FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
27-04-11 21:29  [R/G] FM Nagato 1:300
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam

Choć pewnie niektórzy mnie już znają, jestem nowy na tym forum, więc napiszę kilka słów o sobie; Mam na imię Adam, mieszkam w dużej wiosce zwanej Lubawa (niedaleko Iławy i Ostródy). Modelarstwem zajmuję się od podstawówki, kiedy pierwszy raz zobaczyłem jak mój brat skleja Hellcata. Od dawna interesowały mnie okręty (głównie pancerniki i lotniskowce) więc one są głównym tematem moich prac.

Do rzeczy: Po mojej pierwszej wystawie w Olsztynie, gdzie zobaczyłem co koledzy potrafią wyczarować, postanowiłem, że na następną pojadę z czymś konkretnym. Dlatego to będzie mój pierwszy poważny projekt. Po długich namysłach i przeglądaniu wycinanek, postawiłem na Japońca, bo żadnego dawno nie kleiłem i nie znalazłem ukończonej relacji z jego budowy.

O modelu: Oczywiście serce by mi pękło, jakbym miał pociąć takiego klasyka i wpadł pod skaner. Nie była to łatwa walka, ale po kilku przeróbkach narodził się klon w skali 1:300.
Przeczytałem kilka opinii i dowiedziałem się że kolor był za jasny i pokład nie za ciekawy, więc zmieniłem to i owo. Jak przystało na mój sposób budowy zaczynam od wyposażenia, a potem kadłub(do linii wodnej) gdzie wszystko przykleję.

Na początek z grubej rury :D




Na dobry początek, następne odsłony tak jak powyższa dopiero gdy będzie gotowa cała kolejna sekcja.
Zapraszam do komentowania co sądzicie o tym pomyśle.

PZDR

--

Post zmieniony (05-06-12 16:37)

 
28-04-11 12:12  Odp: [R] FM Nagato 1:300
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Dziękuję za zainteresowanie.

Widzę po wpisach, że za mało napisałem, a więc:
Jedyny kolor jaki pozostał z oryginału to czerwone dna łodzi ratunkowych, pokład jest pokolorowany na nowo w GIMPie, a szarość to kolor najciemniejszego kartonu barwionego w masie. Kolor farbek nie jest idealny, ale wygląda lepiej niż na foto. Pewnie to przez słoneczko, naprawdę karton jest ciemniejszy(po lakierowaniu jeszcze zaciemniał) jak znajdę chwilę to wrzucę foto gdzie będzie bardziej zbliżone do realu.
Mam nadzieję, że się nie obrazicie, ale model z dnem przypomina mi kajak i traci na swojej doniosłości, dioramkę zrobię wg zaleceń kolegów i będzie git.


PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
28-04-11 12:41  Odp: [R] FM Nagato 1:300
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witaj Jarek

Dla sprostowania zapodam foto ukazujące kolory:



Zdjecie może nie ukazuje detali, ale kolory bardzo zbliżone do rzeczywistośći( po lewej widać na pokładzie nadbudówki pierwotny kolor) i extra jak będzie wyglądał pokład :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
28-04-11 15:20  Odp: [R] FM Nagato 1:300
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Relingi są z kartonu......... i nie wyobrażam sobie, żeby były jeszcze cieńsze, chyba bym sobie resztę włosów po wyrywał.
Dechy na pokładzie są jak w oryginale, tylko naniosłem inny kolor.
A te łączenia rozumiem na kadłubie?. Bo na nadbudówkach nie wiem gdzie to zastosować.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
28-04-11 21:33  Odp: [R] FM Nagato 1:300
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam
Zainteresowanie dodaje chęci do pracy,,,,,
Plusem przeróbek jest to, że zawsze można coś zmienić, więc dopóki nie zabiorę sie za nadbudówki można przemalowywać do woli, także w/w przykład jest ciekawy i kto wie, kto wie......

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
03-05-11 20:00  Odp: [R] FM Nagato 1:300
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam

Minęło kilka dni, ale prace trwają w nie dobijającym tempie. Po kleiłem trochę trochę drobnicy, w międzyczasie w ramach odpoczynku brałem się za grubsze rzeczy, min: "DEJWY";), kilka łodzi i fotodzięcioloną katapultę :D.



