FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
18-08-10 12:39  [R] Gloster Sea Gladiator AH
Bocio 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witajcie ! Od jakiegoś kilku dni kleję ten model. Postanowiłem założyć relację, żeby mieć jakąś motywację do zakończenia sklejania. Dlatego proszę o uwagi i wskazówki, kilka zdjęć tego co do tej pory wydłubałem.







I okładka :



Życzcie mi powodzenia :)

--

Post zmieniony (22-08-10 16:36)

 
18-08-10 13:32  Odp: [R] Gloster Sea Gladiator AH
Tomuel 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Powodzenia!

--
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Sklejając modele uczymy się cierpliwości.

GG 32255439
Twój 1% dla 380 000 Polaków!

 
18-08-10 14:53  Odp: [R] Gloster Sea Gladiator AH
Refal   

Nie mogłem się doczekać relacji z budowy tego modelu.
Zasiadam do oglądania i życzę powodzenia.

 
18-08-10 15:55  Odp: [R] Gloster Sea Gladiator AH
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Jakimi farbami retuszujesz?

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
18-08-10 17:18  Odp: [R] Gloster Sea Gladiator AH
Bocio 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Mieszanka akrylowych - Pactra A10 Dark Green Pearl + Revell 45 Helloliv + Revell 301 WeiB

 
18-08-10 20:47  Odp: [R] Gloster Sea Gladiator AH
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Bardzo ładnie dobrany retusz,dość czysto i równo klejone.
Ale jakoś tak zaczynasz od środka.
W relacji dobrze jest pokazać okładkę modelu ( nawet, jak już ją wszyscy znają) , no i fotki wstawiać zgodnie z regulaminem...
Z tego co pamiętam dopuszcza się jedną-dwie duże , a resztę miniaturek w poście...


Godz.18.45 / 19.08.2010.
Widzę,że wprowadziłeś poprawki do relacji. Dzięki za szybką reakcję!
Powodzenia!

--

Post zmieniony (19-08-10 18:47)

 
22-08-10 16:25  Odp: [R] Gloster Sea Gladiator AH
Bocio 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Mała aktualizacja. Kilka dni nie miałem aparatu więc nie mogłem wrzucać zdjęć. Cieszę się, że relacja cieszy się waszym zainteresowaniem. Kilka zdjęć :



Uploaded with ImageShack.us

Przepraszam za ostatnie zdjęcie , ale nie umiem wrzucić inaczej. Robiłem je normalnie , a pojawia się tak. Ale to nic , każdy może sobie obrócić : )

--
@air_22 : Dzięki za radę , już poprawione

Post zmieniony (22-08-10 16:35)

 
22-08-10 16:33  Odp: [R] Gloster Sea Gladiator AH
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Fajnie ale jak wstawiasz zdjecia to dawaj spacje a nie enter :)

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
24-08-10 16:49  Odp: [R] Gloster Sea Gladiator AH
Bocio 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Mała aktualizacja . Na szczęście niedługo skończę pracę w kabinie bo to trochę męczące.




I znów przepraszam za 2 pierwsze zdjęcia : )

--

 
24-08-10 22:55  Odp: [R] Gloster Sea Gladiator AH
wwbs 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Świetne! Nie przestawaj w dodawaniu regularnych i szczegółowych zdjęć. Robię ten sam model i wzoruję się po częsci na Twojej własnie relacji :)

 
25-08-10 22:38  Odp: [R] Gloster Sea Gladiator AH
Bocio 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jak kolega prosił tak robię : ) Udało się objąć kokpit poszyciem wewnętrznym i zacząć obejmować poszyciem wewnętrznym.

Zdjęcia :




I proszę o konstruktywną krytykę

--

 
29-08-10 14:27  Odp: [R] Gloster Sea Gladiator AH
Bocio 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Trochę czasu minęło od ostatniej aktualizacji. Dlatego postanowiłem podzielić się z wami zdjęciami : )





Pozdrawiam

--

 
31-08-10 09:09  Odp: [R] Gloster Sea Gladiator AH
krzysiek   

Popracuj nad robieniem zdjęć !To jak przedstawiasz swoją pracę świadczy o Twoim stosunku do innych .
Modele od p. Halińskiego są bardzo wymagające !

--
Pozdrawiam.

 
31-08-10 10:08  Odp: [R] Gloster Sea Gladiator AH
Bocio 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dobrze, popracuję tylko powiedz mi co jest w nich złego, bo nie wiem co mam poprawić...

