FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
28-11-06 13:32  [Zapowiedź] oto kolos, czyli R-XX (CardPlane)
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Nie mogę się powstrzymać przed umieszczeniem tego rysunku na forum. Oczywiście - jak wiele innych moich projektów - może nigdy nie zostać ukończony.

Lech

--
http://www.modele-kartonowe.com

Post zmieniony (28-11-06 18:41)

 
28-11-06 13:49  Re: oto kolos
Berni 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 23


 - 1

Witam.
Lechu, a możesz coś bliżej o tym obiekcie? Czyżby był to projekt modelu wodnosamolotu torpedowego Lublin R-XX? Jeżeli tak to, Lechu, lejesz miód na serca wielu polskich modelarzy.
Pozdrawiam.

 
28-11-06 13:54  Re: oto kolos
Hook6   

 

Nie powstrzymuj się przed dokończeniem... Gdyby nie Ty, te samoloty jeszcze długo nie ujrzały by światła dziennego. Przywracasz je pamięci, odkurzasz historię naszej myśli konstruktorskiej. Robisz wcale nie mniej niż niejeden historyk, a nawet więcej - ożywiasz je.
Pracuj powoli, ale kończ. Bo znowu przez długie lata nikt tego nie zrobi...

--

 
28-11-06 14:09  Re: oto kolos
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Hook6 - ostro pojechałeś :-)
R-XX powstaje powoli, ponieważ priorytet ma kolejny projekt do CardPlane (a będzie to wreszcie samolot cywilny). Ponadto R-XX to wielkie pudło (bez przenośni - kadłub będzie podobny do pudełka po butach z przegrodami :-)) i jego model musiałby kosztować conajmniej 40 zł - to mnie hamuje.
Lech
PS
Kilka słów o samym samolocie: była to udana konstrukcja (prototyp miał problemy ze sztywnością kadłuba, ale nie były to wady trudne do usunięcia). Może nie był nowatorski, ale był solidny i dawał możliwość budowania kolejnych, ulepszonych wersji. Niestety, w pewnym momencie decydenci zostali przekonani do skupienia się na Żubrze na pływakach kosztem R-XX, a Żubr przy swoich osiągach po zabraniu na pokład pływaków, mógł spełniać rolę conajwyżej latającej antyreklamy polskiej myśli technicznej.

--
http://www.modele-kartonowe.com

Post zmieniony (28-11-06 14:17)

 
28-11-06 14:15  Re: oto kolos
Wojciech Cięciwa   

Lechu, prosze - kontynuuj swoja prace ...
Tak, jak pisal Hook6 wielu z Nas ma mgliste pojecie o konstrukcjach II RP, w znacznej mierze zaciemniane przez "rzady ludowe" za ktorych o IIRP wolno bylo mowic zle, albo wcale.
Prosze, kontynuuj tradycje i przywracaj Nam - Polakom wiedze o osiagnieciach :)

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
28-11-06 14:19  Re: oto kolos
kprzemek   

Zgadzam sie z Hookiem. Nie szkoda 40zl na taka maszyne. Nie moge sie jednak powstrzymac od zlozenia malego zyczenia. Skoro w CardPlanie zapanowal okres wodnosamolotow, moze pomyslalbys Lechu o polskim Cant-cie. Wprawdzie to nie polska konstrukcja, ale jak najbardziej zwiazana z historia polskiego lotnictwa.

 
28-11-06 14:23  Re: oto kolos
Wojciech Cięciwa   

Lechu, skoro sa wodnosamoloty, to moze i jedyna polska lodz latajaca ? A-2 ??

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
28-11-06 14:28  Re: oto kolos
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Cant? Bardzo chętnie - jest dostępna dobra dokumentacja, ale czy ktoś wie jak był malowany ten samolot, który trafił do Polski?
Lech

 
28-11-06 14:57  Re: oto kolos
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Lechu, a nie mozna Canta przemalowac w "planowane" malowanie a'la RWD-22? ;-)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
28-11-06 14:58  Re: oto kolos
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


To był realnie istniejący samolot (Cant oczywiście), więc SF odpada
Lech

 
28-11-06 15:03  Re: oto kolos
Wojciech Cięciwa   

Lechu, a czy w któryms starym "Modelarzu" na ostatniej stronie okładki, nie było zaprezentowanego właśnie R-XX w kolorze ?
Coś mi tak świta - ale mogło mi sie pomylić z jakims innym naszym samolotem.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
28-11-06 15:18  Re: oto kolos
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Co do polskiego CANTa, niedawno na tvp3 pokazywano filmik z akcji wydobywania resztek tego samolotu z bagna. Wiadomo, że ze względu na konstrukcję większość maszyny spłonęła, ale wydobyto sporo metalowych części, m.in. plakietkę z silnika i NABOJE do km-ów. Co było sensacją. Do tej pory utrzymywano, że maszyna ta była nieuzbrojona.

