FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
30-03-11 21:45  [Relacja] Brytyjski pancernik ''HMS Dreadnought'' 7-8-9/2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Ajajaj, nie mogłem wytrzymać.

Ponieważ jest to mój pierwszy okręt (tak pierwszy) ten post poświęcę głównie pytaniom.
Czasami modelarze w swoich relacjach umieszczają fotki danego modelu z internetu. Ja też tak zrobię. A więc znalazłem takowe zdjęcia, które mi się najbardziej rzuciły w oczy.

Te zdjęcie jest z wikipedii zarówno jak i ostatnie. Taki rysunek zestawieniowy może być przydatny.

To jak widać jest model komputerowy. Spodobała mi się ta fotka ze względu na przybliżenie do burt i pobliskich małych, różnorakich detali, których może nie być w opracowaniu samego Dreda z MM, ale to się okaże w czasie budowy.

A te zdjęcie wziąłem dlatego, bo mi się strasznie podoba te ujęcie. Nie wiem czemu, ale jest dla mnie "ciekawe" :D
A teraz co do modelu mam parę pytań. Jak już wcześniej wspomniałem, że to mój pierwszy okręt chcę wiedzieć następujące rzeczy:
1. Chcę wiedzieć jak wykonywać bulaje. Z jakiego drutu najlepiej na ten statek i na czym dobrze nawijać drut?
2. Jak można cieniować pokład? Tylko tak, by się nie narobić za dużo.
3. Czym jest najlepiej sklejać relingi?
4. I ostatnie pytanie jest odnośnie szkieletu. Bo jest taka sprawa, mianowicie taka, że jak każdy wie kadłub jest kolosalny, a ja nie mam czym go wypełnić. Pianki poliuretanowej nie mam, a poza tym nie wiem jak ostrożnie jej używać, by mi nie wysadziło całego szkieletu. Jest jeszcze taki patent (gdzieś widziałem, któregoś razu na internecie), że robi się paski z tektury 1mm i je przykleja tak, że powstają ścianki, ale wręg jest tak dużo, że będę to robić grom wie ile czasu. I wpadłem na taki pomysł czy gotowy kadłub można na przykład okleić taśmą papierową.
Proszę o jakieś sugestie zwłaszcza do tego ostatniego pytanka.

A teraz coś ogłoszę (jakby):
Dreadnought'a postanowiłem retuszować farbami. Sklejając plastik przekonałem się troszkę to akryli. Zwłaszcza, że mam jeszcze w zapasie plakatówy :P

Pozdrawiam i do zobaczenia.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
30-03-11 21:59  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik "HMS Dreadnought" 7-8-9/2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

A ja Ci powiem, że na pewno większość tu zaglądająca podpisze się pod twoim zdaniem ;P, ale co mi tam. Takie słowa mnie nie zniechęcą. Chociaż sądzę, że owszem się nad jakimś momentem tak zatkam jak nigdy. Sądzę, że będzie to głównie na olinowaniu i druciarni. Ha! I tak nie zrezygnuję. Trzymajcie za mnie kciuki, a nawet dłonie, ręce, stopy, nogi, głowy... a wszystko co wam tam wpadnie w łapy ;-)

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
31-03-11 16:18  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik "HMS Dreadnought" 7-8-9/2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Spoko ja się tam wcale nie będę przejmować krytykami. A poza tym krytyki i wszelkie uwagi są jak najbardziej wskazane :-) Planowałem wcześniej złożyć jakąś Burzę czy Błyskawicę, ale jak zobaczyłem na końcu gazetki z Heinkelem, że będzie pancernik to mi się szczerze od razu odechciało wspomnianych wcześniej modeli składać. Przecież nie zacząłbym od Bismarck'a, bo to by była totalna głupota.
Wracając do tych moich pytań to bulai rzeczywiście nie będę robić, bo same okienka są małe, nie wiem jak, a poza tym poco. Co do pokładu to już nie ważne. Nad relingami będę dumać jak do nich się "doczołgam" :D A szkielet... nad jego wypełnieniem czy niewypełnieniem czy tam jeszcze czymś innym pomyślę jak go dokleję do końca.
W tej chwili gotowej części szkieletu jest jakieś jedna piąta.