Na foto widać Obie największe kotwice, dwie z pięciu łodzi wiosłowych(i ich koślawe wiosła), najmniejszą łódeczkę, to długie pod łańcuchy, którego nie umiem nazwać ;P i "DEJWY" dwa z trzech, jeden na katapulcie, drugi będzie na wózku(którego nie mogę znaleźć w opracowaniu), a trzeci sobie zawiśnie :) na żurawiu oczywiście. Drobnicy nie wstawiam, bo niema co oglądać( zobaczycie aż będzie na pokładzie ;P).
Staram się dokładać coś od siebie, np obniżone klapy w samolotach, koślawe wiosła(dodam chyba jeszcze pasy spinające do pokładu ale to potem), stery i kilka drobnych detali przy katapulcie, roboty niewiele, a efekt znośny.

Jeszcze dodam, że do farby dodałem kapkę czarnego(jednak lepiej ciemniejszy niż za jasny)i zrobiłem próbny wycinek pokładu w nowym kolorze( porównywalny do tego co w Fuso). Klejenia na dziś starczy, teraz idę w GIMPie się po bawić, bo jutro nie będzie czasu...

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
04-05-11 10:51  Odp: [R] FM Nagato 1:300
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

W sobotę lub niedzielę jest możliwość podjechać do Ostródy, bo do Edka miałem wpaść jeszcze. Co do kantów masz trochę racji, ale retusz był potrzebny tylko na wodnopłatach, z resztą wezmę pudełeczko z bajerami i sam sobie obejrzysz....

EDIT:
Nie jestem zbyt zadowolony z w/w zdjęcia, bo z katapultą trochę się na dzięcioliłem i nie widać tego więc jeszcze jedno:



PZDR

--

Post zmieniony (04-05-11 11:36)

 
04-05-11 13:40  Odp: [R] FM Nagato 1:300
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Ok jakby co dam znać.

I jeszcze dziś ostatnia aktualka:



Nowy kolor pokładu, trochę taki sino- cielisty, ale możliwy i chyba już nie będe zmieniał, jeden arkusz zabiera mi 1,5 godziny czasu, którego i tak mam bardzo mało....

Do nie prędkiego następnego

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
11-05-11 19:33  Odp: [R] FM Nagato 1:300
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Zainspirowany Tomka cudeńkami postanowiłem skleić swoje własne 10 zestawów:



Bez porównania są mniej z detalizowane, ale na pewno lepsze niż to co oferowała wycinanka.

PS: Do Jarka- Edek jest zapracowany i da mi znać kiedy.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
12-05-11 21:30  Odp: [R] FM Nagato 1:300
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Dziś niewiele:



Pierwsze działo 127mm ze swoim koleżką , pozwoliłem sobie na małe ażurowanie, przerobienie podstawy i dodanie kilka elementów.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
13-05-11 09:59  Odp: [R] FM Nagato 1:300
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Normalnie nie wiem co mam napisać.......pogadamy jak podjadę do Was.

PS: Wybaczcie Wszyscy, że tak sobie z Jarkiem w relacji pogaduchy urządzam, ale nie mogę znaleźć jakiegoś PW czy cuś.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
13-05-11 11:16  Odp: [R] FM Nagato 1:300
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

"Zycie polega na zamienianiu marzeń we wspomnienia" więc damy rade, tylko poczekaj aż skończę ok ;)

Twoje uwagi dla mnie na wagę złota, więc oczekuj małego tuningu z mojej strony....

