FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
25-02-11 17:37  [Relacja/Galeria] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Witam!
Czas na kolejną rurę :D Po A-10 postanowiłem zabrać się za coś trudniejszego, czyli Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009. Model opracowany przez Andrzeja Maciejczaka w skali jak każdy samolot 1:33. Nikt na razie nie robi tego dokładnie i profesjonalnie, więc będę musiał poradzić sobie sam jedynie z pomocą źródeł "historycznych" :D, lub po prostu z wikipedii i ze zdjęć w google'ach. Model wcale nie jest tak źle opracowany. Jak na razie mało zrobiłem, bo było już późno i mama mnie pogoniła po pierwszej w w nocy :/
A oto i okładka.

Segment z dziobu jest okropnie duży. Myślałem, że będzie on mniejszy. Na pewno skończony ma z jakieś 40cm. Ale jak wielkie to łatwiej robić :)

To są ścianki, które zostaną wklejone w segment pokazany u góry.

Jak na razie tyle roboty. Dzisiaj i przez cały weekend będę pracować. Problemów na tę chwilę nie stwierdzono w pomarańczku :)
Pozdrawiam.
CDN...

--
Co następne na warsztat?

Post zmieniony (07-07-11 15:45)

 
25-02-11 17:58  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Ale retusz jest dalej niedokładny. Na ramkach oszklenia świeci białe. :-(

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
25-02-11 18:08  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Właśnie wiem :/ Następne będzie dokładniejsze :)

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
25-02-11 18:47  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Życzę Ci powodzenia, kibicuję i proszę Cię o to, żebyś pracował wolniej i staranniej. Jak będzie już pierwsza w nocy to nie klej na siłę, żeby skończyć przed snem. Zostaw to na drugi dzień, to na pewno nie zaszkodzi :-) Nikt Cię nie rozliczy z tego jak długo zajęła Ci budowa modelu, za to wszyscy tu obecni rozliczą Cię z tego jak będzie wyglądał :-)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
25-02-11 19:33  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Już poprawiłem retusz w tamtym segmencie.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
25-02-11 21:55  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Zrobiłem przed chwilą fotel. Jest on jednak źle dopracowany. Wszystkie białe pola z tyłu fotelika lepiej zamalować czarnym kolorem, bo będzie wszystko widać. Nic innego nie wrzucę, bo poco pierdzieć po trochu, lepiej raz dupnąć, a dobrze :D Jutro będzie coś więcej.


--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
26-02-11 08:31  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
@nioł stróż 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Tempo jakie sobie narzucasz jest kosmiczne :) A mamy trzeba słuchać ;p

--
Always look on the bright side of life.

Walka z marzeniami trwa...................

 
26-02-11 14:37  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Witam!
Prace idą wolno. Skończyłem detale wnętrza pierwszego segmentu. Teraz będę robić kolejny z przodu. Jest jeszcze bardziej oszklony :( Naprawdę wkurzająca jest ta zabawa z tą folią przezroczystą.

Na zdjęciu u góry widnieje bardzo mały ster, nawet fajny :) Podklejony jest na tekturę 1mm.
Na dole stan obecny z przybliżeniem na wnętrze.

Pozdrawiam.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
28-02-11 10:36  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Uuuu...
Retusz na czarno... Blee... ;-)
Spróbuj retuszu kolorowego - na jego temat napisano już na naszym ( i innych) forum książkę ;-). Trzeba tylko troszkę poszukać i przeczytać.
To nic trudnego, a efekt lepszy.

Ja te stery to bym zrobił z drutu...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
28-02-11 12:32  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

No i jeszcze szlifowanie wewnętrznej powierzchni wręgi a to nic trudnego...
kawałeczek drobniutkiego papieru ściernego nałożyć na kawałeczek małego klocka o obłym kształcie i sprawa załatwiona.

 
04-03-11 20:11  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Witam!
Teraz już rozumiem co inni mieli na myśli z tymi błędami w projekcie Heńka. Napotkałem tyle nierówności, że głowa mała. Ale wracając jeszcze do komentarzy...
Mariusz: Retuszuję na czarno, ale przeważnie we wnętrzu kadłuba na wręgach. Mało będzie widać, chyba, że ktoś upierdliwy podstawi lampkę pod model i będzie oglądać pod lupą :)
Krakus: Cienki papier ścierny już dawno kupiłem, ale zgubiłem :( Na szczęście dzisiaj rano znalazłem uprzątając szafkę. Teraz będę go stosować częściej.
Model ma takie niedopracowania, że już nie wiem czy Mały Modelarz ma jakieś problemy z nowymi modelami z drukarnią, czy też im się nie chce dopracowywać, niektórych części. Dźwigar skrzydeł jest w postaci jakiegoś pudełka. Tak samo stateczników, ale jeszcze tam nie doszedłem. Zamiast zrobić dźwigary w postaci wręg, to oni robią jakieś pudełka. Po co?! Pytam się po co?!! Jest nierówny. Największy jest problem w tym, że odgrywa on również rolę podłogi w poszyciu. Tyle, że to taka jest podłoga, że wystaje ponad normalny poziom. Na poniższym zdjęciu widać niedawno zrobiony taki mały plan w paint'cie jak to wygląda.

