FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
18-05-11 09:54  Odp: [Galeria]Junkers Ju 88 D-1 od AH
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Szkoda że prędko nie będzie relacji, ale mam nadzieję, że przynajmniej zrobisz ja na bieżąco, a nie dopiero po ukończeniu wnętrza, zawsze to można coś podpowiedzieć lub podpytać od Ciebie i takie tam :)
Zastanawiają mnie jednak znów te naciągi, piszesz o drucie stalowym, a powiem szczerze, że najcieńszy jaki mi sie udało spotkać to 0,3 który w tej skali na naciągi się nie nadaje, gdyż jest za gruby. Dobrze by to zrobić z żyłki, takiej samej średnicy jak używasz do anten. Ja używam żyłki wędkarskiej 0,1mm lub 0,06mm, tutaj raczej lepsza będzie 0,1. Problem tylko z tym jak to przykleić. Więc ja tnę takie paseczki jak najcieńsze (0,5mm) z tego papieru co w modelu są na nim wręgi (cienki papier), dziele je później na kawałki po około 3cm długości. Składam je na pół, a od wewnętrznej strony zagięcia wkładam koniec żyłki z nadmiarem. Ściskam to pensetą i daje malutka kropelkę SG. Trzeba uważać, żeby penseta się nie przykleiła. Nadmiar żyłki i papierowego paska odcinam i zostaje mi żyłka z małym papierowym zgrubieniem na końcu (widać to na załączonym zdjęciu). Później przyklejam jeden koniec do narożnika kratownicy również za pomocą SG (numerek 1 na fotce), odmierzam żyłkę i na jej końcu znów robie taki patent z papierkiem. Przyklejam do narożnika kratownicy napinając naciąg (dalej zgodnie z numerkami na fot) itd. Może wygląda to skomplikowanie z opisu, ale trudnego nic w tym nie ma, a uważam, że żyłka lepiej się sprawdzi niż drut, chociażby na skrzyżowaniu ich obu.




Co do zdjętego poszycia to Twoja koncepcja samolotu :) mi byłoby szkoda atrakcyjnego malowania tego modelu i wolałbym otworzyć wszystkie luki eksploatacyjne. Ale tak jak mówię, że wybór należy do Ciebie!!!

Jakbyś był tak uprzejmy jeszcze podać linki do stron gdzie znalazłeś takie rarytasowe fotki z odrestaurowywania tego samolotu, bo ja jakoś nie mogę znaleźć a ta konstrukcja też bardzo mi się podoba i mam ja w planach w dalekiej przyszłości.

 
18-05-11 22:15  Odp: [Galeria]Junkers Ju 88 D-1 od AH
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Pojechałeś z tą galerią, szczęka opada. Gratuluję!

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024