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
19-05-11 17:57  Odp: [R] FM Nagato 1:300
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Dziś nie maiłem ochoty na robienie wentylatorów( zostało 26 uff)i innych bębnów na liny, więc zacząłem przeglądać arkusze z częściami i zauważyłem na dachu motorówki maleńkie narysowane koło ratunkowe :). Jako że u Saburo na Nagato widziałem kilka, postanowiłem, że zrobię sobie kilka szt:



Nie liczyłem ile tego ma być ale na początek zrobiłem 10, są takie wielkie, że nie zmieściły się na groszaku :p . Jestem z nich bardzo dumny w realu wyglądają jak małe czerwono-białe kropeczki :D

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
19-05-11 21:44  Odp: [R] FM Nagato 1:300
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

SZKUTNIK- wzorowałem się zdjęciami Nagato Saburo i tymi na łodziach Tomka
No mogły być cieńsze, te zrobiłem z 4 warstw może trzy by wystarczyły, ale co się odwlecze to nie uciecze,

Jarek po każdym Twoim wpisie micha cieszy mi się od ucha do ucha :), ale chyba telepatycznie wyczytałem ten post, bo napocząłem nadbudówkę rufową, więc konkretniejsze postępy niebawem.

Myślałem też o przerobieniu na stan z 1944r, ale (jeśli dobrze myślę) temu Panu z tego co wyczytałem we wznowieniu Nagato bardziej się podobał z 41r, z resztą tam był chyba taki kamuflaż więc po ptokach:



Wiem, że mam szalone pomysły ale jak się bawić to się bawić........

PZDR

--

Post zmieniony (19-05-11 21:44)

 
20-05-11 15:04  Odp: [R] FM Nagato 1:300
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Cytat SZKUTNIK: "Przy skali 1:300 zewnętrzna średnica koła ratunkowego powinna sie mieścić między 2,50 - 2,65 milimetra. Nie ma więc co szaleć z grubością."

Moje mają 3,5mm, ale wiadomo skala i możliwości....

Tomku widzę, że czytałeś na czerwonym. Drut lutowniczy, czyli cyna tak?, czy może jakiś inny, bo ja w sprawie tych uchwytów na karabinach, najcieńszy mam właśnie ten od luf, a przy twoich jest widać miedziany?Muszę w elektrycznym kable pooglądać( wezmą mnie za idiote ale co mi tam)

Co do kamo, to na jednym czarno-białym foto widać wyraźne granice koloru, więc może tuz przed nalotem w doku i rozbrojeniem był już pomalowany, bo nie widzę sensu malować po.
Ale tak tylko wspomniałem i raczej nie będę dokładał km-ów na stan z 44r, może kiedyś się pokuszę, ale to jest dobry temat na wznowienie o którym była mowa w jednym z wątków, ale na rozmowie się skończyło, choć mam nadzieję, że się mylę....

PS: A nadbudówka rufowa rośnie.....

PZDR

--

Post zmieniony (20-05-11 15:05)

 
22-05-11 23:23  Odp: [R] FM Nagato 1:300
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Dzięki Tom akurat jakiś napęd stary gdzieś mam.więc w przypływie weny coś zawalczę.
SZKUTNIK bo Japończycy parami skakali :)

Co do relacji: Może Ameryki nie odkryłem, ale chyba znalazłem nowe zastosowanie BCG, czyli szybki dla leniwych ;). Zamiast użyć micro cristal coś tam wylałem trochę BCG, nabierałem na koniec igły kapkę i wprowadzałem do bujali, a większe okienka wypełniałem od lewej strony po uformowaniu elementu tak jak się nakłada farbę w sitodruku.
Na foto rufowe stanowisko dowodzenia:



Szału niema ale zawsze coś

PS:Właściwa nadbudówka już jest, ale dorobię jeszcze ten spidermanowaty maszt i coś od siebie....

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
24-05-11 19:50  Odp: [R] FM Nagato 1:300
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam pracy przy drobnicy ciąg dalszy.....

Dziś ukończyłem drobny rufowy detal ;)



Trochę dorobiłem od siebie na podstawie zdjęć, rysunków i nowej podpatrywajki. Myślę, że to jest max na co mnie stać, żeby skleanie było w miarę satysfakcjonujące. Wiem ,że kolor farby znowu nie pasi ale robię co mogę.

Na wszelkie pytania chętnie odpowiem, tymczasem idę dalej bawić się w drobnicę....