Ale ta część też nie jest jeszcze dokończona. Dorobię jeszcze sklejki, żeby był bardziej stabilny cały kadłub, wyszlifuję go i wyprostuję. Sądzę, że dobrym sposobem szlifowania Dreda będzie cienkim papierem ściernym. Co wy na to?

I co randar dalej nie jest to relacja?
rysiu62: Już ci odpisałem w temacie z nowością Dreadnought'a. Jeszcze raz powiem, że znaczy to "Chwała Eärendil, najjaśniejszej z gwiazd! "

Pozdrawiam i dzięki za "rady" ;-)

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
31-03-11 20:10  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik "HMS Dreadnought" 7-8-9/2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Super! Dzięki wielkie. Powiem Wam, że te komentarze jeszcze bardziej uniosły mnie na duchu :) Kupiłem sobie dwa rodzaje drutów do relingów. 0.25mm (10m) jako te poziome "barierki" i 0.8mm (2m) na drążki, na których będą zaczepiane 0.25mm.
Postanowiłem wypełnić kadłub tak jak mówił DaFix. Kartonem falistym. A jeszcze co do Bismarck'a chodziło mi o to, że z moim doświadczeniem modelarskim to nie byłby to za mądry ruch.
Drucik 0.25 jest z Olfy tak samo jak mój skalpelik, który ostatnio dostałem. Bardzo przydatny w pracy.


P.S. DaFix nie sądzę, żeby mój statek był lepszy od twoich. Zwłaszcza Yamato :D

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
31-03-11 21:17  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik "HMS Dreadnought" 7-8-9/2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

A czemu mogę go zepsuć?

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
31-03-11 21:46  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik "HMS Dreadnought" 7-8-9/2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Przerwa między wręgami jest około 3,5cm (wszędzie).

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
31-03-11 22:18  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik "HMS Dreadnought" 7-8-9/2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Ale ja nie kserowałem. Nie mam jak, a kasy na płatne już nie mam bo wydałem ostatnie groszaki na druty i tekturę, a rodziców nie chcę prosić, bo już ostatnio za dużo ich prosiłem pieniędzy. Trudno, ja jestem hardkor i lecę na żywioł ;P
Na razie, idę grzebać w tekturze.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
01-04-11 15:32  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik "HMS Dreadnought" 7-8-9/2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Niestety muszę stwierdzić, że zaprzestaję na budowie Dreda. Cały szkielet mi się powyginał :( Przykro mi bardzo.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
01-04-11 15:33  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik "HMS Dreadnought" 7-8-9/2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

P.S. Do ostatniego postu: Prima a Prilis :D
Wieczorem może wstawię zdjęcie(a) pełnego szkieletu.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
01-04-11 16:00  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik "HMS Dreadnought" 7-8-9/2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Haha, kadłub mam już gotowy tylko jeszcze ostatni szlif. Wyszedł całkowicie prosto. Chcę się no znowu zapytać o coś. Planowałem najpierw nakleić poszycie dolne i burty, a dopiero na końcu pokład. To dobra kolejność?
P.S. Używam butaprenu i nie ukrywam, że też introligatorskiego (wikol).

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
01-04-11 19:34  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik "HMS Dreadnought" 7-8-9/2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Nieee, ja tam nie będę ścinać dna. Nie lubię makiet. Znaczy fajnie wyglądają i lubię je oglądać, ale moje wytwory mają być w pełni. Poza tym jak zrobię to dno to i kolejne będą lepsze. Nie nauczę się niczego poprzez unikanie rzeczy, w których się nie specjalizuję za dobrze.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
01-04-11 19:35  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Teraz konkrety. Nie będę się rozpisywać. Jestem wkurzony i jeszcze mnie w domu wnerwiają.

