FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 13 z 16Strony:  <=  <-  11  12  13  14  15  ->  => 
28-03-12 19:43  Odp: [R] FM Nagato 1:300
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Adam, na zdjęciu zamieściłem:

1) Fragment „rozdwojonej” za pomocą skalpela gumonitki. Sprawdziłem, można dzielić ten włos na kolejne „czworo”, a gumonitka, mimo, że cieńsza, nadal zachowuje swe właściwości: sprężystość i wytrzymałość. Przy tym bardzo dobrze i szybko klei się cyjanoakrylem.

2) Szpulkę rzeczonej gumonitki.

3) Nitkę ze świeżo zakupionych i następnie pokrojonych czarnych rajstop. Naciągnąłem ją, ale składa się ona faktycznie z kilku cieńszych nitek. Z tej pojedynczej zmontowałem antenę do samolotu 1/200.

4) Fragment pomalowanej na czarno (humbrolem natowym) żyłki 0,095 mm (najcieńszą zdobyłem 0,06). Ale koledzy odradzają żyłkę – może zmieniać wymiary.

Brać, wybierać.



--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
15-04-12 15:19  Odp: [R] FM Nagato 1:300
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Prace wykończeniowe trwają, z braku czasu relacja nie wygląda jak powinna, ale choć jedno foto:



Tym razem od rufy, jeszcze kilka drobnostek jak lufy 150mm, olinowanie i praktycznie galeria końcowa, więc do następnego za jakiś miesiąc.....

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
11-05-12 20:38  Odp: [R] FM Nagato 1:300
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Jak powiedział tak zrobił.....minął miesiąc i mamy finito.

Zanim zaczął padać deszcz udało mi się wykonać parę fotek na podgrzanie atmosfery:





Reszta w przyszłym tygodniu po konkursie w Kruszwicy....

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
11-05-12 23:41  Odp: [R] FM Nagato 1:300
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Niezłe toto !!!!! Brawo !!!!

 
12-05-12 11:20  Odp: [R] FM Nagato 1:300
TomS 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Miło zobaczyć Nagato w trzysetce:) Robi wrażenie. Czekam na więcej zdjęć. Mam nadzieje, ze kiedyś uda mam się zorganizować spotkanie klubu 1/300 ;)

Jedyna rzecz do której bym się przyczepił (mogę się mylić) to część olinowania zamocowane do samego czubka masztu na dziobie. Wg mnie powinno być mocowane tak jak reszta tzn. nieco niżej do elementu konstrukcyjnego trzymającego ten maszt.

 
12-05-12 11:24  Odp: [R] FM Nagato 1:300
skom25   

Brawo, podziwiam za wytrwałość, wygląda bardzo fajnie:D
Ja za to bym się przyczepił do podstawki, tak jak ktoś wcześniej napisał, piana nie powinna być wzdłuż całej burty ale tylko w przedniej części a potem powinna się rozchodzić, tak mi się wydaje

 
14-05-12 21:14  Odp: [R] FM Nagato 1:300
ROBO 

 - 10

...i denka nie budiet :P


- brawo ,piekna robota :)

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
18-05-12 22:47  Odp: [R] FM Nagato 1:300
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam

Dzięki za uwagi postaram sie wykorzystać, Tomku a w Przeciszowie bedziesz?

Tak, jak obiecałem, wrzucam kilka fotek na koniec:

[img width=800 height=360]http://i829.photobucket.com/albums/zz214/ruto88/Nagato/IMG_3104.jpg



Uffff udało się nic nie spaprać

Wzorem innych dwie fotki niby oryginał:



Mała przechwałka z Kruszwicy:



Ja ten brzydki jako skala porównawcza:



Małe podsumowanie:

Model powstawał około roku, przeżył dwie przeprowadzki, jedno drukowanie wystarczyło, z ogólnego wyglądu jestem zadowolony(inni co mnie zaskoczyło podzielali moje zdanie), co do poprawki przy następnym to: jednolite relingi na całym okręcie, inny kolor pokładu, inny sposób wycinania, lepsza woda, kolor farby, olinowanie.

Na koniec ciekawostka: Podobno mam predyspozycje do projektowania modeli. Dla upewnienia sie czy to prawda, postanowiłem coś ugliglać ciekawego. Na razie projekt nazwałem"X", bo nie wiem czy wypali i nie będę zapeszał. Do tej pory zrobiłem kilka prób i oto efekty:


Każdy wie co tam widać, ale na uwagę zasługują ryfle, które postaram się wykorzystać. P-loty też mam i drobnicę pokładową, więc początek zachęcający......

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
19-05-12 00:01  Odp: [R] FM Nagato 1:300
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Gratuluję. Super model. Fajnie było popatrzeć jak powstaje.
No cały czas razi mnie ta "gotująca się woda" wzdłuż kadłuba :-)
Bo wydaje mi się że okręt z rozłożonymi bomami w pozycji na "spocznij"
Pzdr

Post zmieniony (19-05-12 08:58)

 
19-05-12 02:31  Odp: [R] FM Nagato 1:300
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Kiedyś modele bez dna wydawały mi sie kalekie ale coraz bardziej mam ochote na dioramke. Nie ma to jak "żywy" okręt ;)

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 13 z 16Strony:  <=  <-  11  12  13  14  15  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024