--


 
28-11-06 15:30  Re: oto kolos
Hook6   

 

W miniReplice ukazało się sporo materiałów nt polskiego Canta. W 1998 ukazała się też książeczka Andrzeja Olejko "Polski Cant". To chyba maksimum wiedzy na temat tego egzemplarza. Są do Twojej dyspozycji. Był - co więcej niż pewne z kilku źródeł - srebrny.

--

 
28-11-06 15:43  Re: oto kolos
Stachowitz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ja spotkałem się (mowa o tym Cancie), że był cały srebrny, miła standardowo naniesione szachownice a do tego dochodziła błyskawica/strzała namalowana wzdłuż przedniej części kadłuba maszyny... W każdym razie jest to do odtworzenia - przynajmniej ja tak uważam... Trzymam kciuki za projekt i CANT-a - zakupiłbym z przyjemnością....

 
28-11-06 16:08  Re: oto kolos
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

http://www.samoloty.ow.pl/str011.htm

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
28-11-06 16:39  Re: oto kolos
siennia 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5


 - 2

Witam!

A ja znalazłem coś takiego: http://www.1939.pl/uzbrojenie/polskie/lotnictwo/cant/index.html

Też go chętnie kupię :)

--
Ukończone:
Fokker E.III <> Avia S-199 <> PWS-50 <> Avia B 534 <> Lublin R-VIII bis <> PZL-P11C <> A6M2 Zero <> Fokker Dr.1
Pod nożem: ???

 
28-11-06 16:53  Re: oto kolos
kprzemek   

Skoro juz rzucilem wrednie ten temat, to obiecuje, ze kupie dwa egzemplarze - jeden do kolekcji polskiego lotnictwa, drugi przemaluje na barwy wloskie. A tak na marginesie, kupuje wszystko co Lech wydaje, bo tematy sa doskonale i niepowtarzalne.

 
28-11-06 17:47  Re: oto kolos
duzy_tom 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Przyznam się że jak pierwszy raz spojrzałem na to myślałem że to jakiś okręt podwodny.Ale moje przeoczenie,to samolot.A co do Canta.Czy to ten wodnosamlot co był w 1939 roku w lotnictwie Polskiej Marynarki Wojennej??Zakupiony we Włoszech.Pamiętam że czytałem kiedyś o tym.Może nawet była to osławiona seria tygrysów;)Niech mnie ktoś oświeci bo nie pamiętam.

--
pozdr

 
28-11-06 17:52  Re: oto kolos
Krzys 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2


 - 2

Tak dokładnie to jedne z 12(chyba) włoskich wodnosamolotów patrolowotorpedowych, który dotarł do Polski, niestety uzbrojenie do niego było dopiero w drodze.

--
Fanatyk Kartonu

 
28-11-06 18:06  Re: oto kolos
Hook6   

 

thomsson - koledzy podali kilka linków. Nie oglądałeś że pytasz? Tam znajdziesz dużo informacji.
I proszę - używaj spacji między zdaniami. Będzie dla nas czytelniej.

--

 
28-11-06 18:09  Re: oto kolos
duzy_tom 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

A czy przypadkiem jeden z nich nie brał udziału w nalocie(jeśli tak to można nazwać) pod koniec kampanii wrześniowej na Gdańsk kiedy hitlerowcy prowadzili w nim coś w rodzaju wiecu na cześć Hitlera i nazistowskich Niemiec??Bo pamiętam że czytałem o czymś takim.(w tygrysie własnie)Że jeden z wodnosamolotów przeprowadził taki atak.Mieli chyba zaatakować Szlezwika ale ostatecznie ostrzelali z broni maszynowej Gdańsk.

--

pozdr


Post zmieniony (28-11-06 18:11)

 
28-11-06 18:41  Re: oto kolos
Hook6   

 

To był samolot Lublin R XIII.

