FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 22Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
07-04-11 09:16  Odp: [R] Dreadnought, 1/400
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Sądzę, że taki podwinięty rancik w zamyśle autora opracowania mógł być imitowany własnie przez pogrubienie blachy... myślę jednak, że to przesada.
Mam natomiast inną wątpliwość: okręty Royal Navy w szacie pokojowej (jak na przedmiotowym "wzorcowym" obrazie) były raczej bardzo jasnoszare. Czy farba, której używasz, Kasiu, nie jest trochę jednak za ciemna?
Pozdrawiam
Andrzej

 
07-04-11 09:20  Odp: [R] Dreadnought, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Zaiste farba jest dość ciemna, ale będzie jaśniejsza. To, co teraz mam na burtach, traktuję jedynie jako podkład, który docelowo wycieniuję i rozjaśnię.
Poza tym mój aparat kłamie z kolorami.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
07-04-11 09:31  Odp: [R] Dreadnought, 1/400
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Andrzeju, ale nie nie pisałem że na modelu ;-)

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
07-04-11 09:41  Odp: [R] Dreadnought, 1/400
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

to tylko profilaktyczna ostrożność... oczami wyobraźni ujrzałem wizję, jak Kasia, albo chociaż nie upilnowany inspektor R.K. z biura konstrukcyjnego stoczni przymierza się młotem do burty... i resztka czupryny stanęła mi dęba na głowie!
A.

Post zmieniony (07-04-11 09:42)

 
07-04-11 19:59  Odp: [R] Dreadnought, 1/400
TGC 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Fajnie to wygląda.

 
08-04-11 08:19  Odp: [R] Dreadnought, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

No to ruszyły prace wyposażeniowe na okręcie :)
Najpierw założyłam wąskie metalowe ranciki wokół barbet - o takie jak na rysunku:

W wycinance ich nie było. Po zmontowaniu armat pewnie nie będzie ich widać, ale co mi tam. Jak szaleć, to szaleć :)

Zmontowałam frontową i rufową ściankę nadbudówki pokładu łodziowego, przykleiłam jakiegoś dziabonga na pokładzie. I oczywiście wstępnie pomalowałam pokład (jeszcze go będę rozjaśniać i porządkować).


Macie teraz ode mnie 3 dni spokoju - następny raport dopiero we wtorek.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
08-04-11 08:56  Odp: [R] Dreadnought, 1/400
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Ale olbrzym. :-)))

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
08-04-11 08:59  Odp: [R] Dreadnought, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

No... zaiste olbrzym!
Wczoraj wstępnie przymierzałam go do podstawki docelowej - panel podłogowy rozmiaró pół metra na 30 cm!
Ratunku.
Gdzie ja to wstawię???

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
12-04-11 09:00  Odp: [R] Dreadnought, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Byłam przez weekend w Inowrocławiu, więc zrobiłam niewiele. Zaczęłam się bawić z wyposażaniem pokładów i pomostu łodziowego. Strasznie bałaganiarsko to robię, jedną klapkę tu, inną szafkę tam - w sekwencji "jak-mi-się-chce" i jak mi części podejdą na arkuszu. Na tym etapie budowy tak można.



Jak na razie najwięcej radości przysporzyło mi 18 malutkich wywietrzniczków, rozsianych dość przypadkowo po całym pokładzie. Dumna jestem, że znalazłam miejsca lokalizacji ich wszystkich :)

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
12-04-11 09:03  Odp: [R] Dreadnought, 1/400
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Ładnie ,ładnie, ale jak dla mnie pokład za żółty,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 22Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024