FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
21-04-11 21:14  [R][G] Sherman III "Maczuga" Pułk 6. Pancerny - projekt własny
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Witam
Chciałbym zaprezentować relację z budowy modelu czołgu Sherman III (amerykańskie oznaczenie M4A2). Od kilku lat chodził mi po głowie ten temat, decyzję o jego realizacji znacząco przyspieszyło dokonanie Mariusza - QN-ia. Oglądając etapy budowy jego czołgu mogłem stopniowo obmyślać co i jak będę mógł wykonać w swoim Szermanie. Oczywiście mój czołg nie będzie aż tak bardzo szczegółowy jak Avalon QN-ia ale będzie się prezentował równie ciekawie.
Pierwsze założenie było takie - czołg musi mieć malowanie jakiejś polskiej jednostki. Przeglądając różne zdjęcia wytypowałem "Maczugę" z Pułku 6. Pancernego im. Dzieci lwowskich" z II Korpusu, z okresu walk 05.1944 roku. Dokładnie ten Szerman brał udział w zdobywaniu miasteczka Piedimonte - operacja ta odbyła się tuż po zajęciu klasztoru na Monte Cassino. "Maczuga" podczas szturmu utknęła w gruzowisku i stąd pochodzą jedyne znane mi zdjęcia tego czogłu - m.in. takie:



Sam model w wersji 3D prezentuję się tak:




A tak wyglądaja pierwsze, prototypowe elementy - najpierw sprawdziłem sklejalność najtrudniejszych podzespołów, tj. wieża i osłona przekładni oraz gąsienice:




Po naniesieniu odpowiednich poprawek do projektu rozpoczynam budowę "właściwą". Relację zaczynam od wieży:



Post zmieniony (03-12-17 19:46)

 
21-04-11 21:23  Odp: [Relacja] Sherman III "Maczuga" Pułk 6. Pancerny - projekt własny
Topper 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Doskonały model. W jakim programie projektujesz?

 
21-04-11 21:26  Odp: [Relacja] Sherman III
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Pięknie złożona wieża , jestem pod wrażeniem .Do tego wąska osłona armaty.
Kolejny sherman , jeśli zostanie wydany da w końcu możliwość budowy różnych konfiguracji .
Koledzy ,macie takie zdolności rozwijania obłości ,to może znajdzie się odważny i zabierze się za M4A1 i zrobi Latajaca Krowę bądź Kitusia ?
Poproszę.
Messer życzę powodzenia i może kontynuacji tej drogi!

--

Post zmieniony (21-04-11 21:52)

 
21-04-11 21:34  Odp: [Relacja] Sherman III "Maczuga" Pułk 6. Pancerny - projekt własny
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Topper - model powstał w Rhino 4, ale rendery wykonałem w Rhino 5 WIP, bo ta wersja ma lepiej rozbudowany moduł renderingu.

Piterpanzer - Latająca Krowa też mi chodzi po głowie - tylko właśnie ten kadłub - na razie jestem jeszcze za "cienki" żeby poprawnie zaprojektować kadłub M4A1. A co innych wersji - myśle o tym intensywnie, na pewno da się z tego jednego projektu wycisnąć jeszcze kilka innych :)

--
http://messer.cba.pl

 
21-04-11 21:55  Odp: [Relacja] Sherman III "Maczuga" Pułk 6. Pancerny - projekt własny
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Messer ,kilka modułów kadłub ,osłony , jarzma i można bawić się w dowolne konfiguracje.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
21-04-11 21:56  Odp: [Relacja] Sherman III "Maczuga" Pułk 6. Pancerny - projekt własny
Topper 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Pociągnę jeszcze temat softu, bo sam przymierzam się do zaprojektowania elementów waloryzujących do modelu, a nie miałem jeszcze do czynienia z Rhino. Czy rozwijałeś projekt bezpośrednio w Rhinocerosie czy w innym programie? Siatki wyszły Ci bardzo czysto :)

 
21-04-11 22:02  Odp: [Relacja] Sherman III "Maczuga" Pułk 6. Pancerny - projekt własny
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Cały projekt powstał i został rozwinięty w Rhino - dwie magiczne funkcje: "rozwiń" i "rozpłaszcz" powierzchnię są powodem stosowanie przeze mnie tego oprogramowania.

