FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 15Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
21-03-11 15:57  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Witam!
Po jakimś czasie...

Stateczniki są zrobione nie z dźwigarów, ale z płaskich części wręg... Nie wiem jak to opisać. Ze zdjęć można wyczytać jak to wygląda, bo widać wybałuszenia w poszyciu :/
A skrzydła...
A skrzydła w typie klasycznym czyli wręgi :)


Prawe wyszło brzydziej, bo parę razy źle pasowałem poszycie i źle mi się skleiło. Odklejałem, ale znowu krzywo i klapa...

Lewe już ładniej.

Tutaj już całe.

Zrobiłem wczoraj szkielet silników. Brakowało mi takiego typu łączenia wręg.

Ok. I to tyle.
Teraz prace będą iść wolniej, bo postanowiłem skleić jednocześnie coś nowego w króóóótkiej historii mojego modelarstwa, a mianowicie jakiś plastik :D
A jeszcze, JACEK ty też sklejasz Heńka? Jak tak to mogę w czymś pomóc, bo w tym modelu to każdy potrzebuje chyba jakiegoś wsparcia :)
Pozdrawiam i do zobaczenia w kolejnej odsłonie.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
21-03-11 18:16  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
Zielony 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


 - 1

To prawe skrzydło to naprawdę zmasakrowałeś. Słuchaj do formowania takiego skrzydła na spływie (zgięciu) formuj za pomocą jakiejś rurki na podkładce od myszki. Jeśli nie masz rurki to np. jakiś patyczek do szaszłyków. Generalnie musi być dłuższe niż to, co chcesz uformować. Mówię Ci to bo widać, że zginasz "na chama" bez wcześniejszego uformowania, przygotowania kartonu.
Pozdro

 
21-03-11 18:17  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Patyczek do szaszłyków to raczej za cienki. Może być okrągły ołówek?

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
21-03-11 18:32  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Strasznie Ci się połamały te skrzydła. Na przyszłość: zaczynaj formowanie od parapetu, delikatnie, nie od razu zginaj, stopniowo, spokojnie. Potem przerzuć się na jakąś gładką rurkę, kij od miotły, rurę od odkurzacza, cokolwiek, ważne żeby było gładkie. Potem znowu coś cieńszego i cieńszego i na samym końcu patyczek do szaszłyków.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
21-03-11 18:37  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Co prawda to prawda.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
21-03-11 20:31  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Ekspertem w samolotach nie jestem,ale zgadzam się z przedmówcami.

 
21-03-11 23:52  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
Wojtu 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Zagięte elementy formować też można starostylowo na krawędzi blatu od biurka, przeciągając kilkukrotnie do uzyskania pożądanego kształtu, zagięcia. Tak da się uformować nawet dłuższe elementy - w moim przypadku belkę ogonową AH-1S:



Choć tak naprawdę ilu Modelarzy, tyle technik kształtowania elementów i ich kombinacji ;)

--

Post zmieniony (22-03-11 00:12)

 
22-03-11 16:05  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Ok, dzięki za rady. Wykorzystam je w przyszłości.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
23-03-11 22:19  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
mirosław   

Na Forum:
Galerie - 3
 

~

Post zmieniony (20-04-12 05:26)

 
30-03-11 20:58  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
JACEK JAC   

Witam wszystkich . A pro po zaginania to kant stołu jest najlepszy tak do skrzydeł jak i do kadłuba . oczywiście z zachowaniem odległości do kąt ma być zagięcie. mocne zagięcia należy podrasować na czymś typu kredka, wkład długopisu itd. Po za tym wiele się nie zmieniło w moim HEINKEL HE-111H6 . Brak wolnego czasu z lekka spowolnił prace nad modelem ale to nad gonie . Pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 15Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024