FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
12-05-03 20:03  [technika] Czym usunąc zabrudzenie z kleju
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Kleje klejem poliuretanowym firmy Anser. Wczoraj wieczorem przez przypadek położyłem wykałaczkę z klejem na części. Nie chciało mi sie drukować nowej (w modelu robionym od podstaw), więc zacząlem experymentować czym go usunąć. Próbowałem wykałaczką zprawie zaschniętym klejem, trochę pomogło, ale najlepsza okazała sie gumka do ścierania ołówka. Jest rewelacyjna. Dziś sprawdziłem coś bardziej drastycznego. Kapnąłem wczoraj na papier i dziś też go usunąłem gumką. Tak więc metoda działa. Nawet na delikatnych częściach, jeśli odpowiednio delikatnie się pociera klej znika, a część jest czysta i nie wgnieciona.

 
12-05-03 21:00  Re: [WARSZTAT] Jesli kapnie troche kleju .....
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 21
 

No dobra, a co zrobić jeśli kapnie trochę butaprenu na papier kredowy? To już chyba większy problem... Oczywiście jeżeli do tego jeszcze zaschnie odpowiednio długo. To jak najlepiej jest go ściągnąć nie naruszająć koloru aluminium? W końcu jest on bardzo delikatny?

 
13-05-03 08:38  Re: [WARSZTAT] Jesli kapnie troche kleju .....
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Da się zetrzeć. Po prostu patyczkiem z przyschniętym klejem da się go "zwałkować". Robią się kuleczki z kleju i pięknie odchodzą od części. Klej na części musi być przyschnięty (mokry tylko się rozmazuje).

Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
13-05-03 19:39  Re: [WARSZTAT] Jesli kapnie troche kleju .....
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 21
 

Nawet jak zaschnie "odpowiednio długo"?

 
14-05-03 08:04  Re: [WARSZTAT] Jesli kapnie troche kleju .....
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Nawet wtedy. Ostatnio po 3 miesiącach znalazłem plamki z butaprenu na skrzydle od Heinkla z KA. Patyczek z zaschniętym klejem pomógł. Papier kredowy jest gładki i jeśli spróbuje się to zrobić delikatnie to budzio zejdzie. Gorzej jest z matowym papierem. Tamklej się mocniej wgryza i trzeba uważać, żeby nie zniszczyć malowania.

Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
14-05-03 14:45  Re: [WARSZTAT] Jesli kapnie troche kleju .....
Zielony   

Ha niezły patent - a jak wygląda sprawa z klejami typu Hermol, albo polimerowy firmy Dragon na podłożu blok techniczny na wydruku z atramentówki - chlupneło mi się nieco na przedni pancerz Stuarta i szukam jakiegoś sposobu na usunięcie kleju, ale bez farby.
Maciek

 
14-05-03 20:00  Re: [WARSZTAT] Jesli kapnie troche kleju .....
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Zielony: ja właśnie gumką usuwałem klej poliuretanowy z wydruków z plujki.
Orlik: Z srebrną farbą jest inna sprawa. Ona bardzo słabo przylega do papieru podczas druku. Ma to dobre i złe strony. Dobra to ta, że farbę mozna wypolerować i błyszczy jak prawdziwe aluminium, zła, że każdą rysę widać.

 
03-07-05 02:03  Re: [WARSZTAT] Jesli kapnie troche kleju .....
Buka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1
 

Bardzo ciekawe :-)

Buka :-]

 
03-07-05 09:05  Re: [WARSZTAT] Jesli kapnie troche kleju .....
MarcinekZ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

A ja na butapren stosuję benzynę do zapalniczek - troche na wacik i delikatnie po papierze.

Na nie zaschnięty klej polimerowy najlepszy jest spirytus

..,=====,o00o
//__l_l_,\____\,__
l_---\_l__l---[]lllllll[]
_(o)_)__(o)_)--o-)_)___

 
03-07-05 12:00  Re: [WARSZTAT] Jesli kapnie troche kleju .....
Bastürk 



Na Forum:
Galerie - 1
 

A co z klejem Polimerowym?

________________
To be or not to be...
Fokker Dr.I - 29.9%
GG: 1470257

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024