--
http://messer.cba.pl

 
21-04-11 22:10  Odp: [Relacja] Sherman III "Maczuga" Pułk 6. Pancerny - projekt własny
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Ło matko, Sherman ;-)

--

 
22-04-11 07:55  Odp: [Relacja] Sherman III "Maczuga" Pułk 6. Pancerny - projekt własny
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Myślę że jak zwykle odwalisz kawał dobrej roboty. Twoje modele dobrze się skleja, więc i ten będzie można kupić w ciemno.

--
Pozdrawiam!

 
22-04-11 18:10  Odp: [Relacja] Sherman III "Maczuga" Pułk 6. Pancerny - projekt własny
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

No ładnie. Robienie takich powierzchni w standardzie to jest jazda.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
22-04-11 22:03  Odp: [Relacja] Sherman III "Maczuga" Pułk 6. Pancerny - projekt własny
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Świetnie się prezentuje. Bardzo ładnie wyszła wieża, a to cholernie niewdzięczny obiekt do rozwinięcia i sklejenia. Dobrze że wybrałeś malowanie w kamo, listki tworzące krągłości nie rzucają się tak w oczy jak na jednolitej powierzchni.

pozdrawiam,
randar

--

 
23-04-11 09:10  Odp: [Relacja] Sherman III "Maczuga" Pułk 6. Pancerny - projekt własny
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Takie rozwinięcia świadczą o klasie projektanta. Pierwsza klasa- a ja się na tym znam;)))

Pozdrawiam Mariusz

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
02-05-11 00:34  Odp: [Relacja] Sherman III
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Pora na kilka kolejnych zdjęć z budowy wieży. Zaprojektować i rozwinąć takie elementy było łatwo- gorzej mi idzie z klelejeniem. Musiałem się wspomóc superglutem przy mocowaniu górnych części listków wieży. Reszta to wstępne formowanie na BCG, potem Budaś. Na wszystko później pójdzie odpowiednia warstwa lakieru. Na ostatnim zdjęciu pokazuje jak jest umieszczany szkielet wieży - po prostu jest wsuwany w stronę niszy znajdującej się z tyłu wieży. Stwierdziłem, że takie rozwiązanie będzie odpowiedniejsze - można dobrze ukształtować bryłę wieży mając do niej dostęp z obu stron.




Post zmieniony (04-12-17 23:26)

 
02-05-11 21:39  Odp: [Relacja] Sherman III "Maczuga" Pułk 6. Pancerny - projekt własny
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Pomyślałem sobie o problemach z obrysem jasnych części - czy nie byłoby dobrym rozwiązaniem dać kontur z kolorem 40-50 K ? Teoretycznie linia cięcia byłby wyraźniejsza, nie rzucając się mocno w oczy po wycięciu i sklejeniu.

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
05-05-11 23:27  Odp: [Relacja] Sherman III
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Problem z obrysem jasnych części rozwiazałem tak, że na jednym arkuszu będą zamieszczone wszystkie cześci, składające się z "listków" w ogóle bez linii obrysowych - jednym odpowiadają linie obrysowe przy tego typu elementach, innym nie - będzie można sobie wybrać.
A tymczasem drobna aktualizacja - wieża otrzymała właz dowódcy - chyba najtrudniejszy element, głównie z powodu wnęk na zawiasy klap włazu. Poza tym wieża kontrolnie otrzymała warstwę lakieru błyszczącego. Obok stoi sklejony zasobnik, który będzie zacowany do niszy wieży. Ale to dopiero po wykonaniu podstaw pod anteny.



Post zmieniony (04-12-17 23:27)

 
18-05-11 08:22  Odp: [Relacja] Sherman III
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Prawie skończona wieża na ledwo rozpoczętym kadłubie:



Post zmieniony (04-12-17 23:28)

 
18-05-11 09:53  Odp: [Relacja] Sherman III
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Jedna z moich ulubionych ostatnio relacji.
Czekałem na dzisiejszą aktualizację i już czekam na następną .