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
25-05-11 10:27  Odp: [R] FM Nagato 1:300
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam

Nie wiedziałem, że te wypociny wzbudzają takie zainteresowanie ;)

Tomku Twoje rady jak zawsze w cenie, a więc:

Biały pasek jest do zrobienia, maszt będzie wyglądał jak koloratka :D ale to nic.
Oznaczenia nawigacyjne rozumiem z siateczki od herbaty, też da się zrobić, wymaga dodania linek, ale tak patrzę na ten maszt i chyba mu tego brakuje.
Lampy też zrobię, ale jak już mnie tak nakręcasz do upiększania, to myślałem też o tych zwisających w poprzek, dorobić bloczki(kropla kleju) i uplastycznić bom, bo jednak jakoś słabo wypada co do reszty......

Będę teraz w Radomiu i zabiorę te zabawki ze sobą.

PS: Mam problem z miniaturką nie chce się wyświetlić za nic.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
25-05-11 14:27  Odp: [R] FM Nagato 1:300
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Tomaszu z tym stażem to może i prawda, bo skleiłem już trochę tych okrętów, ale tyle pracy co ja włożyłem we wszystkie, to Ty masz to w Hiei.
Co do bloczków nawet nie mam tych wybijaków z igieł, tylko jeden zrobiłem na próbę i na pewno sobie je sprawie. Warsztat amatora się powiększa.....

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
10-06-11 18:17  Odp: [R] FM Nagato 1:300
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

No i widać intuicja nie kłamie.....

A teraz mały eksperyment:



Namawiali w Radomiu więc jakiś czas temu zakupiłem czerwony brystol i do dzieła. Robotę oceniam na 3+ i nie jestem do końca przekonany do tego, wszak jest to pierwsze dno wykonane od nastu lat......a po próbie uplastycznienia i dodaniu podziału blach;



Odłożyłem na bok i dla rozluźnienia pracuje nad kominem, ale to potem.....

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
11-06-11 14:30  Odp: [R] FM Nagato 1:300
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

No właśnie te blachy sprawiły że odłożyłem je na bok i męczę komin. Co do koloru powinien bardziej w bordo wpadać, ale tylko taki dostałem. Malowanie odpada, bo nie o to chodzi w klejeniu z barwionki, a blachy tylko na trasuje jeżeli w ogóle wykonam dno.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
01-07-11 20:53  Odp: [R] FM Nagato 1:300
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam

Kwesia dna trochę mi odebrała chęć pracy, ale daje rade i powoli męczę komin, który jest dość somplikowany nawet w podstawowej wycinankowej wersji, elementy kartonowe, ukończone, aktualnie początek druciarni i podstaw dalmerzy:



Jak widać foto nie najwyższych lotów, ale szczegóły dopiero po ukończeniu ;)
Teraz czas na zastanawianie się co tu jeszcze dodać.....

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
04-07-11 08:32  Odp: [R] FM Nagato 1:300
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Oj panowie nie przesadzajmy to tylko kilka elementów, ale przyznam, że z podstaw reflektorów jestem zadowolony :D Poczekajcie aż złożę to razem.......

Co do Corela, to już wstępnie z Edkiem jestem ugadany i tym razem raczej wypali.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
04-07-11 18:02  Odp: [R] FM Nagato 1:300
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Szukając detali które można dodać do komina natrafiłem na TO:
http://www.modelshipgallery.com/gallery/dio/ijn/truk42-350-kk/kk-index.html

Coś pięknego......

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
05-07-11 12:19  Odp: [R] FM Nagato 1:300
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Jarek Twoja pomoc jest nie oceniona ;D

W ramach rewanżu fotki aktualnego wyglądu komina:




Wygląda to trochę koślawo, ale tu i tam trzeba jeszcze dopracować i oczywiście złożone na sucho, nawet i dobrze, bo po wstępnym przejrzeniu materiałów zajdzie trochę zmian.

Na szczególną uwagę zasługują brezentowe osłony przeciwwiatrowe na relingach, nie ukrywam, że jestem bardzo zadowolony z nich.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
28-07-11 20:40  Odp: [R] FM Nagato 1:300
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam


Ostatnio kilka bajerów wymęczyłem:



I to by było na tyle, oprócz kilku bajerów pokładowych, zastała cała pagoda i kadłub.

Do następnego....

