FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
08-03-11 23:14  Tatra 815-7 4X4 m 1:25
losllanos1 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3
 

Zdravim vsetkych

po nie moc uspesnom/ teda aspon doteraz sa to tak javi /modeli Liebher prinasam stavbu uz avizovanu v predoslom vlakne a to :

TATRA 815-7 LOR 42

Zakladne udaje original vozu :

Dlzka : 6465 mm
vyska : 2895 mm
motor : Tatra T3C 928

sirku som sa nedopatral ale asi bude taka ista ako pri klasickych vojenskych specialoch
velkost modelu je 25 krat mensia ako origos co pri pouziti kaukulacky zvladne hadam kazdy prepocitat.
prevedenie modelu bude bud to v pieskovej pustnej alebo v khaki ja sa vsak priklanam k pieskovej vytiahne to tak detaili ktore inak v khaki velmi zanikaju .
vozidlo bude niest nastavbu este presne nie je urcene aku priklanam sa vsak ku klasickej korbe .
nakolko po tomto modely by mali prist verzie 6x6 ,8x8 a uz prezentovana 10x10 LVSR kazda z inou nadstavbov .



po predoslich navrhoch a planoch z ktorych zostalo len torzo a niektore veci ako su motor a kabina a po nedokonalostiach na modeli som bol nuteny prepracovat podvozkovu cast
modelu . Hlavne sa jedna o casi zavesenia polonaprav nakolko stare zavesenie bolo neprakticke hned z niekolkych dvovodov , jednym znich bol aj nedostacujuci pohyb poloosi ako ja lamanie alebo skor rozcapovanie sa modelu v neposlednej rade vsak bolo v povodnom topiku popisane dost o tom ze skutocne vozidlo nema umiestneny stred vykivu na vonkajsej strane digerencialu ale na osi diferaku a tak som to takto aj prepracoval
momentalne je to vsak o cosi komplikovanejsie ale na druhu stranu odpadla nutnost delit manzetu a polonapravy sa stali omnoho pevnejsimi a stabilnejsimi . mam samozrejme aj par napadov ako prepracovat vzduchove vankuse a tlmice ako aj ich uchyty nakolko toto boly nedokonalosti podvozku mometalne by som chcel zkonstruovat povozok aby bolo mozne model pustit dole kopcom a nic sa mu nestalo pritom by malo byt zachovane vytacanie a odpruzenie vozidla ako aj zakladna vlastnost tatry ktorou je prchod po tazkom terene.

Dost bolo rozpravania tu je par fotiek na zatial spracovane nove suciastky ako aj na nasledny celok predneho diferencialu .

 
08-03-11 23:15  Odp: Tatra 815-7 4X4 m 1:25
losllanos1 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3
 

Pomalicky dnes tatra dostava svoju formu a podobu dnes som toho moc nespracoval ale momentalne odkladam projekt Hitachi trosku na bok teda nie doslova ale asi na mesiac kym dokoncim tento model
Konecne mam vhodny papier teda aspon vhodny farebne ,vanilka vyzera skoro ako piesok z puste, ale stale rovnaka hrubka 0,2 mm co mne osobne nevadi .

To.Lubos
Ano mas pravdu zmena nazvu by bola diplomatickym riesenim vyhovujucim vsetkym stranam len nie nasmu moderatorovy ,nakolko mi uzamkol vsetky posty aby som ich vraj nemohol upravit, no co uz asi to ostane tak ako to je na ostatnych forach to zmenim a keby sa nahodou moderator zobudil tak nech zmeni tiez na Tatra 815-7 4X4 1:25 alebo poprosim o tuto zmenu serpensa ak knej nedojde v blizkej buducnosti .

tu som zatial prepracoval predne zavazie je trochu inne ako bolo pri 815-7 LVSR ako aj uchyty capov ktore boly az moc zlozite a takto su aj lepsie zlepitelne .
Ako som predpokladal naprava je o hodne stabilnejsia a nepodlieha takym vykivom ako povodna naprava .niekolko foto ktym mojim kecom.



od zajtra sa plne venujem tomuto modelu az do jeho ukoncenia .

