FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
21-05-11 16:28  Odp: [R] ORP Orzeł (291) - Answer 1:200
Teledzin   

Piękny i stylowy kiosk... Klej dalej. Pozdrawiam

 
21-05-11 21:21  Odp: [R] ORP Orzeł (291) - Answer 1:200
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ale gdzie peryskopy ja się pytam!!!!??? :D

--

 
22-05-11 10:06  Odp: [R] ORP Orzeł (291) - Answer 1:200
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Fajny ten kiosk :))) Też bym sobie taki skleił!

--
Pozdrawiam!

 
23-05-11 09:19  Odp: [R] ORP Orzeł (291) - Answer 1:200
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

No i właśnie o to mi chodziło!
Dziękuję :)
ORP "Prasa-Książka-Ruch"? Imię w poetyce ORP "Rolnik" niemalże...

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
26-05-11 23:20  Odp: [R] ORP Orzeł (291) - Answer 1:200
zadziora   

A gdzie marynarze w kolejce po fajki ? :)

Post zmieniony (26-05-11 23:21)

 
29-05-11 18:36  Odp: [R] ORP Orzeł (291) - Answer 1:200
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Witam ponownie.

Kiosk w wersji cywilnej został zdemontowany, ale jeśli wam się podoba, to można go znaleźć tutaj .
Jest w skali H0 i TT, więc może się przydać kolejarzom do dioramek...

Tymczasem powstała śruba napędowa, którą postanowiłem pomalować. Tak wyglądała przed malowaniem:


tak po:


a tak wygląda na modelu, czego nie widać bo nie zauważyłem, że źle uchwyciłem ostrość...


Śruba jest dość mała i dała mi w kość przy robieniu tego "krzyżyka" na końcu wału, który wyszedł jak wyszedł. Tutaj uwaga co do wycinanki. Rysunek montażowy przedstawia elementy w odbiciu lustrzanym, inaczej niż linie przyklejenia łopat śruby wydrukowane na elemencie wału.
Ponieważ nie wiem w którą stronę kręci się śruba w Orle, to zrobiłem tak jak wydrukowano na elementach, a nie na rysunku montażowym, który mógł zostać "odbity", żeby się zmieścić na stronie.

Powstało ponadto kilka detali na kadłubie:


Kiosk w wersji bojowej składa się z dużej liczby elementów wewnętrznych, których po zamknięciu poszyciem nie będzie w ogóle widać. Mimo to zdecydowałem się je wykonać.
Zdjęcia wkrótce...

--

Post zmieniony (10-04-14 22:35)

 
29-05-11 18:49  Odp: [R] ORP Orzeł (291) - Answer 1:200
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Fajna ta śruba. Czym ją malowałeś?

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
29-05-11 19:04  Odp: [R] ORP Orzeł (291) - Answer 1:200
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

fiemat96 napisał:

> Fajna ta śruba. Czym ją malowałeś?


Fiemat96 - śruba pomalowana jest humbrolem nr 54, co to ma niby udawać mosiądz.

--

Post zmieniony (29-05-11 19:06)

 
17-07-11 16:41  Odp: [R] ORP Orzeł (291) - Answer 1:200
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Ok, po krótkiej przerwie ruszamy z kioskiem.

Wyposażenie wewnętrznej części kiosku składa się z bardzo małych elementów, więc jest przy tym sporo pracy, która potem na zdjęciach makro przyprawia o frustrację. Ale w końcu najlepiej się uczyć na elementach, których i tak ostatecznie nie będzie widać... :)

Na obecną chwilę stan wnętrza kiosku przedstawia się następująco:



Wiem że wszystko na czarno i trudno się dopatrzyć, ale bliżej już nie dam rady sfotografować.

A tutaj krótka relacja jak ostatecznie robię małe drabinki, które zawsze przyprawiały mnie o siwe włosy:
1. na szablon naklejam trochę folii z koszulki na dokumenty, bo nie łapie się do niej SG, następnie przymocowuję taśmą dwie poręcze, co by się nie ruszały i punktowo przyklejam szczeble na SG (uwaga z ilością kleju). Szczeble celowo są trochę przydługie, żeby łatwiej manewrować.


2. Odcinam skalpelem poręcze, po czym na macie pozbywam się nadmiaru szczebli


3. Drabinka gotowa - przed i po malowaniu (w towarzystwie schodków):


Doświadczonych kolegów przepraszam za wypisywanie banałów, ale może przyda się to początkującym, takim jak ja...

Powstało również zewnętrzne poszycie kiosku z "oszkleniem" wykonanym z folii, którą zabezpieczony był wyświetlacz w telefonie komórkowym. Ta folia ma fajną cechę, że jakby sama przylega do powierzchni i jest bardzo elastyczna.



Wnętrze poszycie pomalowałem na czarno na wszelki wypadek, choć wnętrze kiosku będzie jeszcze zamknięte w poszyciu wewnętrznym.
Mój patent przy łączeniu krawędzi pod kątem ostrym, (tak jak przy poszyciu kiosku) zabezpieczający przed sklejeniem nie tylko na samej krawędzi ale i trochę "w głąb" to naklejenie na wewnętrznej stronie biurowej taśmy klejącej wzdłuż krawędzi, która ma być sklejona. BCG nie złapie taśmy, więc nawet dając dużo kleju, albo dociskając dwa elementy uzyskamy sklejenie tylko na krawędzi.

Szkoda że nie wpadłem na to klejąc końcówki skrzydeł i krawędzie spływu w Tempeście.

Na dzisiaj dosyć przynudzania. Wracam do meblowania kiosku...

--

Post zmieniony (13-04-14 22:39)

 
28-08-11 22:05  Odp: [R] ORP Orzeł (291) - Answer 1:200
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Kończą się wakacje, więc czas na małą aktualizację.

Zacząłem wyposażać wnętrze w peryskopy, anteny i inną drutologię, co spowodowało, że musiałem zamknąć je w poszyciu wewnętrznym, albowiem pod ciężarem kolejnych elementów nieco się rozłaziło.


W między czasie powstają kolejne elementy:


Całość zostanie na koniec zapakowana do poszycia zewnętrznego, które planuję nałożyć z góry na skończone wnętrze. Odpowiednia "czapeczka" już czeka: :)


Jak poskładam to wszystko w całość, to już będzie prawie koniec prac...

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (16-04-14 22:39)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024