FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 10Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
26-02-11 22:13  [R/G]ORP Błyskawica (MM 97')
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Witam wszystkich. Zaczynam kolejną relację, jako że 'Orzeł' na razie czeka w doku na lepszych stoczniowców ;)
Korzystając z tej chwili, wziąłem na warsztat coś łatwiejszego-chyba


Wybrałem wydaje się łatwy model. Jednak,jak się okazało,gdyby nie analiza przed, popełniłbym błędy już na początku. Jak mi słusznie podpowiedział kolega Roderyk, szkielet kryje niespodzianki, dzięki którym można sknocić model już na samym starcie. Zaznajomiony z tą wiedzą, kilka dni dłubałem przy szkielecie,lecz wyszedł 'jakotako' prawidłowo. Stan robót na tę chwilę przedstawiam poniżej:

Jutro zabieram się za poszycie.Oryginalne- które jest nieciekawego koloru, zamieniłem na barwiony karton, który jest porządny kolorystycznie. Poza tym jeszcze nie bawiłem się w zastępywanie poszycia,więc chciałem zobaczyć jak to się robi i jaki można osiągnąć rezultat .

Proszę o wszelkie sugestie i krytykę.

Aha- zdjątka robię moim tel z 2MP, więc nie będzie makro i super ostrych zdjęć...a szkoda...

Pozdrawiam

Post zmieniony (26-02-11 22:35)

Post zmieniony (15-06-12 12:17)

 
26-02-11 23:09  Odp: [R]ORP BŁYSKAWICA (MM 97')
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Zdjęcia rób w świetle dziennym z większej odległości,powodzenia w budowie,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
26-02-11 23:30  Odp: [R]ORP BŁYSKAWICA (MM 97')
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Tak jak kolega Marek napisał.
Boazerię widać wyraźniej niż kadłub czyli wniosek narzuca się sam. Powinieneś więcej wyciągnąć z tego aparatu.
No i nieśmiertelne, jednolite tło by się przydało.
A czy nie lepiej byłoby najpierw przykleić burty a potem dno?
Dno wtedy pasujesz do burt i masz piękne łączenie na styk.
O modelu będzie można powiedzieć więcej gdy więcej będzie widać.
Powodzenia.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
27-02-11 09:34  Odp: [R]ORP BŁYSKAWICA (MM 97')
vemac 

 

Witam. Kolega Raven666 udręcza się właśnie tym modelem. Może coś podpowie wywołany do tablicy :) Ze swojej strony polecam raczej Pioruna (MM 12/2001) za całe 5PLN w LOK-u.

 
27-02-11 11:23  Odp: [R]ORP BŁYSKAWICA (MM 97')
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Co do przyklejenia burt najpierw-rozważam to. Aczkolwiek sam miałem w planach klejenie ich na styk. Nigdy tak nie robiłem,więc czas na lekcję ;) Poszycie wstępnie przymierzone,dziś mam nadzieję je wkleić. Aha,odnośnie burt- zanim je wkleję,muszę je 'stuningować'-tzn.wytnę bulaje i podkleję je od środką imitacją szyby. Będzie lepiej.

Co do Pioruna- posiadam. Skleję go napewno. Jest świetnie opracowany.
Co do jakości zdjęć-postaram się robić fotki na neutralnym tle i w dzień.
Pozdrawiam

 
27-02-11 11:57  Odp: [R]ORP BŁYSKAWICA (MM 97')
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Zdjęcia robisz telefonem...?
Kiepskie, nieostre...
Jeśli mamy Ci coś doradzić,ocenić, najpierw musimy to dokładnie zobaczyć.Teraz to niemożliwe.
Zmień przynajmnej telefon na taki z lepszym aparatem... ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
27-02-11 12:52  Odp: [R]ORP BŁYSKAWICA (MM 97')
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Rzeczywiście nic nie widać prawie na tych zdjęciach. A aparatu normalnego to nie masz?

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
27-02-11 19:09  Odp: [R]ORP BŁYSKAWICA (MM 97')
Raven666 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 2

Skoro już mnie wywołaliście...
Model sprawia wrażenie prostego i niewymagającego ale srodze się rozczarowałem, i nie chodzi mi tu o merytorykę ani o pancerny karton. Chodzi mi o jakość samego projektu. W całym jego szkielecie nie ma ANI JEDNEJ (sic!) symetrycznej wręgi. Szkielet - o 2 mm za długi w stos. do pokładu, ale to dało się naprawić. Pokład - po zestawieniu 2 części pokładu głównego tworzą "bumerang". W sumie by naprawić powyższe zonki, skróciłem szkielet o ok. 4 mm. Poszycie dziobowe - niespasowane (chodzi o charakterystyczny załom burt "na prosto"), wykorzystałem do sztukowania burt zadrukowany karton do podklejania części. Kłopoty też były z oklejką rufy, żeby nie orzełek na niej, tobym chyba po raz pierwszy w życiu nie dokończył budowy modelu. Nadbudówka kotłowni - za krótka od strony dziobu o jakieś 2 mm. Nadbudówka dziobowa - też kombinatorka, by wszystko się zgrało - pomost artyleryjski, pierwsze i drugie piętro tejże nadbudówki + dziura na obrotowe stanowisko armat - bez sztukowania się nie obyło.
Po zabraniu się za niego, mimo pozytywnych opinii na forach oraz zaawansowania budowy (zostały mi tylko działka p-lot i olinowanie), mogę stwierdzić, że BYŁBY to model dla początkujących, łatwy i przyjemny, gdyby nie wrażenie, że został zaprojektowany na przysłowiowym "kolanie". Trzeba się dobrze nakombinować, żeby coś z niego wyszło.

Powodzenia w budowie.

--
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości - Albert Einstein

 
27-02-11 20:08  Odp: [R]ORP BŁYSKAWICA (MM 97')
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Heh.DZIĘKI za opinię. To pomocne.
Fakt,masz rację.Kwiatki z długościami i symetrią są częste i niespodziewane. Już miałem zabierać się za oklejanie poszycia burt,aż tu okazało się,ze wyszła szpara na ok.1,5mm z kierunku pokład poszycie

Nie wiem czy dobrze to narysowałem. Ale to akurat chyba moja wina,gdyż żle oceniłem krzywiznę pokładu i dziobowa część wyszła za płasko. Ale nic, już nad tym pracuję. Będzie ok myślę.
Co do tej szpary 2mm na głównym pokładzie,to rozwiążałem to tak,że pokład wyrównałęm do rufy a te 2mm ujełem ze środkowej części.To akurat łatwo da się zatuszować.
Jutro w dziennym świetle zrobię może fotki to wrzucę przebieg prac.
Pozdro

 
27-02-11 20:29  Odp: [R]ORP BŁYSKAWICA (MM 97')
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

Witam..
„Gromek” będę trzymał kciuki za dalszą budowę szkoda tylko, że wstrzymałeś się budową Orła…I faktycznie popraw trochę te zdjęcia jak możesz bo za dużo to na nich nie widać…
Pozdrawiam…

--

Post zmieniony (27-02-11 21:23)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 10Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024