FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 10Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 
17-06-11 16:35  Odp: [R]ORP Błyskawica (MM 97')
waldi 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

A na czym zwijałeś te lufy? Tak to wyglądają całkiem fajnie tylko (może to zniekrztałcenie przez foto) wydaje mi się że kaliber jakiś strasznie wielki w poruwnaniu z długością.

--

Post zmieniony (17-06-11 16:36)

 
17-06-11 16:56  Odp: [R]ORP Błyskawica (MM 97')
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Zwijałem na coraz mniejszych drutach. Ostatecznie na grubej igle szewskiej ;) Szew klejony na sg. Kaliber nie jest przesadzony - jak go autor zaprojektował,tak jest. Może za duże makro zrobiłem, bez skali odniesienia. Poza tym,cała część za "pierwszym schowkiem",patrząc od wylotu lufy, będzie w ołonie działa,także widać będzie tylko samą najwęższą średnicę. Co do reali wymiarowej,to fakt,nie trzyma skali za dokładnie,ale raczej ciężko zaprojektować lufkę 0,75mm z papieru ;)
A tak poza tym to te opracowanie ma nie takie babole, także wymiar tych luf to akurat pikuś ;)
Pozdrawiam

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
24-06-11 23:30  Odp: [R]ORP Błyskawica (MM 97')
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

".....Nam strzelać nie kazano. - Wstąpiłem na działo
I spójrzałem na "Błyskotkę"; osiem armat grzmiało...."

Witam. Tym oto zacnym, wieszcza Mickiewicza cytatem, pragnę zatytuować tę odsłonę relacji. Po głębszej analizie, opiniach okrętowców, radzie żony, postanowiłem wykonać inne lufy - w zamyśle - lepsze. Jakoś poszło, efekt nawet mnie zadowala.

Po licznych rozterkach związanych z doborem lufy, poszedłem po sprawdzony patent na lufę - zwinięcie tutki z gazetki reklamowej...lidlowska się nadała jak ulał :p

Wstawiam dla porównania wygląd luf: tej wcześniejszej, pokazanej parę dni temu, igły 0,9 oraz tej którą zwinąłem z gazetki. Niema co - super materiał :)


Lufy zrobiłem według szablonu na długość, aczkolwiek wydaje mi się, że powinny być ciut dłuższe. Dorobiłem też łoża luf [mam na myśli tę stronę gdzie ładuje się pocisk ;) ] Na koniec wszystko pomalowałem. I tyle....A! Oczywiście artyleria ta będzie ruchoma. Jakoś to wymyśliłem.

Ok,to na dziś tyle. Następny etap: tratwy oraz pozostały osprzęt "pierdułkowy" ;p

Pozdrawiam



A to pokaz "niewypałów" ;) "Do not try this at home" :p



--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
19-08-11 16:23  Odp: [R/Galeria]ORP Błyskawica (MM 97')
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Wreszcie przyszedł czas na pokazanie szerszemu gremium mojego okrętu,którego z uporem i bólem ostatecznie udało mi się skończyć. Jest to mój 1 okręt po 9latach przerwy w klejeniu,zatem proszę o wyrozumiałość. Model nie należy do łatwych ani dobrze sklejalnych - bez odrobiny inwencji i samozaparcia, nie polecam go nikomu. A ponoć zaprojektowany dla początkujących ;) Cóż,wyszedł jak widać poniżej - ocenicie sami. Ja jestem z niego zadowolony tak na 60% ... Na końcu galerii znajdują się zdjęcia "bonusowe" - powiązane z modelem który przedstawiłem w galerii "obok" ;)






--

Post zmieniony (19-08-11 16:25)

 
19-08-11 16:38  Odp: [R]ORP Błyskawica (MM 97')
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Nooo... Dla mnie booomba! :))

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
19-08-11 17:29  Odp: [R]ORP Błyskawica (MM 97')
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Model wyszedł bardzo fajnie. Gratuluję ! A Ty mówiłeś, że dziadowski. Żartowniś jeden :) :)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
19-08-11 17:57  Odp: [R]ORP Błyskawica (MM 97')
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Powrót do modelarstwa udany. Gratuluję i czekam na następny model.

Pozdrawiam

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
19-08-11 19:35  Odp: [R/Galeria]ORP Błyskawica (MM 97')
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Panie Zbig: łańcuchy pokazane są gdzieś tam wcześniej. NIe zmieniłem ich -szukam zamiennika ;)
Obiecuje,że w Piorunie zrobię sam,odpowiedni

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
19-08-11 21:15  Odp: [R/Galeria]ORP Błyskawica (MM 97')
Tomek 

 - 2

Ładny! Dobrze, że wymieniłeś lufy, bo po raz pierwszy niszczyciel pływałby z dwunastocalówkami!

 
19-08-11 22:53  Odp: [R/Galeria]ORP Błyskawica (MM 97')
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,bardzo ładnie poradziłeś sobie z tą wycinanką ,czysto sklejony ,gratulacje ,
pozdrawiam marek
PS>nie widzę wiosełek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 10Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024