FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 20 z 22Strony:  <=  <-  18  19  20  21  22  ->  => 
20-05-11 14:44  Odp: [R] Pride of Albion - Dreadnought, 1/400
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

A właśnie, bo mnie czeka niedługo w mojej Alabamie w 1:400 robienie olinowania. Z czego je zrobiłaś dokładnie, bo mi wyglądają na wyjęte z pończoch, ale ja za diabła nie mogę ich wydobyć, chyba, że jakiś rodzaj musi być odpowiedni, a w tym zielony jestem....

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
20-05-11 14:58  Odp: [R] Pride of Albion - Dreadnought, 1/400
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Odpowiem, bo akurat te nitki to mój łup...
Trafiłem kiedyś w sklepie z tekstyliami na ciemnogranatową organdynę, z tego sie wyciąga cienkie nitki, a każda z nich można jeszcze rozdzielić na trzy - i to jest to! Trzeba jednak trochę pochodzić, tkaninę pomacać, popatrzyć pod swiatło. bo pod nazwą "organdyna" nie zawsze jest taka sama tkanina, nie każda się tak rozplata. Poza tym zdarza się w różnych kolorac, czasem można trafić na bardziej pasujący. Jak już sobie kupisz z 10 - 20 cm, starczy Ci na lata!
Nitki z pończochy byłyby chyba jednak za cienkie do 400tki, lepiej się sprawdzą w 700 - 1000czce...
Pochwalisz się ALABAMą?
Pozdrawiam
Andrzej

 
23-05-11 08:43  Odp: [R] Pride of Albion - Dreadnought, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Koniec słupa, o czym uprzejmie donoszę.
Tzn. koniec jesli chodzi o Dredzia, bo cała diorama jest dramatycznie w polu.

Małą łódkę żaglową zrobię do czwartku, Conflicta w żaden sposób nie.

Diorama ma w miarę wiernie odtwarzać historię z obrazu, który pokazałam w pierwszym poście, stąd taki dziwny kolor wody. Bure plamy na podstawce to miejsca na Conflicta i żaglówkę.
Na Dredziu zaokrętowałam ok. 40 marynarzy. Nie chcę więcej, w końcu na obrazie też nie ma tłoku na pokładzie. Trochę jeszcze pobawię się z kilwaterem, z fakturą wody, pakuję Dredzia i jedziemy na WSMK.

Bandera rufowa jest o ok. 40% za duża - celowo. Tak, jak za duża wydawała się na zdjęciu załączonym do pierwszego posta.

Zdjeć lepszych zrobić nie umiem.







I na koniec zdjęcie do pośmiechu: moment zdejmowania Dredzia z pochylni. Zszedł na wodę bez wstrząsów :)


Jako następny do zwolnionego doku trafi iberyjski pancernik z 1945 roku, NII "Tchnienie Mictlantecuhtli", drugi z liczącej cztery okręty klasy "Muerte". Ale to pewnie dopiero po moim powrocie z urlopu, czyli po 15 czerwca.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
23-05-11 08:59  Odp: [R/G] Pride of Albion - Dreadnought, 1/400
TomS 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Gratulacje. Bardzo miła dla oka galeria. Super tempo, super efekt, super "tłok" na pokładzie. Czekam na kolejne dzieła.

PS. Miłego, udanego urlopu:)

 
23-05-11 09:19  Odp: [R/G] Pride of Albion - Dreadnought, 1/400
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Dopiero to ostatnie zdjęcie daje pojęcie z jakim drobiazgiem w tej skali trzeba się zmierzyć. Moje gratulacje na dioramie prezentuje się super, szkoda tylko, że zdjęcia w ujęciu całościowym są takiej małej wielkości.

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
23-05-11 09:20  Odp: [R/G] Pride of Albion - Dreadnought, 1/400
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Tempo oszałamiające, efekt wspaniały, morze jak prawdziwe, falki wokół okrętu bardzo realistyczne. Dioramka będzie super.

--

Post zmieniony (23-05-11 09:20)

 
23-05-11 10:23  Odp: [R/G] Pride of Albion - Dreadnought, 1/400
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Jest Pride of Albion - jest. Widać to na każdej fotce - zdjęcia jak z reportażu. Jest naprawdę pięknie.
Wielkie gratulacje za dredzia!!! Prezentuje się znakomicie.

Pozdrawiam

 
23-05-11 10:29  Odp: [R/G] Pride of Albion - Dreadnought, 1/400
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Cóż... w trakcie budowy krytykowałem ile się dało, aż nawet trochę oberwałem :-) , wolno mi więc chyba i teraz powiedzieć dwa słowa...

Miałem przyjemność podziwiać na żywo (jak również i w trakcie powstawania tego dzieła )... - oko się gubi nie wiedząc, na czym się skupić najpierw!
Gwoli ścisłości - żeby się na czymś skupić, najpierw to "coś" trzeba ujrzeć; a to nie jest takie łatwe...
Widziałem już trochę ładnych modeli na różnych wystawach, ale DREDZIO bezapelacyjnie lokuje się w ścisłej czołówce!
Pozdrowienia i gratulacje, Kasiu!
Andrzej

 
23-05-11 11:44  Odp: [R/G] Pride of Albion - Dreadnought, 1/400
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,przepiękna robota,miód na moje oczy,gratuluje tak pięknego i szybkiego efektu,.Pewnie premie poleciały dla budowniczych ,czekam na następne modele,pozdrawiam marek
PS>życzę zasłużonego miłego wypoczynku

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
23-05-11 11:54  Odp: [R/G] Pride of Albion - Dreadnought, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Piterski - zdjęcia robiłam w maksymalnej rozdzielczości mojego aparatu, czyli 5 mpix. Są słabiutkie, bo ze mnie podogonie, nie fotograf. Trudno.
Marek - stoczniowcy dostaną dziś kartonik śmietanki: pryzowe do podziału na całą siódemkę.
Co do tempa, to... policzyłam z grubsza: Dredzio powstał w ok. 240 roboczogodzin. Fakt, że zdołałam te godziny zmieścić w 2 miesiącach; może to daje wrażenie jakiegoś "szalonego tempa".

Za życzenia urlopowe wszystkim bardzo dziękuję :) W Karkonosze jadę.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 20 z 22Strony:  <=  <-  18  19  20  21  22  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024