Jak zauważyliście lipnie to wygląda. Mogłem to jakoś skrócić, ale kapnąłem się dopiero po przyklejeniu dźwigara. Jest jeszcze w nim taki problem, że boczne ścianki w ogóle nie dochodzą do reszty części.
A o...

I ostatni błąd jest taki, że oznaczenie części jest na niej samej :/

Dobra to wszystkie błędy. Czas przejść do rzeczy.
Skończyłem główne oszklenie dziobu. Jest trochę niedociągnięć co do poszycia, ale jest ono tak oszklone, że niewygodnie wchodzą wręgi i źle się zagina.

Okej to na razie tyle. Następny wpis będzie pewnie z ponad w połowie ukończonym kadłubem. A teraz się męczę z kolejnym felernym poszyciem :(
Pozdrawiam.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
04-03-11 20:19  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Pomimo błędów 'idziesz do przodu' z relacją. Powodzenia.

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 
04-03-11 20:44  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Sorry, ale czy naprawde uważasz że te wszystkie błędy są winą wycinanki? Żeby wygłaszać tak kategoryczne opinie samemu trzeba umieć kleić.

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
04-03-11 21:18  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Łosiu: Ja nie jestem święty. Ale te błędy, na które zwróciłem uwagę są już błędami Małego Modelarza. Reszta owszem moje.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
04-03-11 21:38  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Jak można twierdzić że to błędy jak ja widzę kwadratowy segment przyklejany do okrągłej wręgi?

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
04-03-11 21:51  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
stanisław.z 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 163


 - 22



Pozwoliłem sobie wkleić dla poglądu.

--

 
04-03-11 21:53  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

I wszystko jasne

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
04-03-11 22:53  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Jak nie wierzycie, to sobie tutaj też zobaczcie http://www.sklejmy.com/viewtopic.php?t=4693&postdays=0&postorder=asc&start=0. A poza tym to musi być kanciaste.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
04-03-11 23:18  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

oby dwa umieta kleić...

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
04-03-11 23:35  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Co masz na myśli? Nie sklejałeś tego modelu to nie wiesz.

Post zmieniony (04-03-11 23:43)

 
04-03-11 23:59  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
ManyCalavera 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Revan1991 ma rację, musisz jeszcze trochę pokleić zanim zaczniesz krytykować, nawet gdy uwagi są zasadne, to w twoich ustach nie brzmią zbyt wiarygodnie, zwłaszcza na tle twoich zdjęć w których widać podstawowe braki w klejeniu.

Mówiłem, że ten samolot to zły wybór :-|

--

 
05-03-11 00:03  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Ale zacząłem to już skończę.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
05-03-11 00:31  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
Zielony 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


 - 1

Panowie nie sprzeczajcie się. Bo w zasadzie nie ma o co. Swoją drogą większość psioczyła na model, jak się fiemat wziął za niego to nagle staliście się obrońcami opracowania.
Na twoim miejscu (ale nie jestem) wrzuciłbym do kosza model. Zabrałbym się za coś prostszego i bardziej dopracowanego.

 
05-03-11 01:25  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

O nie modelu do kosza to ja nie wyrzucę. Daję wam słowo, że ta relacja dojdzie do końca. Nawet jeśli model na koniec będzie krzywy jak wieża w pizie to i tak zostanie dokończony. Zresztą kupiłem dziada za swoją kasę i to by była jej strata :/

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
05-03-11 09:12  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
pawelewap 



Na Forum:
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Masz rację, klej aż do końca.
Do krytykantów krytyki modelu - to właśnie ma być model dla początkujących, niedoświadczonych. Efekt jaki jest, każdy widzi.