 
31-08-10 10:36  Odp: [R] Gloster Sea Gladiator AH
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Bocio a pokazesz zdjecia innych modeli? Chciałbym zobaczyc jak kleiles do tej pory...

Co do gladiatora to rzucaja sie w oczy postrzepione krawedzie. Czekam na wiecej.
Pozdrawiam Arek

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
31-08-10 10:43  Odp: [R] Gloster Sea Gladiator AH
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Z tymi zdjęciami to chodzi chyba o to ,by robić je na jednolitym tle, a nie na tle radosnego bałaganiku na stole ;-)
Ale radzisz sobie całkiem , całkiem z tym modelem.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
31-08-10 10:45  Odp: [R] Gloster Sea Gladiator AH
Bocio 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witaj
Wcześniej ukończyłem tylko jeden model - Brewster Buffalo z KK ale nie przetrwał do dziś. A co do postrzępionych krawędzi , to gdzie ? Staram się wycinać dokładnie , ale możliwe, że jeszcze nie wychodzi mi to najlepiej.

Dam jeszcze dwa zdjęcia tego co zrobiłem do tej pory :



Oczywiście , zdjęcia mogę robić na białym tle, często widziałem w relacjach zdjęcia robione na macie i na tym się wzorowałem ( a bałagan przy pracy się tworzy : ) )
--

@krzysiek

Dalej mi nie powiedziałeś co dokładnie jest źle ( oprócz bałaganu ) : )

Post zmieniony (31-08-10 11:09)

 
31-08-10 11:05  Odp: [R] Gloster Sea Gladiator AH
krzysiek   

Porządek na stole to atrybut modelarza kartonowego!!!Ten porządek jest potrzebny,ba niezbędny do dalszego rozwoju.

Natomiast modelarstwo internetowe wymaga od nas podstawowych umiejętności robienia i obróbki zdjęć.W internecie jest cała masa informacji na ten temat , wystarczy odrobina chęci i będzie wszystko jasne.

--

Post zmieniony (31-08-10 11:14)

 
31-08-10 11:39  Odp: [R] Gloster Sea Gladiator AH
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

A mi ten bałaganik nie przeszkadza , sam mam nie lepszy podczas klejenia. Niech się znajdzie taki co co chwile robi porządeczek na miejscu pracy . Co do zdjęć też nie jest źle, z czasem poprawi się i warsztat obróbki fotek nie przejmuj się chłopie i baw się dobrze modelarstwem - nie daj sobie zepsuć dobrego fan'u.

d-_-b

 
31-08-10 11:45  Odp: [R] Gloster Sea Gladiator AH
Thunder909 

 

No to ja nigdy nie bede sie rozwijal. Porzadek na moim stole utrzymuje sie okolo jednego dnia.
Co do tych zdjec tez nie umiem sie doszukac co tam jest zle. Ciezko budowac i na biezaco robic zdjecia i za kazdym razem studio fotograficzne urzadzac. Fotki koncowe na jednolitym tle sa wzkazane,takie jak te "robocze" wydaje mi sie na tle tradycyjnej zielone podkladki sa ok. Ale to moje zadanie ;-) Moze jakby sie jeszcze od razu duze otwieraly... ale to marudzenie ;-)

Na kadlubie wyglada to jakbys retuszowal z czarna farba. Moze lepiej by bylo cos lepszego dopasowac ,widac te czarne linie. A tak to ladnie idzie !

 
31-08-10 11:57  Odp: [R] Gloster Sea Gladiator AH
Bocio 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Rzeczywiście widać ciemne linie , ale zapewniam nie retuszowałem czarną farbą : ) Odcień retuszu porównywałem z kolorami na poszyciu, ale jak widać kolor musi być jaśniejszy. Na dodatek przed chwilą się dokładnie przyjrzałem i to chyba przez to, że są szpary między poszyciami - co prawda bardzo wąskie ale jednak.

 
31-08-10 12:03  Odp: [R] Gloster Sea Gladiator AH
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Mariusz dobrze radzi - jednolite tło i dzienne (naturalne) światło to podstawa dobrego zdjęcia i jak mi poradził KayFranc przy korzystaniu z programu IrfanView do kadrowania i obróbki zdjęć zastosować po wykadrowaniu i zmniejszeniu objętości zdjęcia opcję "shift U" a potem "shift G" i w "Gamma correction" wpisać 1,5 i jest świetnie. Tą metodę stosuję od około połowy relacji z PWS-10 i chyba dobrze moje zdjęcia się prezentują. Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (31-08-10 12:07)

 
31-08-10 12:15  Odp: [R] Gloster Sea Gladiator AH
krzysiek   

Widzisz ,a ja też myślałem ,że to czarna farba.