Cały kadłub. Tylko pokład będę musiał wyretuszować i go w ogóle dopracować.

Z tych części powstanie pokład FD (flying deck). Oczywiście będzie szkielet.
Jeszcze jak możecie to powiedzcie w jakim etapie budowy najlepiej robić relingi.
Edit: Dużo razy edytowałem, ale nie mam teraz humory, żeby Wam tłumaczyć.
Na razie...

Post zmieniony (01-04-11 21:24)

 
02-04-11 13:09  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik "HMS Dreadnought" 7-8-9/2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Agzaim Bar Tholo: Tak dobrze mówisz. Tak było wydrukowane. Jedne na grubszym drugie na cieńszym. Ale nie miałem żadnych problemów. Wczoraj nie miałem nastroju, żeby wam opisać, ale teraz mogę to zrobić. Miałem problem z wręgą nr 9. Ale to była na 100% wina nie moja a drukarni. Chyba, że ona jest taka specjalnie. Problem w tym, że jest ona za mała. Po prostu. Będę musiał wokół niej ponaklejać paski tektury, żeby była odpowiednia grubość. Nie wiem dalej co zrobić z wypełnieniem szkieletu. Postanowiłem najpierw zrobić Flying Deck (FD), a potem dorwę się do poszycia dolnego. Jeszcze oczywiście retusz i szlif poprawkowy.
Schmetterling: Spróbuję z photobucket'em.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
02-04-11 17:22  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik "HMS Dreadnought" 7-8-9/2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

No błędy się zdarzają nawet w tych najfajniejszych modelach.
Położyłem przed chwilą parę pasków poszycia dna. I to bez żadnego wypełnienia szkieletu tylko paski na wręgach. Super wychodzi. Retusz czerwonym akrylem i jest git. Tylko, w niektórych miejscach spaprałem. Dobrze, że jest to na dole, ale każde błędy świadczą o późniejszym efekcie końcowym. Pokład FD ma już swój szkielet, ale nie jest sklejony. Sądzę, że jak na mój pierwszy retusz farbami jest niezły :/ Zresztą sami oceńcie.

Mam nadzieję, że te gapy nie są za bardzo rażące. Jeszcze na dziobie pierwszy segment poszycie (nie wiem czy to prawa czy lewa strona) przypadkiem maznąłem farbką. Ale nie widać za bardzo. W sumie ja tam na zdjęciu nic nie widzę :P No nic. Teraz poprawię wręgę nr 9 i kładę dalej poszycie.
Pozdrawiam.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
02-04-11 22:10  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik "HMS Dreadnought" 7-8-9/2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Ok. O tako. Wręgę nr 9 zrobiłem do normalnych rozmiarów, ale to nic nie pomogło w poszyciu. Dziób super wychodził, a rufa jak psu z nie powiem czego wyjęte. Oczywiście jak to u mnie musiał być ten okropny, parszywy błąd. Na środku poszycie nie dochodzi to siebie na jakieś 7mm. Próbowałem to jakoś zamaskować, ale mały jest efekt. No niestety. Trzeba brnąć dalej. Dzisiaj już zdjęć nie wrzucę. Może jutro.
Jeszcze jak zaczynałem poszycie to mi się woda z kubeczka do farb wylała i nim się obejrzałem a pokład już był zalany, bo leżał na nim. Ale miałem szczęście. Szybko przetarłem go chusteczką, a potem suszyłem go suszarką do włosów. Dobrze, że woda była jeszcze czysta. Gdybym zareagował później to miałbym serpentynkowy pokład. Mimo wszystko wygląda jakby się nic nie zdarzyło. Uff...
Wracając znowu to poszycia dna. Zostawię to jak jest. Dobrze, że większość jest brzydsza na samym dole. Boki jeszcze da się wytrzymać. Nie będę go szpachlować. Jeszcze jestem za słaby w fachu modelarskim. Może jak będę starszy i bardziej doświadczony to go wyremontuję. Zrobię jakąś fajną podstawkę, która może część przykryje brzydkiego "dna".
Po tym wszystkim zdenerwowałem się tak, że aż mi się odechciało dzisiaj sklejać. Ale im więcej minut idzie tym bardziej przymykam na to oko z myślą, że zdarzają się takie wpadki. Zrobię sobie z 15 minut przerwy i nabiorę nowej chęci, a potem zabiorę się za pokład FD. Mianowicie za ścianki pokładu FD. Później dopiero po tym dorwę burty.