 
08-03-11 23:15  Odp: Tatra 815-7 4X4 m 1:25
losllanos1 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3
 

Podarilo sa mi zatial dokoncit zaklad zavazia a spracovat centralnu ruru az po prevodovku ktoru musim celu prepracovat nakolko sa mi nepaci jej tvar a ani sposob akym bola povodna prevodovka navrhnuta ale to az zajtra
nakolko dnes mam povinosti na zahrade idem rylovat /co sa mi sice nechce ale aspon je clovek na cerstvom vzduchu /

 
08-03-11 23:16  Odp: Tatra 815-7 4X4 m 1:25
losllanos1 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3
 

pokrocili sme trosku nakolko som si kupil zly odtien papiera a povodne diely vypadaly ako maslo musel som kupit iny , neviem sice kto tym farebnym papierom vymysla mena ale podla tohoto odbornika by to mal byt odtien
/Maron Tierra/ Hneda zem ale ako vravym neviem ci sa chlap trafil .
Takze po zisteni ze nosnik je aj na druhej strane diferncialu som sa pustil do jeho prisposobenia aktualnemu stavu tak isto som skompletoval drziaky tlmicov a ako si mozete vsimnut su o kusok inde ako boly povodne ,
nakolko som zistil ze uchyt tlmicov je pripevneny na boku ramu a nie na spodku ako som sa povodne domnieval .Vzadu budu usposobene inak nakolko su na sikmo k ramu .
spracoval som zaklad podvozku uz vo finalnej farbe celeho vozidla zajtra ma caka teda dufam ukoncenie a doladenie prednej napravy ako aj je usadenie na podvozok spolu z tlmicmi a vankusmi.
Vankuse boly na povodnom modely kapitola sama o sebe, takze som prisiel z riesenim ako sa vyhnut pruzinkam pretoze kazda je dost silna na to aby po case vytrha alebo inak poskodila poloos ,namiesto tejto pruzinky som sa rozhodol do vakou vlozit orezany valcek molitanu ,ktory je natolko pruzny aby ho vaha vozidla stlacila ale neposkodila pri tom poloos alebo vankus .

Teraz par foto :


 
09-03-11 12:14  Odp: Tatra 815-7 4X4 m 1:25
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

Piękna maszyna. Na pewno kupię i skleję, gdy się ukaże. A kiedy będzie w sprzedaży wersja z mostem pontonowym ? Czy planujesz wydanie Tatrapana ?

--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 
09-03-11 12:54  Odp: Tatra 815-7 4X4 m 1:25
Wiśniowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

To strona projektanta:
http://rpm-studio.webnode.sk

Na razie do kupienia jest tylko LIEBHERR LTM 1040 w pdf-ie
http://rpm-studio.webnode.sk/products/liebherr-ltm-1040-2-1-m1-25-001/

--
Pozdrawiam! Piotr

 
11-03-11 20:21  Odp: Tatra 815-7 4X4 m 1:25
Hator   

Pracujące zawieszenie! WOW! :)

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
11-03-11 23:34  Odp: Tatra 815-7 4X4 m 1:25
losllanos1 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3
 

Bez dlhsich kecov som zrusil papierove diely okolo vzduchovych vankusov nakolko po 13 skusobnych vankusoch vyplinulo ze je to moc komplikovane a nefunguje to tak ako by si clovek predstavoval
a tak som vankuse nahradil molitanovym valcekom o priemere 9mm a vyske 15mm /no dobre skoro 19 mm jeho vyrezanie pomocou vyraznika z molitanu sivej ci skor ciernej farby je jednoduchou zalezitostou .A takto upraveny je vlepeny na dva 9 mm kruzky papiera splna dokonale pruzenie modelu je to celkom realny pohyb bez zadrhovania papieru
Ak bude zaujem zajtra natocim aj video z ukazkou .
Takze pradny diferencial je ukonceny chyba este druha strana brzdy a nasledne skompletujem aj samotne Bubny brzd tlmice sa mi osobne nejako nepodarili ale sekundove lepidlo je pliaga .



Pridam to video co som bol slubil teda ako funguje molitan ako vzduchovy vankus a tiez dve foto farebneho prevedenia
podotikam ze sa jedna o specialy pre spolocnost Navistar ale kedze planujem vsetky tatry zaclenit do serie 15 vozidiel spolu z vozidlami MRAP takze by som rad vsetko spracoval v tomto farebnom prevedeni .



a tu uz to slubene video

http://www.youtube.com/watch?v=_3C6zEmK6ds

Post zmieniony (13-03-11 12:20)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024