH
Miskowski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jest pięknie.
Zwróćmy uwagę - felgi - niby nic, a tak wykonane powodują opad szczęki.
Czemu nacięcia w oponach są różowe?

 
15-05-11 08:11  Odp: [Galeria]Junkers Ju 88 D-1 od AH
salmon 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jest fantastyczny!!! Sam robię teraz 110-kę od Hala i wiem, jaki jest to przeskok, jeśli chodzi o nakład pracy - w porównaniu do np. takiej 109.

Nie myślałeś o wykorzystaniu metalowych luf?? Na rynku dostępny jest coraz większy asortyment i myślę że spokojnie byś coś znalazł, a to uatrakcyjniło by jeszcze bardziej Twojego Junkersa.
Na koniec pytanie: czym malujesz np. kołpak? Pędzel, areo??

 
15-05-11 08:45  Odp: [Galeria]Junkers Ju 88 D-1 od AH
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Piękny model. Jestem pod wrażeniem jakości wykonania.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
15-05-11 08:49  Odp: [Galeria]Junkers Ju 88 D-1 od AH
filcu21 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 10
 

Witam.
Dziękuję za wasze komentarze.
A teraz po kolei odpowiadam:
Ostoja-relacji nie robiłem dlatego,że nie miałem pewności,czy wytrwam do końca,jak już pisałem to bardzo pracochłonny model i co jak co mnie nauczył cierpliwości :))
Greg-jeżeli chodzi o fotki w większej rozdzielczości kabiny to niestety niemożliwe -jest już zaklejona na amen a przez oszklenie jest mało widoczna.
Miskowski-te nacięcia w oponach to przetarcia suchą pastelą w kolorze jasny brąz .
Salmon-wszystko co jest malowane w tym modelu to zasługa pędzla-staram się malować rzadką farbą tak by nie zostawały smugi po pędzlu.O gotowych lufach to w sumie nie myslałem,ale kto wie...

Pozdrawiam

--

 
15-05-11 09:48  Odp: [Galeria]Junkers Ju 88 D-1 od AH
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

,,Bombowo" wyszedł Ci ten bombowiec. A tak na poważnie to wykonanie jak dla mnie naprawdę perfekcyjne. Tablica z zegarami robi wrażenie. Gratulacje.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
15-05-11 12:11  Odp: [Galeria]Junkers Ju 88 D-1 od AH
Stachowitz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No piękne latadło... Szkoda, że bez relacji. Ale galeria warta obejrzenia:)

Pozdrawiam!

 
15-05-11 18:19  Odp: [Galeria]Junkers Ju 88 D-1 od AH
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

I ja się przyłączam do gratulacja-model rewelka!

 
15-05-11 18:51  Odp: [Galeria]Junkers Ju 88 D-1 od AH
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Przepiękne wykonanie,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
15-05-11 21:32  Odp: [Galeria]Junkers Ju 88 D-1 od AH
jacob 

 

Gratuluję. Ten model to rarytas na forach tym większy, że tak starannie i czysto sklejony. Wrzucasz coś od czasu do czasu na Forum ale jak zapodasz - to jest co podziwiać.
Wtrącę tylko jedną uwagę - bardzo efektownie zrobiłeś wnęki podwozia, ale na zdjęciach nie widać śladów eksploatacji, jakiś zacieków i takich tam. Odnoszę wrażenie, że nieco kontrastują swoją "czystością" z resztą.
I pytanie - jak będziesz przechowywał tego kolosa, szkoda żeby tak piękna robota stała "po chmurką".

Raz jeszcze gratuluję i pozdrawiam.
jacob

--

 
16-05-11 21:03  Odp: [Galeria]Junkers Ju 88 D-1 od AH
filcu21 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 10
 

Witam

Jeszcze raz wszystkim dziękuję za pozytywne opinie.


Jacob-Wnęka podwozia jest lekko przybrudzona,ale może za lekko-starałem,się delikatnie wykonać ślady eksploatacji i np.w przypadku przetarć warstwy lakieru malowałem tylko tam gdzie to autorzy przewidzieli w projekcie,to samo z przybrudzeniami itp.
Jeżeli chodzi o przechowywanie tego "kolosa" to intensywnie myślę o podstawce z gablotą szklaną tylko muszę jeszcze sprawdzić jaki to będzie koszt bo gabaryty takiego "akwarium" raczej spore,jedno jest pewne na półce za szybą w której są moje pozostałe modele na pewno się nie zmieści

Tym czasem zapowiedż mojej następnej relacji:


Pozdrawiam

--

Post zmieniony (16-05-11 21:17)

 
17-05-11 00:05  Odp: [Galeria]Junkers Ju 88 D-1 od AH
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

dawaj relacje z tego Gladiatora!! żałuje że nie ma relacji junkersa!
szkoda że naciągi są luźne w kratownicy :/ z jakich planów korzystasz?