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
29-07-11 19:10  Odp: [R] FM Nagato 1:300
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Najlepsze jest to, że komin i motorówki są nieukończone, jeszcze kilka bajerów dodam, ale dopiero przy finalnym montażu.........:)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
17-09-11 19:53  Odp: [R] FM Nagato 1:300
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam

Czas odświeżyć wątek :)

Mimo niesprzyjających warunków do pracy, składam sobie wszystko razem dla poprawienia chęci i dzięki temu powstało coś na co kilka osób pewnie czeka ;)

Mianowicie czy można zrobić maszty wieży dziobowej z jednego kawałka?
Chyba tak......:



Jeszcze malowanko i dopiero do tego dopasuje następne elementy.
BTW: Są jeszcze pierwsze dwa poziomy, ale jakoś zapomniałem je pokazać, przy następnej odsłonie to nadrobię.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
19-09-11 21:18  Odp: [R] FM Nagato 1:300
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Odwdzięczę się przy następnej odsłonie i pokażę wszystko co zrobiłem przy pagodzie :)
Co do pokładów są najlepsze z dotychczasowych, ale na monitorze kolor był o wiele bardziej zadowalający :/
Mam też przyklejone pokłady do szkieletu i wreszcie wyłania się zarys sylwetki(to też przy następnej odsłonie) , nie mogłem się powstrzymać i złożyłem wszystko razem( tego już nie pokaże :p), kopara opada jaki to będzie "zatłoczony jeżyk" po prostu na Olsztyn MUST BE :D

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
02-10-11 17:46  Odp: [R] FM Nagato 1:300
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Trochę przybyło.....



Jestem na etapie oklejania kadłuba i chwilę to potrwa, ze względu na skomplikowanie i słabe warunki warsztatowe.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
04-01-12 21:44  Odp: [R] FM Nagato 1:300
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam po małej przerwie :)

Powoli trwały prace nad poszyciem kadłuba:


Ale teraz robota powinna ruszyć, a to za sprawą tego oto skromnego zakątka do znecania się nad kartonem ;)



Nie ukrywam zadowolenia, bo to mój pierwszy warsztat, którego nie będę zwijał za każdym razem, co było bardzo zniechęcające i uciążliwe . :D:D:D:D:D

PS: na biurku leży już przeskalowany plan następnego "wiecznego" projektu :P

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
07-01-12 01:10  Odp: [R] FM Nagato 1:300
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Szent jeszcze poczeka, a tymczasem z powodu nowego kompa straciłem stary program do obróbki i dziś z tej okazji pobrałem nowy ciekawy i darmowy PhotoScape. A oto efekty:



Jednocześnie zauważyłem, że na tym foto brak kotwicy, wygląda na to, iż będę musiał dorobić nową heh. To na tyle, jak skończę nadbudówkę, się pochwalę, a więc do nieprędkiego następnego foto :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
17-01-12 23:04  Odp: [R] FM Nagato 1:300
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Co by nie było, że się opierniczam;



Tłoczek na pokładzie coraz większy zostało niewiele, ale najwięcej roboty z najmniejszymi wywietrznikami 48 szt ;)


PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
18-01-12 21:37  Odp: [R] FM Nagato 1:300
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam

Pewnie Jarek maczał w tym palce :)

A więc specjalnie dla tych co kibicują i czekają na model w Olsztynie, takie oto skromne foto na potwierdzenie, że raczej zdąże:



Szkoda czasu na rozpisywanie się trza sie brać robota drobnica czeka....

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
06-02-12 22:50  Odp: [R] FM Nagato 1:300
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam

Powoli prace trwają nad dość utrudniającą życie sekcją, którą na zmianę robię z wyposażeniem pokładu. Wygląda na to, iż jestem w połowie drogi na szczyt i jednocześnie dodaje coś tam od siebie co spowalnia nieco pracę. Na szczęście w porównaniu z planami, trzeba przyznać, że jest to dość wiernie odtworzone, tylko trzeba dodać kilka bajerów i jest ok.



Waśnie męczę następne dwa poziomy, ale chyba pokażę już na gotowej nadbudówce.

