FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 12 z 16Strony:  <=  <-  10  11  12  13  14  ->  => 
26-03-12 15:16  Odp: [R] FM Nagato 1:300
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Moim zdaniem taka nitka jest za delikatna, ale to moje zdanie. Często zdarza mi się coś urwać w modelu także u mnie by nie przeszło.
Jeśli chcesz poznać SZKUTNIKA dawaj do Olsztyna jak wróci z rejsu, zgadamy się na piwko.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
26-03-12 16:53  Odp: [R] FM Nagato 1:300
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Nigdy nie próbowałem "ciągnąc " kleju :-) ale jeśli chcesz mieć cieńkie olinowanie spróbuj "ciągnąć" ramki plastikowe z modeli. Podpal zapalniczką, zgaś, przyklej na coś i w górę albo bok !! Możesz sobie uciągnąć do woli różne grubości.
pzdr

 
26-03-12 17:22  Odp: [R] FM Nagato 1:300
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

W Modelarstwie Okrętowym Tomek opisywał różne materiały zastosowane do do olinowania a jednym z nich była nić dentystyczna która tu nadawała by się chyba najbardziej.
Nitki z rozciąganych ramek są ( to moje zdanie) zbyt cienkie jak na te skale. a poza tym sporo czasu się straci na próby aby uzyskać sporo lin tej samej grubości.
Nić dentystyczna nie naciąga się jak gumo nitka ale można ją rozdzielać aby uzyskać odpowiednią grubość.
Będzie można zobaczyć model we Wrocławiu?

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
26-03-12 17:25  Odp: [R] FM Nagato 1:300
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Kasia używa cały czas organtyny i to służy jej modelom. Nitki wysnuwa z tkaniny.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
26-03-12 20:26  Odp: [R] FM Nagato 1:300
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Windus- jestem jak najbardziej za, tylko fajnie by było, jakby się zabrali: Jarek, Edek i Sławek, taki mały nieformalny zlot szalonych okrętowców :) tylko ja pije oranżade.....

Dokker- jest ten problem, że trzeba mieć ramki, a ja od plastików z daleka.....

Witek- bardzo dobry pomysł z tą nicią, nie pomyślałem nawet o niej. Kupiłem z GPMu tą gumonitkę, bo Art gdzieś napisał, że można ją dzielić, ale albo ja jestem za ciemny, albo On ma inną. Jutro po pracy zaraz idę ją kupić. A na Wrocław, no cóż jeśli zgodzisz się go wziąć pod swoje skrzydła, to może kurier dostarczyć, ale nie wiem czy model jest tego wart..........
Mnie po prostu nie stać, żeby "podjechać" 600km czego bardzo żałuje...

OSTOJA- organtyna bardzo mnie ciekawi i postaram się skądś ją wyrwać.

Ogólnie wielkie dzięki za odzew, a nitki z kleju są super, ale Bartek od poduszkowca mówił, że wywietrzeją, więc odpada.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
26-03-12 21:07  Odp: [R] FM Nagato 1:300
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Sposób opisywany przez dokkera pokazywany był kiedyś w programie "Modelem sięgnąć nieba" chyba tak się nazywał bo było to w czasach mojej podstawówki czyli dość dawno.
Adam mam kilka ramek z plastykowego modelu mogę Ci dać jak będziesz w Olsztynie, wiesz możesz sprawdzić czy coś takiego Ci w ogóle odpowiada.

A taką ekipę zebrać to chyba mało realne... ale bądźmy dobrej myśli.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
27-03-12 09:45  Odp: [R] FM Nagato 1:300
Marek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Kiedyś pracowałem w branży włókienniczej i powiem Wam o takiej przędzy:
http://polyester-yarn.en.made-in-china.com/offer-list-1.html
u nas robił podobną stilon, ten od kaset ))
Jest to bardzo mocna przędza, sztuczna barwiona w masie na różne kolory. Mogłem wtedy zostawic tego próbkę by teraz przetestować to na modelach, ale tego nie zrobiłem ((. Jak znajdę gdzie można podobną kupić w detalu, to kupię przetestuje i opisze swoje doświadczenie.
Może ktoś z Was spotkał się z podobną przędzą ?

 
27-03-12 10:12  Odp: [R] FM Nagato 1:300
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Nie wiem czy taka sama nić jak na linku , ale ja mam coś takiego



360 m, dowolnego koloru. Rozplata się dosłownie na włoski (trochę specjalnie postrzępiłem koniec szarej) i do tego jest elastyczna, mocna - nawet pojedyńcze ,,włoski" oraz można ją łatwo naciągać. Naprawdę polecam.

--

Post zmieniony (27-03-12 10:14)

 
28-03-12 09:49  Odp: [R] FM Nagato 1:300
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Borowy- a jak z "włoskowaniem" tej nitki?? Da się zastosować do olinowań w 1:200?? Robie dotąd zwykłą nitką i po paru latach się robią takie strzępy, że szok...

--

 
28-03-12 15:06  Odp: [R] FM Nagato 1:300
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Nie wiem jak zachowa się za parę lat bo stosuję ja tylko dwa lata. ,,Włoskowanie" nie występuje na niej wcale (składa się z bardzo długich włókien i jeżeli jakieś pęknie, czy przetniemy to mamy jeden ,,długi włos", który bez problemu można skalpelem ciachnąć), a dodatkowo jak ktoś by chciał to może ją pomalować po naciągnięciu i przyklejeniu. Po malowaniu nadal jest naciągnięta i nie luzuje się.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 12 z 16Strony:  <=  <-  10  11  12  13  14  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024