FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
12-05-03 09:24  Richelieu - lufy dział 152mm
irbar 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Witam, niedawno groziłem, że pokażę lufy, które wytoczyłem. Dorwałem cyfrówkę i oto one.
Na 1 zdjęciu z lewej półprodukt pocięty na kawałki odpowiedniej długości, w środku wytoczony przeze mnie kjomplecik do jednej wieży, z prawej punkt odniesienia.
2 zdjęcie - perspektywa (czy jakoś tak), żeby był otwór widoczny.
3 zdjęcie - lyfy pomalowane i osadzone.
Wieża obraca się wokół osi, każda lufa niezależnie porusza się w płaszczyźnie pionowej.


Materiał: zakupiona w sklepie modelarskim rurka mosiężna FI 3 mm, Srednica otworu to ok. 0,8 mm (co prawda w skali 1/200 daje to 160 mm a działa miały kaliber 152 mm, ale darowałem sobie - warstwa farby nieco to skorygowała).
Rurka miała długość 1 m, kosztowała chyba 4 PLN. Ciąłem ją na odcinki ok. 5 - 5,5 cm (czyli ok 1,5-2 cm zapasu). Wkładałem do wiertarki i na średnich obrotach najpierw pilnikami różnego kształtu i grubości toczyłem odpowiedni kształt, a potem polerowałem papierem ściernym: najpierw 160, potem 600 i na koniec 1200.

Mów co myślisz, myśl co mówisz...

 
12-05-03 09:34  Re: Richelieu - lufy dział 152mm
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Bardzo ładne. Dobry pomysł z tš produkcjš.
Na zdjęciu zaintrygowały mnie nity na wieży - jak je zrobiłeœ ?

Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
12-05-03 09:39  Re: Richelieu - lufy dział 152mm
Zielony   

Brzdęk - to szczena mi wypadła - ciekawe czy kiedyś uda mi się dojść do takiego kunsztu - jak patrzę na krzywulaśny pokład mojego Pioruna to mam niejakie wątpliwości.
Acha i mam pytanie ile czasu zajeło Ci wykonanie tego dzieła.?
MACIEK

 
12-05-03 09:46  Re: Richelieu - lufy dział 152mm
irbar 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Saburo: eksperymentuję - na razie zrobione przy pomocy igły i gęstego kleju Pattex do drewna (coś a'la wikol ale 100 x lepsze)
Zielony: nie licząc pocięcia na kawałki i zaznaczenia miejsc gdzie zmienia się krzywizna; znaczy od zamontowania w wiertarce do wyciągnięcia gotowej lufy około 15-20 minut na sztukę

Mów co myślisz, myśl co mówisz...

 
12-05-03 17:01  Re: Richelieu - lufy dział 152mm
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Mi się bardzo podoba - sam pomysł z wytłoczeniem lufy jak i nity. Muszę nabyć ten klej i wypróbować :)

Pozdrawiam!
Michał

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024