--

Post zmieniony (18-05-11 11:28)

 
18-05-11 22:07  Odp: [Relacja] Sherman III "Maczuga" Pułk 6. Pancerny - projekt własny
benek 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 13


 - 1

Ja też czekałem na kolejną odsłonę no i się nie zawiodłem :)

--

 
22-05-11 21:37  Odp: [Relacja] Sherman III
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Budowa wieży została zakończona. Większa antena nie jest zamocowana na stałe ze względów "transportowych" modelu w przyszłości.



Dokończyłem również budowę zasadniczej bryły kadłuba, a przede mną wykonanie osłony przekładni głównej.



Post zmieniony (04-12-17 23:30)

 
23-05-11 08:41  Odp: [Relacja] Sherman III "Maczuga" Pułk 6. Pancerny - projekt własny
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Wygląda bardzo interesująco. Szkoda, że nie jestem fanem pełzaczy. :-(

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
23-05-11 10:08  Odp: [Relacja] Sherman III "Maczuga" Pułk 6. Pancerny - projekt własny
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Listki na wieży jak i cała wieża świetnie sklejona - czysto, równo, to co lubię:-) Super!

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
27-05-11 00:08  Odp: [Relacja] Sherman III
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Aktualizacja relacji - Szerman otrzymał osłonę transmisji. Te świecące plamy, to cyjanoakryl, który zniknie po lakierowaniu. Podobnie wyglądała wieża, lakier matowy ładnie wszystko pokrył.



Post zmieniony (04-12-17 23:32)

 
09-06-11 08:25  Odp: [Relacja] Sherman III
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Kolejna aktualizacja - doklejone zostały przednie błotniki oraz płaskownik na której będą się opierały dodatkowe ogniwa gąsienic (widać na zdjęciu jak to ma wyglądać w przyszłości). Poza tym uzupełniłem dno wanny kadłuba o wszystkie przewidziane tam elementy oraz skleiłem mocowanie kół napinających a zarazem mechanizm napinający gąsienice i same koła napinające. Te zaś zostaną dopiero zamocowane dopiero po założeniu na zawieszenie gąsienic.



Post zmieniony (04-12-17 23:34)

 
14-06-11 08:54  Odp: [Relacja] Sherman III
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Kadłub otrzymał kilka kojenych elementów - pancerne osłony wentylatorów i pierścienia wieży, kolejne gniazdo anteny (dwa są na wieży) oraz rozpoczęte jarzmo karabinu i pancerne "budki" kierowcy i jego pomocnika.



Post zmieniony (06-12-17 21:29)

 
25-06-11 01:14  Odp: [Relacja] Sherman III
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Karabin oraz włazy kierowcy i pomocnika kierowcy są już gotowe. Doszło także mimośrodowe zawieszenie kół napinających oraz koła napędowe. Wykonałem także elementy do których będą mocowane wózki zawieszenia. Same wózki jezdne pokaże w następnej odsłonie relacji.



Post zmieniony (06-12-17 21:31)

 
27-06-11 00:50  Odp: [Relacja] Sherman III
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Budowa wózków jezdnych rozpoczęta. Równolegle zacząłem również pracę przy gąsienicach. Poszedłem na łatwiznę i po raz pierwszy zastosuję elementy wycinane laserowo - w tym przypadku zaoszczędzę sporo czasu, zwłaszcza że chciałbym skończyć model do końca wakacji.



Post zmieniony (06-12-17 21:32)

 
29-06-11 00:35  Odp: [Relacja] Sherman III
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Dalszy etap budowy wózków jezdnych:



Post zmieniony (06-12-17 21:33)

 
17-07-11 23:23  Odp: [Relacja] Sherman III
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Obecnie wózki zawieszenia wyglądają tak:



Udało mi się także wykonać kilka ogniw gąsienic. Do zrobienia zostało jeszcze jakieś 200 sztuk...



