FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
03-03-11 20:15  Odp: [Z] Mi-4 - Mały Modelarz
Hator   

W takim razie LOK robi z ludzi balona. Z drugiej strony, jeśli stary model jest dobrze opracowany, to zmiana grubej krechy rapidografu na komputerową linię może tchnąć nowe życie w model. :)

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
03-03-11 20:20  Odp: [Z] Mi-4 - Mały Modelarz
darek71 

Na Forum:
Galerie - 1
 

To taki reprint jak ostatnie wydanie Miga-29 w opracowaniu p. Wasiaka a przerysowane przez p. Staszałka. Widziałem ten model sklejony z oryginału i powiem że wyglądał jak na swoje lata bardzo atrakcyjnie.
Reasumując- do przerysowanych( co i tak ma tu miejsce) starych dobrych opracowań dodać wnętrza kabin i wnęk podwozia i wydawać jako kolejne numery.

--
PZDR!!

 
04-03-11 07:23  Odp: [Z] Mi-4 - Mały Modelarz
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Model zbudowany na podstawie tego wydania:

http://paperwings.20x.cc/mi4/index.htm

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
04-03-11 08:53  Odp: [Z] Mi-4 - Mały Modelarz
cfemar   

Patrząc na te zdjęcia można by rzec, prawdziwy Mały Modelarz - model prosty dla młodych, sklejalny i dość atrakcyjny. Czyli chyba to o co nam często chodzi w dyskusjach nad każdym kolejnym wydanym modelem przez tą "stajnię".

 
04-03-11 14:33  Odp: [Z] Mi-4 - Mały Modelarz
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Ano właśnie !

A jak to "nowe opracowanie" czy "reprint", czy jak to się tam nazywa, wygląda ?
Czy ten MI 4 którego dotyczy wątek, to są arkusze pokazane powyżej ?

Jeśli tak to MM powinien wydać ten i inne podobne modele zwyczajnie drukiem i to znacznie taniej niż obecnie - w końcu zdaje się że mają wciąż LOKowskie dotacje ?

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
04-03-11 14:40  Odp: [Z] Mi-4 - Mały Modelarz
Hator   

Stealth, ale to nie jest to, co sprzedaje LOK. Autor tego modelu sam zrobił lifting w Photoshpie i wydrukował. Tak samo zrobił z innymi modelami.

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
04-03-11 14:43  Odp: [Z] Mi-4 - Mały Modelarz
ManyCalavera 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Arkusze pokazane w poście Stealtha są zrobione przez modelarza na własny użytek i raczej nie należy się nimi sugerować przy kupnie ;-)

Choć muszę przyznać, że takie zabiegi znacznie poprawiają wygląd modelu i gdyby taką drogą poszedł "Mały Modelarz" na pewno by mu to nie zaszkodziło.

--

 
04-03-11 15:41  Odp: [Z] Mi-4 - Mały Modelarz
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Hator, ManyCavalera - właśnie dlatego użyłem zwrotu "na podstawie", a nie "z wycinanki". Wiem, że autor dokonał wielu zmian, wyraźnie o tym pisze, natomiast fakt że na podstawie tego MM jednak dało się coś zbudować mówi wiele, bo geometria modelu pewnie zostałą ta sama, albo conajmniej bardzo zbliżona. Poza tym, skoro model został przerysowany, też nie wiemy jak wtgląd obecnie. Może w końcu ktoś się skusi i go kupi, a potem pokaże jakieś zdjęcia.

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
06-03-11 12:49  Odp: [Z] Mi-4 - Mały Modelarz
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Ja słyszałem, że Mi-4 ze starego wydania jest okropnie opracowany.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
06-03-11 13:02  Odp: [Z] Mi-4 - Mały Modelarz
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Ale model jest bardzo ładnie zrobiony.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024