Schmetterling: Zrobiłem tylko paski na wręgach z papieru rysunkowego, czerwonego.
Szymek95: Ta wręga nie jest specjalnie taka krótka. To jest na pewno błąd.
Raven666: Odebrałem pocztę. Dzięki. Tylko, że teraz to mi mało się przyda. A poza tym jakoś mi Acrobat Ryder nie działa :/ Ściągnę sobie któregoś razu inną wersję.

Ok idę sobie odpocząć. Ale tak z ciekawości chciałbym wiedzieć jak się szpachluje. Mógłby ktoś dać jakąś stronkę, na której są opisane kroki. Coś w rodzaju instrukcji. Z góry dzięki.

Pozdrawiam i sorki za taką długą gadaninę.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
02-04-11 23:13  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik "HMS Dreadnought" 7-8-9/2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Powrócić to nie. Ale kiedyś przystąpić. To tak. Za Chiny nie przerwę budowy. Już taki mięczak to nie jestem. O niee...

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
03-04-11 20:16  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik "HMS Dreadnought" 7-8-9/2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Ciąg dalszy. Zaznaczyłem na czerwono te najgorsze błędy.


W chwili obecnej grzebię w pokładzie FD. Już jest parę tych małych *******ek. Większość na nim to sklejanie pudełeczek. Ale po pudełeczkach będę musiał się zabrać za reflektorki. Po tym zrobię świetliki na burtach i schodki. Potem pokład FD na dziobie i jego "pudełeczka". A teraz fotki.



CDN...

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
04-04-11 16:17  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik "HMS Dreadnought" 7-8-9/2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Stary: Wniosek twojego komentarza z rozumiałem i nie mam zamiaru się gniewać. A za co...
Co do burt to i tak nie są jakby do picowane. Dobrze wiedziałem o złączeniu na dziobie i na rufie. Będę i tak jeszcze robić tak jak poprzednio wspomniałem schodki i świetliki.
shadowpl: Znam ten sposób zaginania, ale nie lubię go za bardzo, ponieważ jak się zegnie to karton się łamie, a ja nie chcę wybierać półgodziny odpowiednie dobrej farby by to zamaskować.
I powiem Wam, że jakoś się nie zrażam do tych małych części. Wręcz odwrotnie.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
04-04-11 16:26  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik "HMS Dreadnought" 7-8-9/2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Nie będę kombinować. Zrobię pospolicie zaginając o kant stołu.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
05-04-11 15:49  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik "HMS Dreadnought" 7-8-9/2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Zaczynałem kleić tak jak było napisane w instrukcji. Po kolei jedno z przodu, drugie z tyłu, trzecie z przody itd.
EDO: Może to sobie kiedyś fundnę, ale nie teraz. Jak będę coś jeszcze kupować na allegro, bo 1zł i 8zł za przesyłkę to trochę słaby zakup. Mimo, że to licytacja.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
17-04-11 18:40  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik "HMS Dreadnought" 7-8-9/2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Witam!
Przez ten czas mało kleiłem. Skończyłem barbety dział. Nie wyszły mi tak fajnie jak sobie wyobrażałem. Trochę krzywe i słaby jest retusz. Dodałem jeszcze parę drobiazgów na nadbudówce. Jeden z tych drobiazgów maznąłem butaprenem :/ Spróbuję go jakoś "zerwać".
Zdjęcia:


Trwają dalsze prace nad pudełeczkami itp.
Pozdrawiam.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
17-04-11 19:20  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik "HMS Dreadnought" 7-8-9/2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Proszę. Zdjęcie ogółu. Trochę teraz kiepsko będzie z tłem do takiego giganta. Więc przepraszam za ten bałagan wokół modelu. Burty wzmocnie jak dokleję części E-1 i E-2. I jeszcze, połączenia burt na dziobie i rufie muszę skleić.


