FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
07-10-11 08:34  Odp: [Relacja - początkujący] Lodołamacz Krasin MM 7/1985 [1:200]
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Bartko, widziałeś w najnowszym MSiO artykuł o "Krasinie"?

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
07-10-11 13:35  Odp: [Relacja - początkujący] Lodołamacz Krasin MM 7/1985 [1:200]
Bartko28 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7


 - 6

Nie - nie miałem okazji - ale nadrobię :-) zaległość. Dzięki za info.

--
Pozdrawiam. Bartko28

 
17-10-11 21:42  Odp: [Relacja - początkujący] Lodołamacz Krasin MM 7/1985 [1:200]
Bartko28 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7


 - 6

Żeby nie było, że nic nie robię i że zółtodziób zwinął się po cichu mały "raport" z postępów. Obecnie dłubię drobnicę pokładową w postaci dźwigów, żurawi itp. Dość to monotonne zajęcie, więc staram się dla urozmaicenia robić kilka elementów jednocześnie. Na razie udało mi się skończyć windę kotwiczną i coś co wygląda jak wciągarka linowa.
Całość zakończonych już detali trochę odbiega od projektu - nieco uprościłem sobie jego wykonanie.
Ustrojstwo z rufy:

Przy okazji Makro Bolesne pokazuje, jak "fajnie" rozjechały się punkty mocowania podpór rufowego pomostu (?) w zamierzeniach i w rzeczywistości.

No i winda kotwiczna. Łańcuchy kotwiczne raczej nie "z tej bajki" ale nie mam nic innego pod ręką, a ryzykować skoku na biżuterię żony nie będę - skutki mogą być średnio przyjemne.


W chwili przerwy w pracach nad sprzętem wciągająco/wyciągającym zabrałem się za sprzęt do sportów wodnych i rekreacji czyli szalupy. No i jakby nie spojrzeć skomplikowałem sobie życie. Po wycięciu szkieletu czterech identycznych szalup okazało się, że ani jedna część szkieletu nie jest symetryczna w stosunku do innych, teoretycznie identycznych. Po sklejeniu szkieletów nastąpiła próba formowania poszycia pierwszej szalupy:


No i okazało się że za chińskiego boga nie poradzę sobie z poprawnym uformowaniem poszycia. Umiejętności mam niewielkie więc pewnie tu jest "pies pogrzebany".
Wymyśliłem sobie, że zamiast kleić poszycie prościej i łatwiej będzie wypełnić przestrzenie między wręgami, wyszpachlować, poszlifować, pomalować i... przykleić. Z pozoru łatwe, ale faza wykonawcza pokazała, że tak nie jest. Na razie walczę na dwa fronty: a) wklejam w środek kawałki tekturki piwnej i potem szlif; b) szpachla Wamod. Pytanie do bardziej doświadczonych - czy jest jakaś inna, skuteczna metoda? Wizualizacja moich fanaberii ma się tak:

tekturka:


szpachla:


Na zakończenie pytanie - czy w szalupach malowano odrębnie (inny kolor) część podwodną? Nie ukrywam, że prościej będzie mi na finish łupinę na jeden kolor "machnąć".

--
Pozdrawiam. Bartko28

 
17-10-11 22:14  Odp: [Relacja - początkujący] Lodołamacz Krasin MM 7/1985 [1:200]
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Szalupy malowano (i nadal się maluje) jedną farbą (bez dzielenia na część podwodną i nawodną), więc ten problem masz z głowy.

 
17-10-11 23:23  Odp: [Relacja - początkujący] Lodołamacz Krasin MM 7/1985 [1:200]
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Ale Ty to przekombinowujesz ;-) Ja tam szalupy robiłem bez żadnych wręg w środku. Ot,poszycie wyprofilowałem, a na to góra i tyle. Po co sobie dodatkową robotę robić. Jeszcze z jakąś pianką ;)

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
18-10-11 00:12  Odp: [Relacja - początkujący] Lodołamacz Krasin MM 7/1985 [1:200]
Bartko28 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7


 - 6

Gromek, a robiłeś szalupy Krasina? ;-)

--
Pozdrawiam. Bartko28

 
22-10-11 14:26  Odp: [Relacja - początkujący] Lodołamacz Krasin MM 7/1985 [1:200]
Bartko28 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7


 - 6

"Przekombinowywania" :-) ciąg dalszy. Dziś szalupa w wersji "tektura piwna".
Po wypełnieniu, wyszlifowaniu, glutowaniu, szpachlowaniu i innych gusłach rozlicznych eksperymentalna szalupa wyglądała tak:


Pozostało tylko pomalować. Znalazłem trochę białej farby w sprayu - więc fruuu i można było szalupę odstawić do stoczni. Ponieważ pokład nie jest jeszcze gotowy na "przyjęcie" sprzętów do rekreacji wodnej, tymczasowo szalupa stoi na nabrzeżu, położona na dwóch belkach.

Niestety Makro Bolesne dokładnie pokazało, że do ideału to daleeeeko. Może czwarta lub piąta wyjdzie mi dostatecznie.

A tak wyglądałaby mniej więcej klasyczna szalupa i "kombinatorykopochodna" dla porównania.


--
Pozdrawiam. Bartko28

 
22-10-11 14:37  Odp: [Relacja - początkujący] Lodołamacz Krasin MM 7/1985 [1:200]
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

No fakt,makro pokazało że mogłeś jeszcze ciut lepiej poszpachlować ;)
Czekam na kontynuację

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
23-10-11 13:14  Odp: [Relacja - początkujący] Lodołamacz Krasin MM 7/1985 [1:200]
Bartko28 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7


 - 6

Szalupa w wersji szpachla.
Całość wypełniona szpachlą, wyszlifowana, pryśnięta lakierem bezbarwnym w spray'u (błyszczący, fajnie wszystko wygładził - mniej szlifowania) i pomalowana lekko rozrzedzoną Pactrą. No i pytanie do doświadczonych malarzy - co spierniczyłem?? Co zrobić, żeby to zaczęło wyglądać jak pomalowane?


--
Pozdrawiam. Bartko28

 
23-10-11 13:23  Odp: [Relacja - początkujący] Lodołamacz Krasin MM 7/1985 [1:200]
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

zaglutować, wypolerować i jeszcze raz pomalować?

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024