FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
22-03-11 19:58  [G] BMW Sauber - Modelik 28/08
Ushi 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Witam po sporej przerwie.

Żeby nie było, że nic nie robiłem, przedstawiam galerię dopiero co ukończonego modelu BMW Sauber z Modelika. Wziąłem go na warsztat jako ćwiczenie przed poważniejszymi modelami. Zacząłem go sklejać dobry ponad rok temu, jednak kolejne wyjazdy służbowe uniemożliwiły mi kontynuowanie prac nad bolidem na jakieś pół roku. Miałem też nieraz ochotę przerwać sklejanie, ale w końcu dotarłem do końca prac - jaki efekt, proszę zobaczyć w krótkiej galerii poniżej.



Podumowując, sam temat jest ciekawy, wizualnie nienajgorszy... i z chęcią rozpocząłem sklejanie. Niestety z czasem miałem na to coraz mniej ochoty. Największy kryzys nastąpił podczas sklejania zawieszenia i kół, szczególnie że błędy (moje/autora?) popełnione wcześniej utrudniły mi prace nad tym etapem. Chęci wróciły przy końcu, przy kończeniu karoserii, spojlerów i reszty.

Może sam model nie jest specjalne trudny... Ale - błędy w numeracji części oraz moim zdaniem okropne rysunki złożeniowe, nad którymi sporo się nagłowiłem, spowodowały dodatkowe trudności. Oprócz tego dopasowanie niektórych elementów... myślę, że nie wszystko można zwalić na moje błędy. To wszystko, jak również brak doświadczenia i cierpliwości zaowocował takim efektem, jaki widać na zdjęciach.

Ogólnie... z innych relacji i zdjęć wiem, że model ten można lepiej skleić. Mam nadzieję, że w następnych modelach uda mi się ulepszyć pewne niedociągnięcia popełnione w tym modelu. Generalnie ani nie zachęcam, ani nie zniechęcam do tego modelu. Ja sam osobiście, po tych "przejściach" oraz przeglądnięciu innych modeli, na prace tego autora się w najbliższym czasie nie skuszę. Tym bardziej że mam zapas pojazdów na ładnych parę lat sklejania...

Co następne w kolejce to... na razie tajemnica. Powiem tylko, że jest to dość stary model, autorstwa pana mieszkającego w tej samej dzielnicy :)

Na koniec jeszcze parę zdjęć zrobionych w trakcie sklejania.



--
Pozdrawiam,
Ushi (Gekkonidae)

Na warsztacie: Bumar DUT-0502 (Modelik)

 
22-03-11 22:37  Odp: [G] BMW Sauber - Modelik 28/08
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Witam
Bardzo fajnie się prezentuje Twoja F1.
Pozdrawiam
Adam

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
23-03-11 07:02  Odp: [G] BMW Sauber - Modelik 28/08
Ushi 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Dzięki :)

Przyznaję, na zdjęciach całkiem tak fatalnie nie wyszedł :D Poza tym model ukończony w sam raz przed rozpoczęciem nowego sezonu F1. Szkoda tylko, że na razie bez Roberta. Ja tam w każdym razie trzymam kciuki za jego szybki powrót.

A, to taki krótki offtop ;)

--
Pozdrawiam,
Ushi (Gekkonidae)

Na warsztacie: Bumar DUT-0502 (Modelik)

 
23-03-11 10:05  Odp: [G] BMW Sauber - Modelik 28/08
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Tez mam złożoną F-1 BMW Sauber model ten kleiłem z 2 lata temu i nie wyszedł mi jak chciałem, ale się udało może skleje Ferrari z modelika.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
23-03-11 19:53  Odp: [G] BMW Sauber - Modelik 28/08
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Model wyszedł fajnie. Sam go ostatnio kupiłem i po dość szczegółowym przejrzeniu widać, że nie jest to spacerek. Zatem gratulacje i czekam na więcej! :)
Pozdrawiam!

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
23-03-11 22:15  Odp: [G] BMW Sauber - Modelik 28/08
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Największym plusem Twojego wykonania jest czyste sklejenie modelu. Widać, że można go zrobić, bo sam model, to mniejsza lub większa wariacja na temat. Jedynie co bije po oczach to wystające poza opony felgi, które i tak są do niczego nie podobne. No ale to już wina projektu.

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024