FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 22 z 25Strony:  <=  <-  20  21  22  23  24  ->  => 
22-08-11 12:25  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik ''HMS Dreadnought'' 7-8-9/2009 MM
TomS 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Farba nie zakrywa niedociągnięć , farba wręcz je uwidacznia. Dodatkowo należy stosować się do zasady: "chcę malować model - przygotowuje go pod kątem malowania" nigdy "sklejam model, jak coś nie wyjdzie to ewentualnie zamaluje". Chodzi mi o to, że jeśli malowanie ma dać znośne efekty, to wiele rzeczy trzeba planować dużo wcześniej.

 
22-08-11 12:59  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik ''HMS Dreadnought'' 7-8-9/2009 MM
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Tak (tylko) dla porządku: BARBETA i WRĘGA :-)

 
22-08-11 13:48  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik ''HMS Dreadnought'' 7-8-9/2009 MM
Freddie 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Co do farby to jak sie chce malować już model,to ja bym zaszpachlował też wszelkie nie dociągnięcia.Wtedy powinno być dobrze.Po pierwsze wydaje mi się że jak pomaluje się model z pewnymi "ubytkami" i nie dociągnięciami to jak napisano juz wcześniej bedzie jeszcze gorzej.A po drugie lepiej pomalować cały model jak już i to z dwóch powodów:Po primo będą pewne różnice kolorów a po secundo pomalowane elementy będą sie wyróżniały że tak sie wyrażę "strukturą"-będa wyglądały inaczej ot co. (pomalowany element wyglada inaczej ot kartonu).Ale nie wiem:-) nie znam się.AAA i nie jestem panem(za młody na pana);-)

--
___________________________________

planowane: IJN Takao 1:600/HMS Hood 1:600
___________________________________

 
22-08-11 13:53  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik ''HMS Dreadnought'' 7-8-9/2009 MM
pawelewap 



Na Forum:
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Odnośnie wręg, to chyba obie formy są poprawne:)

--
--------------------
W budowie: Lxd 2

 
22-08-11 19:53  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik ''HMS Dreadnought'' 7-8-9/2009 MM
Freddie 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

"Wręg albo wręga – podstawowy poprzeczny element szkieletu statku o tradycyjnej (drewnianej lub stalowej) konstrukcji. Obecnie spotykany głównie w klasycznych jachtach drewnianych o konwencjonalnym poszyciu (karawelowym, zakładkowym lub słomkowym). Wręg jest drewnianym (czasem wzmacnianym przez stalowe ok... bla bla ble" mniejsza z tym,przynajmniej według wikipedii są dozwolone dwie nazwy.I panu koledze Zbigowi chodziło o barbety i wszyscy wiemy i tak o co chodzi.dobra zaczynam brać udział w offtopicowaniu a to nie wychodzi na dobre relacji.A poza tym po co się kłócić :-))

--
___________________________________

planowane: IJN Takao 1:600/HMS Hood 1:600
___________________________________

 
22-08-11 20:53  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik ''HMS Dreadnought'' 7-8-9/2009 MM
Freddie 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

no o to chodzi:-)napisałem tylko żeby uswiadomić że sa dwie nazwy bo dobrze wiedzieć na przyszłość co nie?:-)

--
___________________________________

planowane: IJN Takao 1:600/HMS Hood 1:600
___________________________________

 
23-08-11 10:18  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik ''HMS Dreadnought'' 7-8-9/2009 MM
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

ZbiG - pełna racja z tymi kotami - podpadlibyśmy Kasi do końca świata i jeszcze jeden dzień dłużej :-)

 
23-08-11 10:24  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik ''HMS Dreadnought'' 7-8-9/2009 MM
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

No, no, Panowie, do kotów to z szacunkiem proszę!
:o)

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
23-08-11 14:00  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik ''HMS Dreadnought'' 7-8-9/2009 MM
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Ależ można, do woli...
byle pozytywnie :-) ! (we własnym, dobrze pojętym interesie)
A.

 
23-08-11 14:21  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik ''HMS Dreadnought'' 7-8-9/2009 MM
Freddie 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

no to ja sie pochwalę że mam 5 kotów i jednego psa:-)

--
___________________________________

planowane: IJN Takao 1:600/HMS Hood 1:600
___________________________________

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 22 z 25Strony:  <=  <-  20  21  22  23  24  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024