--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
17-04-11 22:30  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik "HMS Dreadnought" 7-8-9/2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

NIE, NIE i jeszcze raz NIE!!
To co, że nie jestem taki doświadczony jak Wy. Ale to nie znaczy, że nie mogę sobie skleić modelu jaki sobie chcę. Możecie sobie gadać ile wlezie, ale nie mam zamiaru zwracać uwagi na takie komentarze!

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
24-05-11 18:47  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik "HMS Dreadnought" 7-8-9/2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Bane: U mnie pokład dobrze był spasowany i nie miałem z nim żadnych nieprzyjemności poza tym, że (jak wspomniałem któregoś razu) wody mi się trochę na niego wylało ;]
Nie sądzę, żeby można było powiedzieć, że mi idzie w miarę dobrze. Pracę ostatnio nad Dreadnoughtem idą bardzo mozolnie, ze względu na koniec roku szkolnego i trza poprawiać oceny i jeszcze ze względu na Heinkela.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
25-05-11 20:25  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik "HMS Dreadnought" 7-8-9/2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Tigi: To raczej moja wina jest. Na pewno przez nieuważne robienie szkieletu. Ale nie wiem do końca. Jakby ktoś jeszcze robił relację Dreda toby się wszystko wyjaśniło.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
26-05-11 14:38  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik "HMS Dreadnought" 7-8-9/2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Co do poszycia to naszło mi jeszcze takie stwierdzenie, że to chyba błąd w wycinance kolejny, bo burty idealnie były dopasowane, więc dlaczego poszycie jest takie krótkie?

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
27-05-11 15:46  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik "HMS Dreadnought" 7-8-9/2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Jeżeli chcecie "grupową relację" zrobić to proponuję założyć kolejny wątek, mnie w to nie mieszajcie ;]

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
26-07-11 07:11  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik "HMS Dreadnought" 7-8-9/2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Witam po przeeeerwie.
Tak jak wspominałem w relacji F-16, zacząłem remontować Dreda, ale nie wiem czy to coś pomogło. Pozostało mi nakleić dwa paski poszycia, ale można przy tej robocie zwariować. Na jeden pasek nie raz musiałem z 30 minut poświęcać, a teraz te ostatnie to już w ogóle masakra. Nie wiem jak mi idzie te nowe poszycie, ale na razie mało można wywnioskować, bo jeszcze będą takie poprawki jak np. doklejenie jakiś wystających kawałków papieru. No i właśnie (na zdjęciach to tak wygląda) jak ktoś pomyśli, że widać duże krowie żebra czy cos takiego to właśnie wystające poszycie, czy jakoś tak...

Foty robiłem na szybko, bo musiałem zaraz oddać aparat, więc sorki za tło.
Jak mi się uda dzisiaj dokończyć te/to poszycie to wezmę się za śruby i ogólnie napęd, a jutro (może) pokażę coś z serii nadbudówkowej i pokładowej.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
26-07-11 12:47  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik "HMS Dreadnought" 7-8-9/2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

dokker: Dreda - nigdy ;-) Skończę go na pewno, ale przyznam się, że od tego poszycia to już miałem ochotę walnąć w kąt cały okręt i już... ;>