--

 
28-11-06 19:58  Re: oto kolos, czyli R-XX (CardPlane)
Staszkov 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Lechu pisałeś coś, że następny będzie samolot cywilny. Może to będzie jakaś Erwódka? A jak by było RWD- 13 mmm...

--
--------------------------------------------------
Pozdrawiam.

 
29-11-06 08:04  Re: oto kolos, czyli R-XX (CardPlane)
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Jeszcze teraz nie zdradzę o jakiego cywila chodzi, ale mogę powiedzieć, że planuję dwa samoloty z Challenge-u 34. Pierwszy będzie w najbliższym CardPlane, drugi "za czas jakiś"
Lech

 
29-11-06 08:51  Re: oto kolos, czyli R-XX (CardPlane)
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

hmmmmm
PZL 26 czy RWD 9???
byłoby super!!
a sam Lublinek jest tak brzydki, że aż ładny!
co do Canta to najbardziej przemawia do mnie malowanie, które jest na plastikowym modely z pisma Krzysia Sikory czyli MiniRepliki - do standardowej niebieskiej strzały na burcie samoloty dodano polskie szachownice - i tyle

>>Thommssonn
spacja nie gryzie, podobnie jak i kropki :D
a co do samolotu bombardującego Gdańsk to po pierwsze nie było to pod koniec września tylko w nocy 7-8 09 a po drugie był to Lublin R XIII nr 714 z załoga por. pil Józef Rudzki i por. obs. Juszczakiewicz - zbombardowali paradę hitlerowców zorganizaowaną z okazji zajęcia Westerplatte. Poprzedniego dnia ta sama załoga na tym samym samolocie rozpoznawała ruchy niemieckich okrętów na Zatoce Gdańskiej. A Cant - stał sobie już od 4.09 na jeziorze Siemień.... i to tyle.

--
____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
29-11-06 09:50  Re: oto kolos, czyli R-XX (CardPlane)
duzy_tom 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Więc to był Lublin R XIII. Coś mi właśnie chodziło po głowie wczoraj o tych wodnosamolotach. Ciekawy jestem co by było gdyby canty (czy jakiekolwiek inne samoloty) uzbrojono w torpedy i przeprowadzono atak na jakieś okrety Kriegsmarine?? Wprawdzie już ktoś tam wyżej pisał że uzbrojenie do włoskich cantów nie dotarło. Dlaczego dowództwo PMW w 1939 roku nie pokusiło się o coś takiego skoro przeprowadzano np. loty rozpoznawcze nad Zatoką Gdańską?

P.S.
Kropki i spacje. OK będe pamiętał o nich. Przyznam się wam że jak zaciekawi mnie jakiś temat to mam kłopoty z zauważeniem błędu(ortograficznych i interpunkcyjnych) ale dobra będe na nie uważał. Tylko prosze o wyrozumiałość. Jak czasami mi się zdarzy nie postawić spacji czy kropki to nie bijcie. I am only human.

--
pozdr




Krzys

Wątek wykorzystania wodnosamolotów we wrześniu 1939 proponuje przenieść do działu "okręty" lub "samoloty",o)

 
29-11-06 15:00  Re: oto kolos, czyli R-XX (CardPlane)
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Znam ten staw siemieński. To niedaleko ode mnie.

 
05-12-06 12:37  Re: oto kolos, czyli R-XX (CardPlane)
barakuda   

FAJNIE BY BYŁO GDYBY OPRACOWAĆ
prototypy PZL 54 Ryś oraz PZL 49 Miś (Miś był budowany w 2 prototypach wię jakieś plany powinny być) jes to na stronie
http://www.1939.pl/uzbrojenie/polskie/lotnictwo/index.html

--
"Niech Bóg zlituje się nad mymi wrogami, bo ja tego nie zrobię"

 
05-12-06 13:30  Re: oto kolos, czyli R-XX (CardPlane)
Wojciech Cięciwa   

O Misiu raczej zapomnij, chyba wlasnie Lech pisal, ze kalki do Misia zniszczono.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
05-12-06 15:29  Re: oto kolos, czyli R-XX (CardPlane)
Dixie 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

hmm.... w poważnej literaturze stoi, że z Misia, to jedynie kadłub i fragment centropłata powstał w formie makiety(!), czyli tylko "skorupka", żeby było wiadomo jak ma wyglądać.
A co do opracowania, to jaki problem przerobić Łosia?? Będzie to technical-fiction, ale na podstawie dostępnych danych powstanie coś, co mogło(!) być prototypem Misia. Ja przerysowałem sobie kadłub metoda analogową (linijka+kalkulator+kalka+ołówek+krzywiki) i "da_sie". Segmenty nawet pasują ;) Trzeba tylko chcieć i niestety mieć na to czas :/
BTW: projekt Wrzesień '42 czeka ;P