Post zmieniony (06-12-17 21:35)

 
17-07-11 23:40  Odp: [Relacja] Sherman III "Maczuga" Pułk 6. Pancerny - projekt własny
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Łoo, te wózki są świetne ; ]
Teraz to się narobisz z gąsienicami ;-)

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
27-07-11 00:45  Odp: [Relacja] Sherman III
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Komplet kół nośnych gotowy:



Post zmieniony (06-12-17 21:36)

 
01-08-11 00:52  Odp: [Relacja] Sherman III
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Obecny stan prac nad wózkami zawieszenia. Jak widać brakuje tylko zespołu podtrzymującego gąsienice - rolki oraz stalowej prowadnicy (jeśli tak to można nazwać ).



Same wózki udało się tak zaprojektować (oraz skleić ), że można wykonać je jako pracujące - może to się przydać osobom, które będą chciały wykonać na przykład dioramę z czołgiem.
Tak mniej więcej wygląda "pracujący" wózek:



Post zmieniony (07-12-17 22:30)

 
01-08-11 08:20  Odp: [Relacja] Sherman III "Maczuga" Pułk 6. Pancerny - projekt własny
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Messer, pracujące wózki - genialne. Diorama z kamienistym i nierównym terenem wyszłaby rewelacyjnie, aż mam ochotę na taki modelik - ach gdybym był młodszy. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
01-08-11 09:13  Odp: [Relacja] Sherman III "Maczuga" Pułk 6. Pancerny - projekt własny
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Genialne! Jesteś wielki! Jak tylko wydasz model, to biorę go na warsztat :)

--
Pozdrawiam!

 
05-08-11 00:52  Odp: [Relacja] Sherman III
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Wózki zawieszenia gotowe. Na zdjęciach same oraz przyklejone już do kadłuba. Teraz mnie czeka zabawa z gąsienicami.



Post zmieniony (07-12-17 22:32)

 
25-08-11 18:54  Odp: [Relacja] Sherman III
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Ogniwa gąsienic prawie skończone - muszę jeszcze "tylko" dokleić te 400 elementów widocznych z lewej strony zdjęcia, a potem całość pomalować.



W międzyczasie kadłub czołgu otrzymał trochę wyposażenia:



Post zmieniony (07-12-17 22:40)

 
07-09-11 00:40  Odp: [Relacja] Sherman III
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Sherman otrzymał już wszystkie elementy, które należało zamocować do kadłuba. Do końca budowy pozostało mi skleić łączniki ogniw gąsienic - co niestety zajmie trochę czasu.



Post zmieniony (07-12-17 22:42)

 
07-09-11 01:16  Odp: [Relacja] Sherman III "Maczuga" Pułk 6. Pancerny - projekt własny
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Piękny model:-)
Czy ten jasny kolor taki będzie finalnie?;-) Prawidłowy, czy nie, wygląda paskudnie:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
07-09-11 08:26  Odp: [Relacja] Sherman III
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

W druku powinien wyjść taki jak w wydanym na początku roku Chevrolecie C15, czyli ciemniejszy. Użyłem dokładnie tych samych składowych CMYK. A to na zdjęciu jest niestety wydruk z plujki więc kolory wychodzą takie sobie.

EDIT:
Dorzucam porównanie kolorów z plujki, z kolorami jakie powinny wyjść w drukarni:



Post zmieniony (07-12-17 22:43)

 
07-09-11 14:53  Odp: [Relacja] Sherman III "Maczuga" Pułk 6. Pancerny - projekt własny
Mariusz Kita 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Witam
Piękny model się szykuje,gratulacje. Czy przewidujesz jakieś inne pojazdy na bazie podwozia Shermana? A z plujką mam taki sam problem- kolory całkowicie inne niż powinny być.

--
M3A1Scout Car
PAK40
SdKfz222
T34-76
M-16 Half Track

 
07-09-11 16:01  Odp: [Relacja] Sherman III "Maczuga" Pułk 6. Pancerny - projekt własny
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Jeśli chodzi o "plujki" to na starym hp845c udawało mi się tak ją skalibrować, że uzyskiwałem praktycznie takie kolory jakie chciałem. Teraz mam Canona Pixma 3600 i niestety wychodzi tak jak widać na zdjęciach.
Natomiast w kwestii kolejnych Szermanopodobnych to napewno na jednym się nie skończy, ale o tym za jakiś czas.