PS: Ładny kolorek na tło wybrałem???....... :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
07-02-12 15:39  Odp: [R] FM Nagato 1:300
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam Okrętowców i to jakich:)

Saburo do dzieła sztuki, to mu jeszcze brakuje, przyznam, że nieco utrudniłem sobie życie tym jednoelementowym masztem i powoli zaczyna mnie męczyć ta nadbudówka, ale powoli się wspinam i właściwie z kartonowych elementów to głownie tylko na nią zostały, no i może kilka drobnostek. Jedna rzecz mi żyć nie daje, a mianowicie zakończenie masztu, bo wykałaczki już tak ładnie się nie zgrywają, ale coś wymyślę.

Dzięki Spychaczu w Twoich słowach to prawdziwy komplement :) Miałem już rozmowę z jednym panem na temat nowego wydania i uważam, ze to wcale nie jest takie złe, tylko wymaga trochę walorki ze strony modelarza i nikt się nie pozna, ja robię go w 300 bo ta skala pozwala mi na większy rozmach jeśli chodzi o ilość modeli na ścianach, no i drukarka większego nie wypluje he.

Tomaszu bębny przyznaje bez bicia, są za długie, a wywiniecie jest dobrym pomysłem, tylko jest na nie trochę za późno, ale jak widać już na 4 poziomie były pierwsze nieudolne próby użycia tej techniki, no i dopiero na 6(którego na zdj brak) wykonałem konkretne podpory z otworami, bo resztę, aż szkoda pokazywać. Na razie aktualny stan można uznać za przerabialny, wiec cośik jeszcze udoskonalę, nawet przy rufowej i kominie planuje przerobić dodatkowo przed finalnym montażem.

Dla tych co nie wiedzieli o co chodzi z tym kolorem, to wyjaśniam, że jest to brystol od Cansona podobno w najbardziej zbliżonym odcieniu do jednego małego elementu....

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
16-02-12 18:33  Odp: [R] FM Nagato 1:300
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Minęło ponad dziesięć dni, a tu już następna aktualka, ale się rozpędzam......

Prawdę mówiąc cieszę się, że mam już wszystkie jej kartonowe elementy za sobą.
Może nie była to walka, ale wymagała trochę więcej skupienia niż przy innych elementach.
Efekty poniżej;



Jest to podstawowa konstrukcja, która dodatkowo urozmaicę o kilka drobiazgów, ale to juz zobaczycie w galerii końcowej. No i wezmę się za resztę i finito.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
16-02-12 21:18  Odp: [R] FM Nagato 1:300
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Jarek nikt nie jest do końca normalny, bo jak będę się bawił w takie wynalazki:

To nie wiem czy zdążę......heh (podobno jest to jakiś trenażer do ładowania pocisków, stać on będzie na trzecim poziomie zaraz za podstawą masztu)

Witku wasze wpisy dodają chęci do pracy. Co do pytania, to na pewno jakieś tam podziały były, ale to jest moja właśnie wariacja w celu urozmaicenia, zacząłem tak robić przy nadbudówce rufowej wiec jak powiedziałem A to muszę jechać tak do końca. Osobiście uważam, że to dobry pomysł.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
04-03-12 14:49  Odp: [R] FM Nagato 1:300
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam

Jarek dzięki za urozmaicanie relacji ciekawostkami, u mnie z tym słabo,...

Tomku, mi się wydaje, że to rusztowanie, to coś w rodzaju opancerzenia pomostu obserwacyjnego. Musi to już tak zostać, obawiam się uszkodzenia nadbudówki, budzio smarowany z obu stron dobrze trzyma.
Jeżeli dobrze rozumiem, te wąsy, to jest ten charakterystyczny element japońskich nadbudówek. Zapobiegawczo nasączone są BCG, co dało dość wytrzymały wysięgnik nie bojący się naciągu, na który właśnie czekam wraz z relingami i łańcuchem. Lampa z kawałka drutu już jest, tylko odrobina białego i będzie git.

Zmęczyło mnie to urozmaicanie nadbudówki i powoli zacząłem składać wszystko w całość, czego efektem jest poniższy obrazek:



Aparat już padał, więc foto takie trochę na szybkiego, ale niema co zdradzać za dużo szczegółów, w międzyczasie czekania na dodatkowe akcesoria będę sobie skubał jakieś zabaweczki pokładowe.....