--
...to ja idę sklejać pierogi :)

 
05-12-06 18:04  Re: oto kolos, czyli R-XX (CardPlane)
Hook6   

 

Jakby dopisując się do naszych życzeń (marzeń) w najnowszym numerze Odkrywcy (12/2006) jest atykuł "Polski Cant odnaleziony" opisujący dokładne ustalenie miejsca i wydobycie elementów konstrukcji maszyny. Wg autora artykułu wszystko, co wydobyto jest juz od miesiąca w Krakowie. Nie podając dokładnie o jaki kolor chodzi autor pisze też: "Zachowały się resztki farby umozliwiające doprecyzowanie rodzaju malowania...."

Zresztą - lepiej przeczytac samemu.

--

 
05-12-06 21:58  Re: oto kolos, czyli R-XX (CardPlane)
barakuda   

a jak stoi sprawa z rysiem są plany czy co?

--
"Niech Bóg zlituje się nad mymi wrogami, bo ja tego nie zrobię"






Drogi Mausie. Czy moge Cie w imieniu swoim i innych uczestnikow tego Forum, ktorym z trudem czyta sie Twoje posty, o stosowanie takich wynalazkow jezyka polskiego, jak duze litery i znaki przestankowe? Prosze, przeedytuj swoje posty...

Rafael

 
08-12-06 18:03  Re: oto kolos, czyli R-XX (CardPlane)
barakuda   

Coś na temat R-XX można znaleść na stronie http://www.samoloty.ow.pl/str165.htm fajniej by wyglądał w wersji bombowej.

--
"Niech Bóg zlituje się nad mymi wrogami, bo ja tego nie zrobię"

 
02-02-07 20:57  Re: oto kolos, czyli R-XX (CardPlane)
barakuda   

Coś cicho o CardPlane

--
"Niech Bóg zlituje się nad mymi wrogami, bo ja tego nie zrobię"

 
02-02-07 21:40  Re: oto kolos, czyli R-XX (CardPlane)
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Cisza przed burzą ;-)

--


 
03-02-07 21:27  Re: oto kolos, czyli R-XX (CardPlane)
bezdzik 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Może chociaż ten "Mercedes" 109 E-4 :) ujrzy światło dzienne?

--

Na półce: F7F (Fly), P-51D (GPM), Tempest (MM), P-47D (GPM), P-66 Vanguard (Modelik) i inne
w budowie: Garland (MM), MC.202 (nn), He-162 (Modelik)
w planach: P-38 (wszystkie! :D) i polska flota WWII
Modele polskich okrętów WWII

Post zmieniony (04-02-07 14:52)

 
03-02-07 22:35  Re: oto kolos, czyli R-XX (CardPlane)
Petlakow 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Cześć Lechu kiedy będzie dostępny Bf-109

 
04-02-07 11:43  Re: oto kolos, czyli R-XX (CardPlane)
barakuda   

Lechhhhhhu daj coś nowego na ząb.
pozdro

--
"Niech Bóg zlituje się nad mymi wrogami, bo ja tego nie zrobię"

 
05-02-07 11:08  Re: oto kolos, czyli R-XX (CardPlane)
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Uwagi i nalegania przyjmuję z pokorą. Pracuję nad kolejnym modelem dla CardPlane, ale praca "idzie" bardzo mozolnie. Jest kadłub, wnętrze, skrzydła. Pozostał do zrobienia silnik, usterzenie i podwozie, czyli jeszcze trochę czasu musi upłynąć zanim model pojawi się w sprzedaży. Aby uciąć domysły, wyjaśniam, że chodzi o PZL 26. Jeśli chodzi o me 109, to powinien wylecieć z "soon" i trafić do działu: "nikt nie wie kiedy będzie" .
Lech

 
05-02-07 14:36  Re: oto kolos, czyli R-XX (CardPlane)
tyg   

Wielkie brawa za tematykę! Mam nadzieję, że jest więcej wielbicieli rodzimych konstrukcji i seria będzie trwała.
Pozdrawiam
tyg

 
05-02-07 15:34  Re: oto kolos, czyli R-XX (CardPlane)
barakuda   

Dziękuję za wyjaśnienia

--
"Niech Bóg zlituje się nad mymi wrogami, bo ja tego nie zrobię"

 
05-02-07 20:17  Re: oto kolos, czyli R-XX (CardPlane)
Barbarossa 

 

Lechu jesteś WIELKI !!!