Post zmieniony (31-08-10 14:17)

 
31-08-10 13:47  Odp: [R] Gloster Sea Gladiator AH
Bocio 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Zrobiłem pseudo namiot bezcieniowy, a później obrobiłem zdjęcia zgodnie z instrukcjami Ostoi. Oto efekty :



Jak widać kolory są przekłamane, zbyt nasycone.

--
Thunder909, a mógłbyś mi powiedzieć co zrobić, aby zdjęcia od razu otwierały się w pełnym rozmiarze ?

Post zmieniony (31-08-10 13:48)

 
31-08-10 13:53  Odp: [R] Gloster Sea Gladiator AH
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Czym podświetlałeś obiekt przy robieniu zdjęcia?

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
31-08-10 13:55  Odp: [R] Gloster Sea Gladiator AH
Bocio 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Pudło stało tyłem do okna, a tak od góry świeciły dwie lampki , jedna ze świetlówką , druga z normalną żarówką.

--
Zdjęcie poglądowe :


I ten " namiot " zrobiłem przed chwilą z pudełka po butach i papieru , którym było wyłożone. Postaram się w niedługim czasie zrobić coś bardziej "profesjonalnego".

krzysiek : czytaj dokładniej. Napisałem, że zrobiłem to na poczekaniu, z tego co miałem pod ręką i chcę zrobić coś porządniejszego, ale dziękuję za radę.

Post zmieniony (31-08-10 14:07)

 
31-08-10 14:05  Odp: [R] Gloster Sea Gladiator AH
krzysiek   

Kalka techniczna będzie lepsza niż ten papier.

--
Pozdrawiam.

 
31-08-10 14:07  Odp: [R] Gloster Sea Gladiator AH
Thunder909 

 

na porzednich zdjeciach lepiej wygladal :-)

 
31-08-10 14:08  Odp: [R] Gloster Sea Gladiator AH
Bocio 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

@Thunder909 , też tak uważam, ale chciałem dogodzić też innym użytkownikom : )

 
31-08-10 14:14  Odp: [R] Gloster Sea Gladiator AH
krzysiek   

No to ja Tobie Bocio serdecznie dziękuję !

--
Pozdrawiam.

 
31-08-10 14:14  Odp: [R] Gloster Sea Gladiator AH
Thunder909 

 

No to rob swoje ;-)) . Pisanie i fotografowanie zajmuje czas ktory mozna by poswiecic na klejenie. Zrobisz galerie koncowa to taka "full wypas" ,z jednolitym tlem ,szczegolami itd.
A teraz bym sie nie przejmowal ,co nie mowi ze rady Krzyska nie sa przydatne,wrecz odwrotnie.

 
31-08-10 14:26  Odp: [R] Gloster Sea Gladiator AH
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Bocio napisał: "jedna ze świetlówką , druga z normalną żarówką."
To żarówka zafałszowała kolory na zdjęciu - tak się domyślałem, że zastosowałeś żarówkę bo zdjęcie jest lekko zażółcone. A ten niebieski jest od jarzeniówki.

--

Post zmieniony (31-08-10 17:31)

 
31-08-10 14:32  Odp: [R] Gloster Sea Gladiator AH
Bocio 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ostojo , chodzi raczej o obróbkę. To shift + u, któro nasyca (?) barwy. Przynajmniej u mnie w tym momencie ta szarość nabrała niebieskości, jeżeli tak to można nazwać. Zapewne jest to związane ze sposobem oświetlania zdjęć, bo gdy próbuję tak zmienić zdjęcia wcześniejsze , robione prosto pod lampką efekt jest zupełnie inny.