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
05-03-12 20:58  Odp: [R] FM Nagato 1:300
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Jarek jeszcze się na patrzysz.

Sprawa denka jest otwarta, ale na Olsztyn raczej niepewna. Pożyjemy zobaczymy....

Marku ciesze się, że się podoba. :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
24-03-12 14:01  Odp: [R] FM Nagato 1:300
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam

Czas coś tam pokazać. Na początek element, którego deczko się bałem, ale po kilku próbach coś tam wyszło:



Wzorowałem się wiadomo na kim :) i efekt jak na moje umiejętności znośny. Ostatnim grubszym elementem są żurawiki w kształcie litery v, a potem tylko drobnostki (olinowanie :D)

Działając coś w temacie wyposażania pokładu urozmaiciła się rufa i dziób :



Mam zamiar dodatkowo wstawić maszciki do tentów tropikalnych.
Aha bym zapomniał brakuje jeszcze luf od 150mm i 127mm, ale już w przyszłym tygodniu dojdą, bo jak ja się w Olsztynie pokażę. Ok biorę się dalej za robote puki jest czas.....

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
24-03-12 15:02  Odp: [R] FM Nagato 1:300
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Heh prosty pomysł fajny efekt....

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
24-03-12 22:47  Odp: [R] FM Nagato 1:300
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Jarku spokojnie choć nie będzie wypieszczony do końca to będę z modelem, na początku nie wiedziałem o co SZKUTNIKOWI chodzi, ale się domyśliłem, że to z racji Jego pracy i nie pojawi się osobiście na wystawie. Nie ukrywam, że skoda, bo chciałbym Go poznać.

Spychacz- wynika to z moich małych umiejętności, ale jakbym się zastanowił, to doświadczenie po walce z pagodą, już chyba mnie na to przygotowało.....to już przy następnym.

Jeszcze mała aktualność- walczę z żurawikami "V" na razie 1:0 dla żurawików:)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
25-03-12 13:44  Odp: [R] FM Nagato 1:300
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Żeby nie zakładać nowego wątku, napiszę tu.

Jak wiadomo czeka na mnie wykonanie olinowania, co mnie trochę martwi. Dla relaksu robię maszciki tentu tropikalnego i z ciekawości połączyłem je nitką ciągnącą się za patykiem na którym był butapren. Ku mojemu zdziwieniu wygląda to rewelacyjnie. Niteczka jest tak cienka, że widać ją tylko pod światło co daje bardzo realistyczny efekt jeśli chodzi o skalę. Wadą jest pewnie niezwykła delikatność, ale na każde olinowanie trzeba uważać.

Co o tym sądzicie, foto nie wstawię, bo mi aparat padł, ale kto klei budziem doskonale wie jak wygląda nitkowanie...

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
26-03-12 20:26  Odp: [R] FM Nagato 1:300
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Windus- jestem jak najbardziej za, tylko fajnie by było, jakby się zabrali: Jarek, Edek i Sławek, taki mały nieformalny zlot szalonych okrętowców :) tylko ja pije oranżade.....

Dokker- jest ten problem, że trzeba mieć ramki, a ja od plastików z daleka.....

Witek- bardzo dobry pomysł z tą nicią, nie pomyślałem nawet o niej. Kupiłem z GPMu tą gumonitkę, bo Art gdzieś napisał, że można ją dzielić, ale albo ja jestem za ciemny, albo On ma inną. Jutro po pracy zaraz idę ją kupić. A na Wrocław, no cóż jeśli zgodzisz się go wziąć pod swoje skrzydła, to może kurier dostarczyć, ale nie wiem czy model jest tego wart..........
Mnie po prostu nie stać, żeby "podjechać" 600km czego bardzo żałuje...

OSTOJA- organtyna bardzo mnie ciekawi i postaram się skądś ją wyrwać.