(:-)}-<

--
per aspera ad astra...

 
17-03-07 19:31  Re: oto kolos, czyli R-XX (CardPlane)
barakuda   

Połowa marca a nowego CardPlane ni ma?

--
"Niech Bóg zlituje się nad mymi wrogami, bo ja tego nie zrobię"

 
17-03-07 22:51  Re: oto kolos, czyli R-XX (CardPlane)
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Lechu żyjesz ?

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
18-03-07 13:27  Re: oto kolos, czyli R-XX (CardPlane)
barakuda   

Lechu daj znak że żyjesz bo wezwę policję.

--
"Niech Bóg zlituje się nad mymi wrogami, bo ja tego nie zrobię"

 
19-04-07 19:33  Re: oto kolos, czyli R-XX (CardPlane)
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Skoro jednak żyjesz ( całe szczęście ) ;-) powiedz co u Ciebie słychać w sprawach Cardplanowych ?

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
15-05-07 21:33  Re: oto kolos, czyli R-XX (CardPlane)
TKS-AP   

LECHU czytasz w myslach biednych przerabiaczy kartonu na scinki!!! ZROB TO !!! BIORE NATYCHMIAST!!!!!

--
Jeśli uwazasz ze coś jest niemożliwe do zrobienia , to nie przeszkadzaj temu który to wlaśnie robi...

 
17-05-07 08:01  Re: oto kolos, czyli R-XX (CardPlane)
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


CardPlane, niestety, leży odłogiem. Mam teraz tyle "pracy w pracy", że po przyjściu do domu padam na pysk i nawet nie mam siły myśleć o kartonie, a co dopiero siąść do komputera i coś narysować ........
Lech

 
17-05-07 11:01  Re: oto kolos, czyli R-XX (CardPlane)
TKS-AP   

Ale temat R-XX jest nadal aktualny? Kiedy ukazal sie PZL P -8, wziolem go w ciemno bez ogladania a pozniej , w rozmowie ze znajomym powiedzialem ze marzy mi sie m. in. Lublin R-XX . Wyglada na to ze marzenia zaczely sie spelniac... A tak na ucho... czy w planach na przyszlosc jest miejsce dla Lublina R-XIIID ? Chwala jedynemu czlowiekowi ktory nie wydal 586-go Messerschmitta Bf-109...

--
Jeśli uwazasz ze coś jest niemożliwe do zrobienia , to nie przeszkadzaj temu który to wlaśnie robi...

 
17-05-07 16:01  Re: oto kolos
TKS-AP   

Na temat malowania jedynego polskiego Canta Z-506 to przypomina mi sie z dawnych lat artykol pana W. Luczaka w ktorym napisal ze w archiwum firmy Alfa Romeo istnieje zdjecie polskiego Canta. Wykonano je podczas wymiany silnika w tym samolocie w czasie prob odbiorczych.Potwierdza ono bez zadnych watpliwosci sposob malowania w/w samolotu. Wlosi podobno nawet do Finlandii dostarczali samoloty w malowaniach fabrycznych (Fiaty w kamuflazu pustynnym!) wiec dlaczego CANT mialby byc wyjatkiem. Jestem na razie daleko od Polski ale postaram sie po powrocie odszukac i udostepnic ten artykol. Z tego wynika ze czekamy az firma Alfa Romeo sie zlituje i opublikuje to zdjecie, zamykajac tym samym dyskusje na temat malowania polskiego Canta. Tak wiec wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazuja na kolor srebrny z niebieska strzala na kadlubie + oczywiscie szachownice (wlasciwie malowane tj. tak jak przez 70 lat!!). POZDRAWIAM i czekam na kazdy polski samolot z dwudziestolecia miedzywojennego!

--
Jeśli uwazasz ze coś jest niemożliwe do zrobienia , to nie przeszkadzaj temu który to wlaśnie robi...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024