FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
25-03-11 13:03  [nowość: MODELIK 2/11] czołg ciężki FCM 2C
JOL 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Francuski dwuwieżowy czołg FCM 2C był największym i najcięższym czołgiem jaki kiedykolwiek wprowadzono do uzbrojenia, chociaż nigdy nie wziął udziału w walce. Był o 20 ton cięższy i o ponad 2 metry dłuższy od radzieckiego pięciowieżowego czołgu T-35. Trudno go zakwalifikować: czy był to czołg z I czy z II wojny światowej, bo opracowany został w 1917 roku, ale wyprodukowany dopiero w 1921 roku. W 1939 roku sformułowano z nich batalion pancerny i w chwili ataku Niemiec na Francję czołgi te znajdowały się na stanie francuskiej armii. Aby nie wpadły w ręce wroga miały być ewakuowane koleją na południe, ale na skutek pożaru podróż przerwano, a czołgi wysadzono w powietrze. Jeden z nich ocalał i 15 czerwca 1940 roku zdobyli go Niemcy - został przewieziony do Berlina. W 1948 roku „słuch o nim zaginął” – przypuszczalnie znajduje się obecnie w magazynach Muzeum w Kubince (Rosja). W sklepie internetowym umieściłem go w kategorii „Pojazdy bojowe II wojny światowej”, ale jest to dosyć umowne.
Model opracował Eugeniusz Moczuk przy wydatnej pomocy Janka Kołodzieja „Kierownika”, który m.in. komputerowo go wykreślił, poprawił, przetestował i skleił. Klejony blok A3 zawiera 15 arkuszy z częściami do wycinania i 3,5 strony A3 z rysunkami montażowymi. Na drugiej stronie okładki znajduje się kilka zdjęć pomalowanego modelu wykonanego przez Janka. Cena detaliczna modelu wynosi 56,70 zł. Dostępny jest wycinany laserowo zestaw wręg, kół i (co najważniejsze) elementów gąsienic w cenie detalicznej 60,00 zł. Może to się wydać drogo, ale zestaw ten ze względu na liczne elementy gąsienic wypala się bardzo długo, stąd cena. Gąsienice są widoczne z góry, więc muszą być wykonane porządnie, dlatego polecam.
Model jest już dostępny w sprzedaży wysyłkowej w naszym sklepie internetowym: www.modelik.pl , tam też można obejrzeć przykładowe arkusze, rysunki montażowe, zdjęcia modelu i zestaw akcesoriów wycinanych laserowo. Zamówienia wysyłkowe będą zrealizowane po 1 kwietnia, natomiast wszystkie nowości 1-9/11 będzie można kupić podczas Festiwalu Modelarskiego „PAPRYKARZ 2011” w Szczecinie w dniach 1-3 kwietnia. Tych którzy się tam wybierają serdecznie zapraszam do stoiska firmowego „MODELIK” na zakupy z rabatem 10%.



--
JOL

 
26-03-11 12:06  Odp: [nowość: MODELIK 2/11] czołg ciężki FCM 2C
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Z jednej strony bardzo się cieszę z tego modelu, bo bardzo chciałem go mieć i zgromadziłem z internetu pewien materiał niezbędny by go wykonać od podstaw; z drugiej zaś strony, znów straciłem możliwość projektowania tradycyjną metodą przyrządów kreślarskich i kalkulatora :)
Duże uznanie dla Wydawcy za wysyp ciekawych modeli!

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
26-03-11 17:35  Odp: [nowość: MODELIK 2/11] czołg ciężki FCM 2C
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Tutaj wrzuciłem fotki pomalowanej surówki:

http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=15224&postdays=0&postorder=asc&start=10

Post zmieniony (26-03-11 17:35)

 
26-03-11 19:30  Odp: [nowość: MODELIK 2/11] czołg ciężki FCM 2C
gienek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Witajcie. Model był wykonany tradycyjną metodą przyrządow kreslarkich i kalkulatora. Ale że są inne czasy Kolega Kierownik (za co chwala) zdecydował sie zrobić go komputerowo. Jaki on jest w sklejaniu sam nie wiem, ale modele Kierownika zawsze były OK. mam nadzieję że dostane jakieś autorskie egzemplarze i sam skleje model, a też bede mógl je sprezetować nieśmiertelnym GEKOnautom. Pozdrawiam

--
gienek

 
27-03-11 14:31  Odp: [nowość: MODELIK 2/11] czołg ciężki FCM 2C
stach48 

 

Gienku,gratuluję i podziwiam za mrówczą pracę. To kolejny niestandardowy model Twojego autorstwa. Do zobaczenia, żywię nadzieję że rychłego.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024