Ogólnie wielkie dzięki za odzew, a nitki z kleju są super, ale Bartek od poduszkowca mówił, że wywietrzeją, więc odpada.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
15-04-12 15:19  Odp: [R] FM Nagato 1:300
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Prace wykończeniowe trwają, z braku czasu relacja nie wygląda jak powinna, ale choć jedno foto:



Tym razem od rufy, jeszcze kilka drobnostek jak lufy 150mm, olinowanie i praktycznie galeria końcowa, więc do następnego za jakiś miesiąc.....

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
11-05-12 20:38  Odp: [R] FM Nagato 1:300
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Jak powiedział tak zrobił.....minął miesiąc i mamy finito.

Zanim zaczął padać deszcz udało mi się wykonać parę fotek na podgrzanie atmosfery:





Reszta w przyszłym tygodniu po konkursie w Kruszwicy....

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
18-05-12 22:47  Odp: [R] FM Nagato 1:300
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam

Dzięki za uwagi postaram sie wykorzystać, Tomku a w Przeciszowie bedziesz?

Tak, jak obiecałem, wrzucam kilka fotek na koniec:

[img width=800 height=360]http://i829.photobucket.com/albums/zz214/ruto88/Nagato/IMG_3104.jpg



Uffff udało się nic nie spaprać

Wzorem innych dwie fotki niby oryginał:



Mała przechwałka z Kruszwicy:



Ja ten brzydki jako skala porównawcza:



Małe podsumowanie:

Model powstawał około roku, przeżył dwie przeprowadzki, jedno drukowanie wystarczyło, z ogólnego wyglądu jestem zadowolony(inni co mnie zaskoczyło podzielali moje zdanie), co do poprawki przy następnym to: jednolite relingi na całym okręcie, inny kolor pokładu, inny sposób wycinania, lepsza woda, kolor farby, olinowanie.

Na koniec ciekawostka: Podobno mam predyspozycje do projektowania modeli. Dla upewnienia sie czy to prawda, postanowiłem coś ugliglać ciekawego. Na razie projekt nazwałem"X", bo nie wiem czy wypali i nie będę zapeszał. Do tej pory zrobiłem kilka prób i oto efekty:


Każdy wie co tam widać, ale na uwagę zasługują ryfle, które postaram się wykorzystać. P-loty też mam i drobnicę pokładową, więc początek zachęcający......

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
20-05-12 10:33  Odp: [R] FM Nagato 1:300
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Cieszy zainteresowanie, co owocuje już nowym kompletem 127-ek :)

Andreas, staram się na max ułatwiać sobie pracę i do zrobienia lornet wykorzystałem drut z izolacją, tzn: odciąłem odpowiedni kawałeczek, wypchnąłem trochę drucik i gotowy "okular".
Co prawda trochę za duże są, ale sposób sprawdzony i będzie wykorzystywany na cieńszym drucie...

Mariaszku, karton barwiony, to jest ten przyspieszacz :), rozmawiałem z Vercynem i On zrobił w tym samym czasie standard, ale ten czas, który zużył na retusz, ja wykorzystałem na urozmaicanie...

Jarek, niestety pierwsza zmiana nie pozwoliła na testy do późna, ale drobnicę wykonałem moją frajdolarską metodą hehe, o której nie pisze bo mnie wyśmiejecie....
Planowałem wpaść do Ciebie w tym tygodniu i byśmy pogadali sobie o mailu i o kadłubie, który mnie najbardziej nurtuje.....

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
25-10-12 17:38  Odp: [R/G] FM Nagato 1:300
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Szuruburu chlastu chlastu yyyyyyyyy.......... a witam tak sobie tu zamiatam, bo chciałbym przekazać jedną wiadomość:

Otóż nie wiem czy nie dostane po uszach za to, bo z tego co widzę na forum ta impreza nie jest zbyt rozchwytywana, domyślam się że to z racji uczestnictwa w niej LOK-u, ale co mi tam.

No było to już jakiś czas temu i chwilę zajęło zanim model do mnie wrócił ,ale jest i w zestawie dodatkowo otrzymałem takie cuś:



Brązowy medal za uczestnictwo na Mistrzostwach Świata Rijeka 2012, było to właśnie powodem dla, którego nie dojechałem do Przeciszowa.....

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024