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
26-07-11 15:26  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik "HMS Dreadnought" 7-8-9/2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Spychacz: Raczej ten pomysł odpada, bo nie mam pieniędzy na nową wycinankę, mimo że na allegro chodzi po 15zł, ale ostatnio wydałem pieniądze na przesyłki do wymian i na butapren ^-^, a tak jak mówisz jestem napalony (co jest prawdą, bo wróciła mi stara chętka na budowę jego tak jak na początku) i nie chciałoby mi się czekać na cudownie zesłane dofinansowanie (ponowne) na nową wycinankę ;-)
Pozdrawiam i idę kombinować coś z tym napędem i poszyciem.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
29-07-11 13:14  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik "HMS Dreadnought" 7-8-9/2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Heloł, Panie ZbiG ;-) Nie poddam się, Panie ZbiG, dotrę do końca, bo okręt piękny i warty skończenia :-) Panu, Panie ZbiG również życzę powodzenia ;-)

Jednak aktualizacja się opóźniła z dwóch powodów:
1. Problemy z internetem.
2. A drugi powód to taki, że to co się wydawało szybkie do zrobienia jest na odwrót.
Nawet najmniejsze "pudełeczko" zajmuje z 20 minut :O
No więc dzisiaj będą fotki z "pudełeczkami". Miałem małe problemy. Brakuje mi części nr 9 i właśnie albo zgubiłem, albo ze mnie ślepota i nie umiem znaleźć, kolejny problem to taki, że po prawej burcie na pokładzie jest do przyklejenia część 32, a na lewej też jest miejsce na nią, ale po pierwsze nie ma tej drugiej części 32 (albo jestem ślepy :-]), a po drugie na rysunkach w ogóle nie ma pokazanej części nr 32 po lewej burcie :-|... Później część nr 10, okazało się, że ma za wąskie paski, do oklejenia całkowicie całej części, no i wyszło takie węższe, brzydsze i wyższe :-/ Nadbudówka w jednym miejscu nie dosięga dokładnie pokładu, no i poszycie... Poszycie na środku spiep...łem, za przeproszeniem. Będę próbował coś jeszcze próbować naprawić i pozakrywać zapasem koloru. A i zrobiłem taką sobie podstaweczkę imitującą taki oryginał z tulejkami ^-^.
Wszystkie opisane błędy zaznaczyłem na rysunkach na czerwono.


Muszę przyznać, że te "pudełeczkowanie" to niezła zabawa :-) Wszystko ładnie pasuje... i wygląda :-)
Na razie napęd odłożyłem na bok, później się za niego wezmę.
Pozdrawiam.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
01-08-11 09:19  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik "HMS Dreadnought" 7-8-9/2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Podstaweczka już jest zrobiona, więc drednot sobie spokojnie "stoi", a nie leży gdzieś na biurku ;-)
Zrobiłem tak jak mi doradzał Pan Kolega ZbiG :-) Zrobiłem śruby i stery, ale te stępki przeciwpochyłowe jeszcze nie gotowe. Teraz użyłem trochę butaprenu i oczywiście został tam jakiś ślad po nim, ale na szczęście pomarańczowego i przeźroczystego słabo widać na czerwonym :-)
Śruby mi się nie podobały z wycinanki, takie jakieś dziwne :-|, więc pomalowałem je na taki kolor podchodzący pod złoty, bo nie mam złotej farby, ale dla mnie tam pasuje. Na pierwszej fotce widać jakiego koloru byłyby śruby gdybym ich nie pomalował.


P.S. Beato, już nie będę w takim razie liczył ile trwa budowa jednej części ;-)
CDN!

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
01-08-11 10:14  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik "HMS Dreadnought" 7-8-9/2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Chyba będę dorabiał 9-ątki i 32-ójki, bo na ksero to raczej nie ma co już liczyć. Coś sie wymyśli ;-)

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
03-08-11 17:56  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik "HMS Dreadnought" 7-8-9/2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Sorki, Panowie, ale poprawiłem to o czym mówiliście przed waszymi radami wczoraj ;PP
Wały pomalowałem szarą plakatówką, bo nie mam srebrnej farbki. Dla mnie tam może być, lepsze to niż bambusowy kolor ;-) A te pióra śrub, o ile piszę o tym o czym myślę, bo nie wiem jak się poszczególne elementy fachowo nazywają, ukształtowałem, tylko muszę jeszcze pomalować krawędzie, bo od zdejmowania ich i ponownego przyklejania trochę zeszło farby.
No i jeszcze pomazałem niechcący farbką poszycie koło jednego z wałów, którego przykleiłem nieświadomie przed pomalowaniem...