--
--------------------
W budowie: Lxd 2

 
05-03-11 09:40  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Bardzo mi się podoba Twoje podejście. Klej dalej i nie przejmuj się. Nikt nie zabierze Ci tego, czego się nauczysz, a w przyszłości się przyda.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
05-03-11 09:56  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Ja też uważam,że porzucanie budowy modelu jest najgorszym wyjściem.
W ten sposób niczego się nie nauczymy, nie poznamy swoich błedów,nie znajdziemy sposobu na ich poprawienie.
Klej dalej. Klej dużo. Tylko w ten sposób nauczysz się modelarstwa.
Choć swoją drogą - jeszcze dużo przed Tobą ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
09-03-11 15:03  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Witam!
Kolejna odsłona.
Cały kadłub zrobiony razem z dźwigarem stateczników poziomych. Jest również w postaci pudełeczka, ale z nim już nie było problemów. Statecznik pionowy jest na szczęście w postaci wręgi :D Umocniłem go kropelką.
Fotka:

Kadłub jest prosty, ale troszki źle wyretuszowany :/ Aparat uwydatnia kolory, więc da się wytrzymać te ostre barwy. Obyło się "prawie" bez błędów. Jedyny to to, że część 29 powinna być częścią 29a według rysunku w wycinance, ale takie wpadki zdarzają się w każdym modelu, więc nie ma co się czepiać.

Obrotnica:

A teraz efekt ogólny:

Stateczniki poziome i pionowe są dziwnie zaprojektowane. Dużo w nich wręg. Ciekawe czy będzie to jakiś lepszy sposób, aniżeli same dźwigary. Co do skrzydeł to też są skomplikowane, ale o nich teraz nie będę mówić, bo jeszcze nie doszedłem do tego etapu budowy.
W następnym poście stateczniki.
Pozdrawiam.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
10-03-11 18:17  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
Larry 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Grunt to się nie poddawać. Opracowanie modelu może nie najlepsze, ale posłużyć ci on może jako pole treningowe do zdobywania nowych umiejętności i "doszlifowywanie" tych już nabytych. Ale żeby zaraz do śmieci? :) Powodzenia w budowie.
Pozdrawiam

 
11-03-11 08:59  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
Zielony 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


 - 1

Powiem ci szczerze, że widać poprawę w twoim klejeniu w stosunku do A-10. Mam prośbę tą farbkę do retuszu tego piaskowego koloru, rozjaśnij trochę białą farbą. Będzie się mniej rzucać w oczy. Zresztą o ile się nie mylę to ktoś mi kiedyś powiedział, że retusz nie powinien być ciemniejszy niż kolor na wycinance.
Możesz też mieć problemy z odpowiednim zamontowaniem skrzydeł (symetrycznym zamontowaniem). Akurat segment, gdzie jest owe pudełko przesunął Ci się (nie zgadzają się linie podziału blach).
Pzdr.
Mariusz

gratuluje zaciętości.

 
11-03-11 16:37  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Zielony: Też gdzieś czytałem w jakiejś relacji, że lepiej, by farbka była bardziej jasna. Akurat tu mi się zaciemniła. Zastosuję jaśniejsze. Co do linii podziału blach jak wspomniałeś, że się nie zgadza, ale takie problemy są w paru miejscach na kadłubie. Też zielone plamy kamuflażu. Błąd w projekcie. No ale te z pudełkiem to już moja wina :/ Teraz pracuję nad centropłatami. Nie wiem jak je zrobić :(( Wszystkie wręgi są nie zgodne z poszyciem. Dzisiaj popracuję nad tym.
P.S. Te farbki to mazaki. Ale nie takie dające spirytusem, tylko takie dla dzieciaków małych. Nietoksyczne i nie rozlewające się.
Jeszcze sorki za ten post u góry, ale internet mi się zaciął i przez przypadek wysłałem dwie wiadomości :/

--

Post zmieniony (11-03-11 16:47)

 
12-03-11 12:38  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
Zielony 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


 - 1

Mazaki to bardzo zły pomysł, ponieważ za czas jakiś (2-3 miesiące) zaczną bleknąć i nie poprawi to wyglądu ogólnego modelu.

 
12-03-11 12:55  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Naprawdę???! Nie miałem pojęcia. Ale już zacząłem mazakami to nimi skończę, żeby nie było jakiś niezgodności barwnych. W następnym modelu się pomyśli o innym sposobie.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
12-03-11 13:22  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Zwykłe farbki plakatowe lub akrylowe. Te pierwsze dostaniesz bardzo tanio w każdym sklepie plastycznym. Nawet 6 kolorów w pudełku wystarczy, wymieszasz sobie kolor jaki potrzebujesz, metodą prób i błędów.
Ja używam 4 akrylów w tubkach, zwą się chromacryl (czerwona, niebieska, żółta, biała). Dodatkowo jeszcze czarną plakatówkę z wyżej wspomnianego zestawu.
A mazaki oddaj młodszemu rodzeństwu do kolorowanek :-)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
12-03-11 14:23  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
Pawel_P 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Do retuszu krawędzi polecam pastele olejne takie jak tutaj http://www.nagwizdek.pl/fotka.php?id=3449 można szybko i łatwo dobrać kolor, a samo retuszowanie nie sprawia problemów,

 
12-03-11 14:08  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Ale pastelami to trzeba chyba je zeskrobać i zmieszać z małą ilością wody.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
12-03-11 14:14  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
Thunder909 

 

Pastele olejne nie musisz zeskrobywac ,tylko kredka po krawedzi czesci przeciagnac.

