FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
07-09-11 14:50  Odp: [Relacja] Japoński pancernik "Chin Yen" 1:400 (projekt własny)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Staruszek Chin popadł w lekkie zapomnienie. Tymczasem staruszek jak to staruszek – pojawiły się na nim kolejne ślady życiowego doświadczenia. Ostatnie zdjęcia pokazywały go jak był czyściutki, teraz zrobił się trochę umorusańcem. Trzeba było mu dodać troszkę cienia tu i tam bo był jakiś taki … płaski. Zdjęcia pokazują, że nie bardzo umiem to robić, ale jak na pierwszy raz jestem w miarę umiarkowanie zadowolony. Cały czas i tak balansujemy na granicy - robimy dalej czy wywalamy. Na razie robimy dalej.



Doszły też relingi, które próbowałem wykonać własnoręcznie. I dobrze, że próbowałem, bo teraz już wiem, że nie powinienem tego robić:). Wykorzystałem zatem w ich miejsce fototrawki, a do relingów robionych z łapy może jeszcze wrócę …. kiedyś.

Obok blachy pojawiły się inne materiały. Ale uznałem, że aby zrobić w miarę wyglądające faje, najłatwiej będzie je wytłoczyć na ciepło z folii i połączyć z patyczkami. Fajna, szybka robótka.



I tak staruszek Chin zaczyna się robić coraz bardziej … rozbudowany:). Tyle, że więcej nadbudówek to już na nim nie będzie. Zostały jakieś małe harmatki, maszty, szalupy i drobiazgi.

Czas też najwyższy był na to, by staruszka unieruchomić. Zatem rozlałem co miałem i takie o wyszło. Przy okazji dziękuję Viltianus za cenne wskazówki dotyczące stosowania żelu Vallejo. Plastikowa łyżeczka i cienkie warstwy zdały egzamin. Trochę mi się kadłub zabrudził, ale to już po zrobieniu zdjęć wyczyściłem. W następej aktualizacji będzie, mam nadzieję, ładniej. A w lewym, górnym rogu na pierwszym zdjęciu poniżej, widać, że jszcze zostało miejsce na dżonkę. Uparłem się coś na nią. Ale to na koniec.
Poniżej sesja dla najbardziej wytrwałych:):



Pozdrawiam
Mariusz

 
09-09-11 08:31  Odp: [Relacja] Japoński pancernik "Chin Yen" 1:400 (projekt własny)
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Robimy dalej, Mariusz, robimy!
Dżonka fajnie ożywi całość, dobrze, ześ się na nią uparł.
Twój Chin będzie płynął czy stał? Bo dobrze byłoby odpowiednio do sytuacji ułożyc fale.

BTW. Jak tak patrzę na tego Twojego China, coraz bardziej mam ochotę zbudować starego Duilia.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
09-09-11 09:28  Odp: [Relacja] Japoński pancernik "Chin Yen" 1:400 (projekt własny)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

:) Faktem jest, że to zasadnicze pytanie. Sam staram się sobie odpowiedzieć czy on płynie czy stoi:).
Ale jako, że kotwice na razie są na pokładzie, to pewnie będzie musiał popłynąć. Próbowałem nawet taki efekt uzyskać, ale na razie jakoś mi się to "wypłaszczyło". Czyli "próba fali" jeszcze przede mną. Chyba że nie będę umiał tego wykonać, to wtedy będę rwał kotwice. Nie wiem na przykład, czy teraz nie jest już na te fale za późno, ale to się pewnie jeszcze w trakcie robót dowiem:).

 
09-09-11 09:39  Odp: [Relacja] Japoński pancernik "Chin Yen" 1:400 (projekt własny)
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Moim zdaniem na fale nie jest jeszcze za późno. Dodasz kolejną warstewkę glusia i będzie fala jak złoto.
Jeśli fala, to jeszcze kwestia prędkości. Ile to miało maksymalnej? 10w? 14? Czyli tak czy owak, za dużej fali wytworzyć nie mogło.
To, że kotwice leżą na pokładzie, to nic nie znaczy. Może stać przycumowany do beczki, wtedy kotwic nie ruszano.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
09-09-11 11:03  Odp: [Relacja] Japoński pancernik "Chin Yen" 1:400 (projekt własny)
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Hej, bardzo fajny okręcik...
A może byś go zrobił w takiej konfiguracji, "bliskocuszimskiej" z czerwca 1905? Taki oflagowany :-)? Myślę, że niektórym oglądającym by się spodobał...

Andrzej

 
09-09-11 11:09  Odp: [Relacja] Japoński pancernik "Chin Yen" 1:400 (projekt własny)
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

"Cała załoga na pokład do suszenia gaci!!!!!"

Sorki, juz zabieram moją głupawkę i idę sobie stąd.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
09-09-11 11:15  Odp: [Relacja] Japoński pancernik "Chin Yen" 1:400 (projekt własny)
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

"zabieram moją głupawkę i idę sobie stąd."...dlaczego? załoga na pokładzie w dwuszeregu czeka na wyschnięcie w/wym., trzęsąc sie na wietrze...
A.

 
09-09-11 11:20  Odp: [Relacja] Japoński pancernik "Chin Yen" 1:400 (projekt własny)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Nie idź. Głupawka jest jak najbardziej na miejscu. Teraz zaczyna się robić ciekawie:) Gatki byłyby fajne, ale to już było - wielkie pranie:). Ale w rzeczy samej myślałem też o tym, by go zrobić w podobnym układzie. Czyli koło jakiegoś pomostu czy czegoś podobnego, co widać na tej fotce przy dziobie. Swego czasu z tego pomysłu zrezygnowałem, ale teraz...., hmm, jeszcze zobaczymy.
Dzięki za zdjęcie.

 
09-09-11 11:23  Odp: [Relacja] Japoński pancernik "Chin Yen" 1:400 (projekt własny)
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Andrzej - zwariowałeś? co ja, gołych chłopów mam podglądać? ja, stary moher??

Mariaszku - gatki na torpedowcu wisiały wzdłuż osi okrętu, na załączonym przez Andrzeja zdjęciu - na flaglinkach ;) jako flagi kodowe ;) z jakąś Bardzo Ważną Wiadomością ;)

Nie, ja Cię absolutnie nie podpuszczam, ależ skąd!

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
09-09-11 11:28  Odp: [Relacja] Japoński pancernik "Chin Yen" 1:400 (projekt własny)
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

1. w tej skali możesz podglądać bez krępacji :-)...
2. Bardzo Ważna Wiadomość... ale zapewne w japońskim kodzie literowym, do tego hiraganą...
3. Mariusz, uważaj... znam ten tekst...!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024