Te stabilizatory przechyłu to masakra, coraz muszę coś przycinać, dobrze, że mam duży zapas koloru.
Panie ZbiG, rad nigdy za wiele ;-)

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
03-08-11 18:28  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik "HMS Dreadnought" 7-8-9/2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Andrzej, nie było żadnych osłon, to co na zdjęciach to wszystkie części potrzebne do tego całego "mechanizmu papierowego" ;-) Co do głowic to też się zastanawiałem dlaczego są czerwone, a nie koloru piór. W takim razie je pomaluję, a wały, tak jak mówicie potraktuję tym grafitem.
Pzdr.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
04-08-11 17:45  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik "HMS Dreadnought" 7-8-9/2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Posmarowałem grafitem, czy tam posypałem czy jakoś tam... ;PP No i głowice śrub pomalowałem.

...i przy okazji upaprałem jedno miejsce grafitem... :-/

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
06-08-11 15:13  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik "HMS Dreadnought" 7-8-9/2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Wrzucę kilka fotek, bo jakoś nudno na forum...
Przed chwilą skończyłem rusztowanie dla pokładu łodziowego. Kleiłem go jakimś cyjanopanem, którego wygrzebałem gdzieś z szuflady z drutów 0.8mm, bo 1mm ni mam. Może farba pogrubi go, jakoś...

Muszę jeszcze usunąć resztki kleju, umocnić od spodu znowu klejem i (znowu od spodu) dokleić "stopki" pionowe, które łączą rusztowanie z pokładem FD. A no i pomalować oczywiście ;-)
Bawię się jeszcze z podstawką. Na razie dam takie małe cuś, a więcej pokażę po skończeniu jej.

...i łoo takie coś:


Postanowiłem łańcuchy do kotwic zrobić samemu z drutu, ale to jeszcze trochę czasu minie zanim się zabiorę za to.
Jak dokończę rusztowanie to biorę się za dokończenie wyposażenia pokładu FD i dorobię przy okazji drabinki, potem "półki" E-1 i E-2, trapy (przed tym muszę jeszcze dokleić stabilizatory przechyłu czy tam stępki przeciwprzechyłowe) no i wyposażenie pokładu głównego i dziobowego.
Czeka dużo roboty (fajnej roboty) ;-)
Pzdr.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
07-08-11 16:52  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik "HMS Dreadnought" 7-8-9/2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

To podstawki na razie nie będę ruszał, ale rusztowanie pokładu łodziowego już zostawię. Nie będę robił drugiego "lepszego", bo te mi się podoba. "Placki" cyjanopanu usunąłem.

Myślałem o lutowaniu, ale lutownice dostałbym jutro; odradzono mi tego ze względu na to, że cienkie druciki trudno się łączy, no więc skleiłem klejem.

A na łańcuch mam jeszcze czas do namyślenia ;-)

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
17-08-11 19:34  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik ''HMS Dreadnought'' 7-8-9/2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Na szybko kilka fotek:

I pierwsze podejścia relingowe:

Ciekawe co z tego wyjdzie.
CDN...