 
12-03-11 14:40  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

A jak retuszować olejnymi pastelami? Mógłby mi ktoś opisać jak to robić?

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
12-03-11 15:01  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
ManyCalavera 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

A może jednak użyłbyś zwykłych plakatówek jak napisał Stachoo - tanie i dobre do ćwiczeń - sam takimi retuszuję i nie narzekam.

--

 
12-03-11 15:18  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
Larry 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

... i paleta kolorów w nieskończonych ilościach. Ja używam zwykłych farb akrylowych i tak jak napisał Stachoo 6 kolorów w zupełności wystarczy do mieszania i uzyskiwania tego czego się chce ;)

 
12-03-11 16:32  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Tyle, że nie znam się na mieszaniu kolorów :(

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
12-03-11 16:53  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
ManyCalavera 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Przecież to żadna wiedza tajemna:


Gdy już masz zbliżony kolor to pozostaje rozjaśnianie/przyciemnianie i trochę szczęścia ;-)

Pamiętaj, że retusz krawędzi nie musi być idealny, z pewnej odległości ludzkie oko nie zauważy różnicy kilku odcieni na tak małej powierzchni ;-)

--

 
12-03-11 17:04  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Dzięki! Pomoże mi to na pewno :)

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
12-03-11 17:38  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Czyli wystarczą barwy podstawowe (czerwony, żółty i niebieski) oraz biały i czarny do rozjaśniania i przyciemniania. Do retuszu krawędzi stosuj kolor odrobinę jaśniejszy.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
12-03-11 17:56  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
ManyCalavera 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Stachoo to jest teoria, a w praktyce wiadomo jak ;-) . Nic nie zastąpi ludzkiego oka, czasami się zdziwiłem jakie to kolory muszę dodawać by uzyskać w przybliżeniu to co na wycinance.
Na pewno im więcej kolorów w palecie tym mniej "babrania" się w mieszaniu.

--

 
14-03-11 20:47  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
JACEK JAC   

Witam wszystkich. Wziąłem na tapetę Heinkla He-111H-6. Ma błędy, ale są do skorygowania.
___________________
Edytowany przez Rafaela

Poprawilem Twojego posta. Rozumiem, ze jestes poczatkujacy na tym forum, mam wiec nadzieje, ze zaznajomiles sie z Regulaminem. Usunalem tez calosc cytatu pierwszego posta, bo i tak nie wnosilo to niczego do dyskusji. Jesli zaczales budowe, to moze warto zaczac swoja wlasna, rownolegla relacje?

Rafael

 
14-03-11 21:28  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Rafael, sorki, ale o co Ci chodzi :/ ??

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
14-03-11 22:15  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Kolega JACEK JAC wpisal posta do Twojej relacji, cytujac Twoj pierwszy wpis, z obrazkami wlacznie, ale w sumie nic szczegolnego nie wniosl ;-) Spokojnie, kazdemu na poczatku moze sie zdarzyc...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
15-03-11 14:53  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

No ok, ale chodzi mi o tą "równoległą relację". JACEK JAC możesz jaśniej.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
20-03-11 00:45  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
JACEK JAC   

kolega ma racje. z lekka się zakręciłem z tym forum i do końca nie wiem czemu mój wpis poszedł wraz z czyimś wpisem. a wracając do HEINKEL HE-111H6 to miałem na myśli sporą rozbieżność pasowanych elementów. zanim je zaczniecie kleić to trzeba wiele razy je pasować aż będą przynajmniej rozmiarami pasować bo kolory i inne obrysy na poszyciu modelu nie zagrają . są to niewielkie przesunięcia ale mogą drażnić . wręgi w tylnej części do poszycia i same poszycie do kolejnych elementów poszycia też trzeba mocno dopieścić. model jest w sumie ciekawy ale nie łatwy . sporo pracy i cierpliwości trzeba poświęcić kabinie pilota i strzelca ale warto . zwłaszcza warto zamalować białe pola w kabinie przeszklenia . nie mam czym porobić fotek mojego wykonaniu a do porównania z wykonaniem innych modelarzy , ale może jakoś je wykonam i w kleje na forum. statecznik pionowy jest ciekawie rozwiązany i wyszedł mi bardzo fajnie. jest idealny i nie ma żadnych nierówności. to tyle bo jeszcze mógł bym pisać na ten temat ale jest już po 12tej w nocy więc za jakiś czas znów napisze jak się posuwają prace.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024