FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 16Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
25-05-11 11:13  Odp: [R] FM Nagato 1:300
Bane 

 

Podziwiam was. I chciałbym kiedyś dojść do waszego poziomu. Hmm moze kiedyś...

--
Wszystkie chwile znikną, jak łzy na deszczu

 
25-05-11 14:27  Odp: [R] FM Nagato 1:300
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Tomaszu z tym stażem to może i prawda, bo skleiłem już trochę tych okrętów, ale tyle pracy co ja włożyłem we wszystkie, to Ty masz to w Hiei.
Co do bloczków nawet nie mam tych wybijaków z igieł, tylko jeden zrobiłem na próbę i na pewno sobie je sprawie. Warsztat amatora się powiększa.....

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
05-06-11 21:38  Odp: [R] FM Nagato 1:300
TomS 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Przypadkowo trafiłem na zdjęcie, które może uprawdopodobnić biało-czerwone koła ratunkowe, o których była wzmianka 19 i 20-go maja.


Wydaje mi się Adam, że możesz spać spokojnie :)

 
10-06-11 18:17  Odp: [R] FM Nagato 1:300
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

No i widać intuicja nie kłamie.....

A teraz mały eksperyment:



Namawiali w Radomiu więc jakiś czas temu zakupiłem czerwony brystol i do dzieła. Robotę oceniam na 3+ i nie jestem do końca przekonany do tego, wszak jest to pierwsze dno wykonane od nastu lat......a po próbie uplastycznienia i dodaniu podziału blach;



Odłożyłem na bok i dla rozluźnienia pracuje nad kominem, ale to potem.....

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
10-06-11 18:42  Odp: [R] FM Nagato 1:300
TomS 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Adam, a bąble przeciwtorpedowe?

 
10-06-11 19:08  Odp: [R] FM Nagato 1:300
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Adam, nie jest źle - widzę że dno trochę się wygięło ale to dlatego że dno nie jest w całości ze szkieletem. Wyszło dobrze, nawet bardzo dobrze zważywszy że sam piszesz - pierwsze dno od nastu lat. Blachy niestety wyglądają siermiężnie, ale jest na to wyjście blachy musisz kleić z papieru (gramatura 90 - papier ksero lub offset jak inni mówią) - problem może tylko być w tym samym kolorze. Jeżeli jest różnica kolorów to pomalować aero i już sprawa załatwiona.
Nie poddawaj się - dasz rade.

 
10-06-11 21:28  Odp: [R] FM Nagato 1:300
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
ADAM 12: oklejenie kadłuba (pierwsza warstwa) na prawdę nie źle. Na temat kolorystyki się nie wypowiadam, bo nie wiem jaki odcień czerwieni był na oryginalnej jednostce. O blachach zdążył się już wypowiedzieć Jarod. Podzielam jego zdanie. Nie wygląda to zaciekawie. Chyba wielkościowo nie trzymają skali (przynajmniej takie mam wrażenie patrząc na zdjęcie) no i na pewno są za grube. Jarod sugeruje by blachy wykonać z papieru offsetowego. Przyznam Ci się, nie dawno testowałem te elementy w skali 1:200 i 1:300. Przy skali 1:200 wyszło OK, natomiast w 1:300 nie wyszło to za specjalnie. Przekalkuluj sobie grubość blachy ile miała w rzeczywistości, i ile powinna mieć w Twoim modelu ;). Ja bym chyba w ogóle zrezygnował w tej skali z naklejania blach. Można je lekko zaznaczyć w sposób komputerowy.
Ale ogólnie świetna robota. Czekam na ciąg dalszy.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
10-06-11 22:18  Odp: [R] FM Nagato 1:300
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Blachy można wykonać jeszcze z papieru wykorzystywanego do kas fiskalnych - on jest bardzo cieki, ale trzeba na taki trafić. Ja zastosowałbym bibułki do papierosów są jeszcze cieńsze. Kolor jest trochę za jasny - Adam w Ostródzie w księgarni Popularnej mają barwiony karton w wielkich arkuszach w prawie właściwym kolorze. Ale jak będziesz dno malował ze względu na blachy z bibuły, to i tak kolor dasz właściwy jak ja przy Uranami.

Tak jak prawi Szkutnik przy skali 1:300 dałbym sobie spokój z blachami.

Post zmieniony (10-06-11 22:24)

 
11-06-11 14:30  Odp: [R] FM Nagato 1:300
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

No właśnie te blachy sprawiły że odłożyłem je na bok i męczę komin. Co do koloru powinien bardziej w bordo wpadać, ale tylko taki dostałem. Malowanie odpada, bo nie o to chodzi w klejeniu z barwionki, a blachy tylko na trasuje jeżeli w ogóle wykonam dno.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
11-06-11 15:34  Odp: [R] FM Nagato 1:300
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Adam, CANSON ma w ofercie dość szeroką gamę kolorystyczną kartonów. Bordowy ma u nich oznaczenie 041015. Mają swoją stronę, na której jest cały wachlarz kolorów w różnych wymiarach i gramaturach :)

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 16Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024