FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 16Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
27-04-11 21:29  [R/G] FM Nagato 1:300
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam

Choć pewnie niektórzy mnie już znają, jestem nowy na tym forum, więc napiszę kilka słów o sobie; Mam na imię Adam, mieszkam w dużej wiosce zwanej Lubawa (niedaleko Iławy i Ostródy). Modelarstwem zajmuję się od podstawówki, kiedy pierwszy raz zobaczyłem jak mój brat skleja Hellcata. Od dawna interesowały mnie okręty (głównie pancerniki i lotniskowce) więc one są głównym tematem moich prac.

Do rzeczy: Po mojej pierwszej wystawie w Olsztynie, gdzie zobaczyłem co koledzy potrafią wyczarować, postanowiłem, że na następną pojadę z czymś konkretnym. Dlatego to będzie mój pierwszy poważny projekt. Po długich namysłach i przeglądaniu wycinanek, postawiłem na Japońca, bo żadnego dawno nie kleiłem i nie znalazłem ukończonej relacji z jego budowy.

O modelu: Oczywiście serce by mi pękło, jakbym miał pociąć takiego klasyka i wpadł pod skaner. Nie była to łatwa walka, ale po kilku przeróbkach narodził się klon w skali 1:300.
Przeczytałem kilka opinii i dowiedziałem się że kolor był za jasny i pokład nie za ciekawy, więc zmieniłem to i owo. Jak przystało na mój sposób budowy zaczynam od wyposażenia, a potem kadłub(do linii wodnej) gdzie wszystko przykleję.

Na początek z grubej rury :D




Na dobry początek, następne odsłony tak jak powyższa dopiero gdy będzie gotowa cała kolejna sekcja.
Zapraszam do komentowania co sądzicie o tym pomyśle.

PZDR

--

Post zmieniony (05-06-12 16:37)

 
27-04-11 21:43  Odp: [R] FM Nagato 1:300
Tomek 

 - 2

Mi się podoba,ale ja laik jestem, więc niech wypowiedzą się specjaliści! Byle tak dalej!

--

 
27-04-11 23:01  Odp: [R] FM Nagato 1:300
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Będziemy śledzić zapewne uważnie, w końcu to ulubiona bandera sporej grupy forumowiczów. :D:) Powodzenia.

--

 
27-04-11 23:12  Odp: [R] FM Nagato 1:300
Borek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A czemu chcesz robić model tylko do linii wodnej? Moim zdaniem tak wykonany model trochę traci swego uroku

 
28-04-11 07:04  Odp: [R] FM Nagato 1:300
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Rób rób, początek niezły , miło będzie popatrzyć dla odmiany na coś japońskiego :)

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
28-04-11 09:26  Odp: [R] FM Nagato 1:300
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Czyściutko i ładnie. Rozumiem, że modelu nie będziesz malował? Na mniejszych elementach może tego tak nie być widać, jednak cały model może wyjść trochę bladziutko - jakość koloru ze skanu nie jest tu chyba najlepsza. Jeśli jednak pozostajesz przy modelu niemalowanym (które skądinąd bardzo lubię:)) to proponuję poprawić sobie już teraz farbę do retuszu. Nie wiem czy używasz gotowej czy mieszanej, ale tą farbę, która masz teraz przydałoby się chyba "wybladzić" - najlepiej białym i doprawić tak na oko naprawdę małą, minimalną ociupinką czarnej - dla złamania tego niebieskiego koloru, który jest teraz.
A model zapowiada się fajnie. Powodzenia!

Pozdrawiam

 
28-04-11 09:53  Odp: [R] FM Nagato 1:300
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Z przyjemnością popatrzę na budowę tego okrętu.
Jednostka bardzo ciekawa, nie znam tylko opracowania. Trzymam kciuki

 
28-04-11 09:59  Odp: [R] FM Nagato 1:300
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Opracowanie Grzesia Nowaka, wydane dawno temu przez Fly Model... arkusze w formacie A-3.
Pozdrawiam
Andrzej

 
28-04-11 12:12  Odp: [R] FM Nagato 1:300
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Dziękuję za zainteresowanie.

Widzę po wpisach, że za mało napisałem, a więc:
Jedyny kolor jaki pozostał z oryginału to czerwone dna łodzi ratunkowych, pokład jest pokolorowany na nowo w GIMPie, a szarość to kolor najciemniejszego kartonu barwionego w masie. Kolor farbek nie jest idealny, ale wygląda lepiej niż na foto. Pewnie to przez słoneczko, naprawdę karton jest ciemniejszy(po lakierowaniu jeszcze zaciemniał) jak znajdę chwilę to wrzucę foto gdzie będzie bardziej zbliżone do realu.
Mam nadzieję, że się nie obrazicie, ale model z dnem przypomina mi kajak i traci na swojej doniosłości, dioramkę zrobię wg zaleceń kolegów i będzie git.


PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
28-04-11 12:20  Odp: [R] FM Nagato 1:300
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Nooooo Adam!
Idziesz , dasz radę, a potem będzie -Ale urwał!
Zawsze mówiłem że skala 1:300 jest dobra dla jednostek pływających i tu się to potwierdza - tak trzymaj.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 16Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024