--
http://messer.cba.pl

 
07-09-11 16:46  Odp: [Relacja] Sherman III "Maczuga" Pułk 6. Pancerny - projekt własny
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Rozmawialiśmy już o kolejnych odmianach i pojazdach shermanopochodnych ,ale czy decyzje o nich będziesz opierał na zapotrzebowaniu rynkowym ,czyli na naszej wish liście ,na dostepności materiałów , czy swoich upodobaniach ?

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
07-09-11 17:02  Odp: [Relacja] Sherman III "Maczuga" Pułk 6. Pancerny - projekt własny
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Przede wszystkim dostępność materiałów ma znaczenie oraz moje zamiłowanie do sprzętu pancernego w polskich barwach. Więc na przykład M4A3 raczej nie zrobię.

--
http://messer.cba.pl

 
07-09-11 23:07  Odp: [Relacja] Sherman III "Maczuga" Pułk 6. Pancerny - projekt własny
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Bardzo mnie cieszy taka odpowiedź. Skoro tak , to czy możemy liczyć na M4A2 dozer,lub chociaż elementy do konwersji ,M4A1 i sextona (moi faworyci)? Najlepiej idź za ciosem.Do sextona służe dokumentacją.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
22-10-11 16:07  Odp: [Relacja] Sherman III
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Czas na aktualizację - Szerman otrzymał w końcu jedną taśmę gąsienicy oraz ogniwa gąsienicy na przedniej płycie - stanowiące dodatkowe opancerzenie. Rozpocząłem również składanie drugiej taśmy gąsienicy - na razie mam połączone 10 ogniw, zostało jeszcze 69. W następnej odsłonie pewnie już będzie galeria gotowego modelu.




Post zmieniony (07-12-17 22:46)

 
09-11-11 15:00  Odp: [Relacja/Galeria] Sherman III
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Budowa Shermana została zakończona. Efekty mojej pracy pokazuje poniższa galeria:











Post zmieniony (07-12-17 22:54)

 
09-11-11 15:07  Odp: [Relacja/Galeria] Sherman III
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Ja nie za bardzo znam się na czołgach ale wykonanie mogę ocenić - wspaniałe.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
09-11-11 15:48  Odp: [Relacja/Galeria] Sherman III
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

Chciałem pogratulować zakończenia niesamowitego projektu.
Relację śledzę na bieżąco od samego początku i jestem pełen podziwu dla tego projektu i umiejętności jakie pokazałeś przy nim.
Trochę wiem czym to smakuje, więc naprawdę chylę nisko czoło nad Twoją pracą i efektem końcowym.
Czekam z niecierpliwością na finalny produkt do kupienia, zjada mnie ciekawość jaką tak naprawdę kolorystykę wypuści drukarnia bo o resztę spraw typu spasowanie części itd. można być spokojnym.
Czekam na kolejny projekt, pewnie po jakimś krótkim odpoczynku, może coś co lata ;-) ?.
Pozdrawiam

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
09-11-11 22:16  Odp: [Relacja/Galeria] Sherman III
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Bardzo ładna maczuga!:) Gratuluję modelu i opracowania!!!

 
09-11-11 22:48  Odp: [Relacja/Galeria] Sherman III
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Dziękuje :)

Piotrek - też mam nadzieję, że w druku model wyjdzie poprawnie. Co do dalszych planów - raczej następny pojazd - samolotów jeszcze nie potrafię projektować, w tym akurat Ty jesteś specjalistą !

--
http://messer.cba.pl

 
09-11-11 23:30  Odp: [Relacja/Galeria] Sherman III
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Podoba mi się ten Sherman! Gratuluję kolejnego, ciekawego projektu! Lubię sklejać modele Twojego autorstwa, więc pewnie i na tego się skuszę :)

--
Pozdrawiam!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024