FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 27Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 
10-10-13 21:48  Odp: [Relacja] USS "Gambier Bay" Military Model 1-2/2003
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Przypływ weny przed rzeszowskim konkursem zaowocował kolejną drobnicą. Elementy wykonane w standardzie, czyli części kartonowe + drut miedziany i mosiężny uformowany według szablonów. Wszystko klejone CA i malowane.



--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
16-10-13 22:27  Odp: [Relacja] USS "Gambier Bay" Military Model 1-2/2003
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

W dalszej kolejności postanowiłem zabrać się za galeryjki, które będą docelowo montowane wzdłuż pokładu startowego. Oto pierwsze z nich:




--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
17-10-13 08:10  Odp: [Relacja] USS "Gambier Bay" Military Model 1-2/2003
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Brniesz z właściwym sobie uporem, nie odpuszczasz. Trzymam kciuki i czekam cierpliwie na galerię.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
17-10-13 08:51  Odp: [Relacja] USS "Gambier Bay" Military Model 1-2/2003
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Świetnie to wygląda..ale te sky loook outy są niekompletne, tzn brakuje lornetki oraz kątowej podziałki, jak chcesz to mogę podesłać materiały na priv jak takie kompletne stanowisko wygląda. No chyba, Ze to jeszcze dorobisz.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
17-10-13 16:54  Odp: [Relacja] USS "Gambier Bay" Military Model 1-2/2003
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Ostoja - Oczywiście że nie odpuszczam. Model został rozgrzebany to i zamierzam go dokończyć :)

Sven - Słuszna uwaga, paru elementów na tym brakuje. Prawdę powiedziawszy jak pisałem wyżej wykonałem je w standardzie i zamierzałem je tak zostawić, aczkolwiek Twoja uwaga zmusza mnie do refleksji nad swoim postępowaniem. Pomimo dobrej według mnie detalizacji, cała drobnica w tym modelu ma sporo uproszczeń, głownie poprzez ominięcie różnych najdrobniejszych uchwytów. Jak do tej pory raczej wszystko wykonywałem w standardzie, co najwyżej zastępując papierową część innym materiałem żeby ładniej wyglądało, ale w tym wypadku faktycznie może to wyglądać nieco łyso. Co do wyglądu kompletnego stanowiska, to co nieco w sieci znalazłem ale jak masz coś konkretnie do tego typu okrętu to będę wdzięczny za przesłanie, a ja jeszcze pomyślę co z tym fantem zrobić.

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
21-10-13 21:05  Odp: [Relacja] USS "Gambier Bay" Military Model 1-2/2003
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Kolejne galeryjki, a na nich wykonane dawno temu dalmierze.



--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
27-10-13 12:53  Odp: [Relacja] USS "Gambier Bay" Military Model 1-2/2003
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

W przypływie szału postanowiłem nieco podrasować wykonane wcześniej Oerlikony poprzez dodanie celowników i uchwytów. Wszystko wykonane z 3 rodzajów drutu (mosiężnego 0,2 i 0,3 mm oraz miedzianego ok 0,1 mm), a następnie malowane akrylową Pactrą. Pierwszy egzemplarz wygląda tak:



A tak prezentuje się kolejna galeryjka, na której tenże Oerlikon został usadowiony:



Tutaj popełniłem pewnego babola, mianowicie półokrągłą ściankę przykleiłem "do góry nogami" czego efekt jest taki że element na niej zamontowany jest wyżej niż być powinien. niestety była ona klejona CA i zorientowałem się w tym za późno aby ją to poprawić bez ryzyka uszkodzenia galeryjki, dlatego zdecydowałem zostawić to tak jak widać.

Z racji tego że przy owych dodatkach do Oerlikonów jest sporo dłubaniny pod lupą, aby się nie zamęczyć nie robiłem tego hurtowo, a kolejne Oerlikony będę waloryzował w trakcie budowy kolejnych galeryjek, na których mają być one montowane.

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
27-10-13 12:58  Odp: [Relacja] USS "Gambier Bay" Military Model 1-2/2003
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Bardzo dobra decyzja z tym Oerlikonem. Wygląda świetnie.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
27-10-13 13:54  Odp: [Relacja] USS "Gambier Bay" Military Model 1-2/2003
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Za Spychaczem pochwalę za decyzję uszczegółowienia Oerlikonów, bo efekt jest extra.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
28-11-13 18:58  Odp: [Relacja] USS "Gambier Bay" Military Model 1-2/2003
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Powoli, ale do celu - kolejna galeryjka z kolejnym podrasowanym Oerlikonem oraz elementy "towarzyszące". Od strony technicznej nic nowego, ot kolejna galeryjka wykonana tą samą techniką co poprzednie. Obręcze na kominie wykonane według szablonu z żyłki wędkarskiej 0.22 mm, pomalowanej pod kolor.



Do kompletu brakuje jeszcze siatek, na których zawisną pontony, ale muszą one poczekać aż znajdę dobry materiał do ich wykonania, bo imitacji z wycinanki na pewno przyklejał nie będę.

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 27Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024