 
31-08-10 14:41  Odp: [R] Gloster Sea Gladiator AH
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Spróbuj zrobić zdjęcie przy dziennym świetle bez dodatkowego sztucznego oświetlenia, powinno być dużo lepiej.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
31-08-10 15:03  Odp: [R] Gloster Sea Gladiator AH
Bocio 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Robiłem , zobacz na początku wątku, ale myślałem, że zdjęcia spod lampki też nie wyglądają źle. Postaram się zrobić zdjęcia przy dziennym świetle jak tylko będzie więcej słońca, bo teraz pogoda pod psem, jak to mówią : )

 
31-08-10 16:41  Odp: [R] Gloster Sea Gladiator AH
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Spróbuj obrobić pierwszą fotkę, ja to zrobiłem i wyszło tak:


--

Post zmieniony (31-08-10 16:42)

 
31-08-10 18:10  Odp: [R] Gloster Sea Gladiator AH
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

OSTOJA, Bocio z tymi kolorami na zdjęciach jest tak, że to lekka loteria zależna od bardzo wielu czynników i żeby otrzymać dobrą reprodukcje barw wymaga to kilku trochę upierdliwych zabiegów. Ja myślę, że na nasze modelarskie potrzeby wystarczy tylko robić zdjęcia przy świetle dziennym, jak na początku relacji, a zaoszczędzony czas poświecić na klejenie i prowadzenie ciekawej relacji ; ) Ostatecznie jak trochę żółtawe będą to też myślę ujdzie w tłoku ; ) Mam jeszcze takie pytanie może trochę nie w temacie samego modelu: ktoś wie za co jest odpowiedzialny ten taki dynks pod garbem za kabiną z boku


A i jeszcze mam takie pytanie: ten model posiada takie rdzawe ślady eksploatacji, czy może to własna inwencja bo ma, niejasność a nawet nawet to wygląda : )

--

Post zmieniony (31-08-10 18:15)

 
01-09-10 09:17  Odp: [R] Gloster Sea Gladiator AH
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Ludzie, zlitujcie się nad chłopakiem ;-)
Teraz z 4 stron relacji dwie zajmuje dyskusja o wyższości jednej żarówki nad drugą.

A fotki nie były wcale takie tragiczne. Krzysiek - bez urazy - stwierdzenie: Modele od p. Halińskiego są bardzo wymagające !
w kontekście jakości zdjęć w relacji to chyba był żart?

Chopin - na moje oko to może być oprofilowanie podstawy szyny, po której jeździła osłona kabiny.
Bocio - zlepiaj dalej, bo nieźle Ci idzie :-)

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
01-09-10 10:21  Odp: [R] Gloster Sea Gladiator AH
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Zlepiaj zlepiaj, ale nie pedz tak:)

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
01-09-10 10:56  Odp: [R] Gloster Sea Gladiator AH
stach48 

 

Brawo Smoku. abyś żył 200 lat i nigdy nie chorował. NAJLEPSZEGO.

 
01-09-10 18:44  Odp: [R] Gloster Sea Gladiator AH
krzysiek   

--

Post zmieniony (01-10-10 08:20)

 
30-09-10 21:30  Odp: [R] Gloster Sea Gladiator AH
Bocio 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witajcie
Długo nic nie pisałem, właściwie nie wiem dlaczego, bo prace jakoś powoli idą.
Tak właściwie to zraziłem się błędem przy oklejaniu szkieletu płata, co widac na załączonych zdjęciach. To co wystawało już ścięte, zdjęcia z przed jakiegoś czasu.



Osłona


Chłodnica


Tył


I efety ostatnich prac


Wiem, że cylinder nie wygląda zbyt dobrze, ale taką "waloryzację" wykonuje po raz pierwszy

Pozdrawiam wszystkich

--

 
02-10-10 14:08  Odp: [R] Gloster Sea Gladiator AH
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Bocio - jakby ten cylinder był wielkości szklanki to bym się zgodził, że Ci nie wyszło.
Ale i bez tej groszówki wszyscy wiedzą, że jest trochę mniejszy ;-)

Więc Ty nie marudź ino lep tak dalej :-))

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
10-10-10 14:12  Odp: [R] Gloster Sea Gladiator AH
Bocio 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witajcie
Skończyłem prawy dolny płat.


Niestety nie będę wykonywał wychylonych lotek, gdyż zgubiłem takie rzeczy , które trzeba tam przykleić tzn. takich \\____ - nie wiem jak to się nazywa :(

--

 
18-10-10 19:35  Odp: [R] Gloster Sea Gladiator AH
Bocio 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Stan obecny modelu



--

 
21-03-11 09:44  Odp: [R] Gloster Sea Gladiator AH
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Tak ładnie szło i zdechło - co się stało?

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024