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
19-08-11 11:49  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik ''HMS Dreadnought'' 7-8-9/2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

No raczej. Pusto i tak będzie wyglądać burta, a wycięte bulaje przynajmniej "zasłonią" tą pustkę. Zajrzyj do relacji Viltianus ;-)

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
19-08-11 14:37  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik ''HMS Dreadnought'' 7-8-9/2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

viltianus: Myślałem nad tym, bo trochę to krzywo wygląda i półki E-1 i E-2 nie wchodzą dobrze. Wiec poprawię przy okazji. W sumie przyda się jakiś dodatkowy, poprawiający retusz jeszcze.
A co do relingów, to wiem o jakie nitki Ci chodzi, Krakus, ale coś mi się zdaje, że chyba takich skarpetków nie posiadam z takimi ściągaczami, a w cudzych nie będę grzebał ;-). Poza tym trochę to będzie dziwnie wyglądać, tzn nie wymiarowo, bo w jednym miejscu żyłka, w drugim nitka... Zostanę przy żyłkach. Później po skończeniu relingów admiralskiego pomostu spacerowego, którego fotkę dałem w ostatniej aktualizacji spróbuję te miejsca gdzie linki zakręcają jakoś "zwymiarować".
Pzdr.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
21-08-11 17:38  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik ''HMS Dreadnought'' 7-8-9/2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Bane, dlaczego właściwie chcesz malować burty?? Jak burty to i chyba wypadałoby pozostałe elementy (szare) na nadbudówce i nie tylko.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
21-08-11 23:03  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik ''HMS Dreadnought'' 7-8-9/2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Freddie, no nie sądzę żebyś chciał tak sklejać ;-)
A co do barbety to już był poruszany temat. Otwór na tą barbetę jest po prostu za szeroki. Trzeba w tą szparę między barbetą a pokładem włożyć kawałek tektury tak jak mówiła np Viltianus (ostatnio też wspominał o tym ZbiG). U mnie też by wypadało to zrobić, ale to później ;-)
Pzdr.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
25-08-11 22:13  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik ''HMS Dreadnought'' 7-8-9/2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Miałem na myśli właśnie ten pierścień, proszę nie mylić z jakimiś skrawkami ze śmietnika :)

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
25-08-11 22:49  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik ''HMS Dreadnought'' 7-8-9/2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Ano wróciłem, ale gdzieś Dreadnought'a zostawiłem ;P

--

Post zmieniony (25-08-11 22:50)

 
26-08-11 18:31  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik ''HMS Dreadnought'' 7-8-9/2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Dobra, dobra, Dreda nie zgubiłem, po prostu nie jest on jedynym modelem na warsztacie (znowu). A o śmietnik chodziło mi właśnie o taki na ścinki papieru.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
26-08-11 19:00  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik ''HMS Dreadnought'' 7-8-9/2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

No więc, Dreadnought sobie stoi w spokoju na parapecie i czeka, aż mi trochę przejdzie faza na samoloty i wrócę do niego. Będę dłubać w nim i w samolocie. Spoko, wszystko jest okej ;-) Jestem na etapie relingów do admiralskiego pomostu spacerowego.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
17-10-11 17:20  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik ''HMS Dreadnought'' 7-8-9/2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Guten-Afternun!
Wykopałem drednota skądś tam i zacząłem w nim kopać i ryć, i w końcu po jakimś czasie zamiast coś wyryć zakopałem dziury. Pięć dziur takimi kołkami ;P:

A tutaj zatkane dziury:

I na deser trochę pudełeczek:


No to tyle.
Zdjęć ogółu nie będzie, bo mi aparat się rozładował ;P
Pzdr.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
18-10-11 15:34  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik ''HMS Dreadnought'' 7-8-9/2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Spoko, spoko, nie przykleję kołków; nie wyobrażam sobie drednota bez obrotowych wież.
Co do tła - będzie lepsze następnym razem.
Pzdr.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
06-04-12 17:48  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik ''HMS Dreadnought'' 7-8-9/2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Witam, czy mógłby mi ktoś wyjaśnić czemu wciąż mi przychodzą na pocztę powiadomienia o odpowiedzi w relacji mimo, że nie ma żadnych komentarzy w wątku i co ma znaczyć ten post Danuty.1001 ??
Pzdr.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024