 
17-05-11 17:17  Odp: [Galeria]Junkers Ju 88 D-1 od AH
filcu21 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 10
 

Witam

Rowin-relacja będzie ale nie prędko(na razie zupełny brak czasu-praca, remont).
Co do naciągów to będą robione od nowa-te które są teraz to drut miedziany malowany humbrolem,obecnie znalazłem drut stalowy,którego nie trzeba będzie malowąć-tylko lakier zabezpieczający przed ew.korozja.
Planów niestety nie mam dobrych -jedyny przekrój wewnętrznej struktury kadłuba jaki udało mi się odszukać jest w Monografiach Lotniczych 24,oprócz tego jest sporo ciekawych zdjęć w Mushroom Magazin i oczywiście mam sporo zdjęć restaurowanego Gladiatora z netu-co prawda to wersja Mk 1 ale konstrukcja wewnętrzna praktycznie ta sama.
Zastanawiam się nad wykonaniem tego modelu z odkrytą powierzchnia płucienną kadłuba,co o tym myślisz?

--

 
17-05-11 17:53  Odp: [Galeria]Junkers Ju 88 D-1 od AH
Reedmooley 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A nie lepiej zrobić naciągi z żyłki?Większość żyłek wędkarskich jest termo-kurczliwa, powiać na to suszarką i się ładnie po napina wszystko,sa nawet w kolorach różnych-np grafitowa wygląda jak stalowa linka :)

A galeria świetna:D

 
17-05-11 18:20  Odp: [Galeria]Junkers Ju 88 D-1 od AH
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Model rzeczywiście świetnie ci wyszedł, mój czeka aż nabiorę większego doświadczenia.

Co do Gladiatora, to Messer kiedyś pokazał takie coś:
http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=61301
Może w czymś ci to pomoże

Pozdrawiam

--

 
18-05-11 09:54  Odp: [Galeria]Junkers Ju 88 D-1 od AH
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Szkoda że prędko nie będzie relacji, ale mam nadzieję, że przynajmniej zrobisz ja na bieżąco, a nie dopiero po ukończeniu wnętrza, zawsze to można coś podpowiedzieć lub podpytać od Ciebie i takie tam :)
Zastanawiają mnie jednak znów te naciągi, piszesz o drucie stalowym, a powiem szczerze, że najcieńszy jaki mi sie udało spotkać to 0,3 który w tej skali na naciągi się nie nadaje, gdyż jest za gruby. Dobrze by to zrobić z żyłki, takiej samej średnicy jak używasz do anten. Ja używam żyłki wędkarskiej 0,1mm lub 0,06mm, tutaj raczej lepsza będzie 0,1. Problem tylko z tym jak to przykleić. Więc ja tnę takie paseczki jak najcieńsze (0,5mm) z tego papieru co w modelu są na nim wręgi (cienki papier), dziele je później na kawałki po około 3cm długości. Składam je na pół, a od wewnętrznej strony zagięcia wkładam koniec żyłki z nadmiarem. Ściskam to pensetą i daje malutka kropelkę SG. Trzeba uważać, żeby penseta się nie przykleiła. Nadmiar żyłki i papierowego paska odcinam i zostaje mi żyłka z małym papierowym zgrubieniem na końcu (widać to na załączonym zdjęciu). Później przyklejam jeden koniec do narożnika kratownicy również za pomocą SG (numerek 1 na fotce), odmierzam żyłkę i na jej końcu znów robie taki patent z papierkiem. Przyklejam do narożnika kratownicy napinając naciąg (dalej zgodnie z numerkami na fot) itd. Może wygląda to skomplikowanie z opisu, ale trudnego nic w tym nie ma, a uważam, że żyłka lepiej się sprawdzi niż drut, chociażby na skrzyżowaniu ich obu.




Co do zdjętego poszycia to Twoja koncepcja samolotu :) mi byłoby szkoda atrakcyjnego malowania tego modelu i wolałbym otworzyć wszystkie luki eksploatacyjne. Ale tak jak mówię, że wybór należy do Ciebie!!!

Jakbyś był tak uprzejmy jeszcze podać linki do stron gdzie znalazłeś takie rarytasowe fotki z odrestaurowywania tego samolotu, bo ja jakoś nie mogę znaleźć a ta konstrukcja też bardzo mi się podoba i mam ja w planach w dalekiej przyszłości.

 
18-05-11 22:15  Odp: [Galeria]Junkers Ju 88 D-1 od AH
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Pojechałeś z tą galerią, szczęka opada. Gratuluję!

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024