FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 13 z 15Strony:  <=  <-  11  12  13  14  15  ->  => 
19-05-11 10:54  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
mirosław   

Na Forum:
Galerie - 3
 

~

Post zmieniony (20-04-12 05:25)

 
06-07-11 22:54  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Przerwa była długa, ale nie mogła trwać wiecznie, wiec zabrałem się ponownie za budowę. Prawdę mówiąc przez ten czas ćwiczyłem trochi na modelach, które drukowałem na czarno-biało, ale to tylko ćwiczenia. Mam nadzieję, że ten odpoczynek dobrze zrobił...
Niestety Heinkela już doprowadziłem do takiego stanu, że raczej w grę nie wchodzi już naprawa, ponieważ z moim doświadczeniem jest ona niemożliwa. Między innymi silniki. One są już totalnie zmasakrowane. Rury wydechowe wcześniej mi się przypadkowo skleily i musiałem je potem odklejać co spowodowało zmiękczenie ich i totalnie schrzaniłem sprawę. Ale też był błąd w rynienkach, do których się wklejało rury. Tyle, że to błąd w opracowaniu. Pierwsze śmigło, które wcześniej pokazywałem odkleiłem i już nie jest kręcące się. Będzie normalnie przyklejone tak jak drugie, które niedawno zrobiłem. Jedyne co mi się udało to chyba torpedy. Jedną zacząłem przed przerwą i sądzę że ta 'po' wyszła lepiej. Przy okazji zrobiłem jeden karabinek. Dobra koniec gadania. Oto fotki:
Kawałek "podwozia" czy jak to tam nazwać:

Śmigla:

Torpedy LT F5b:

I karabin MG-15 (jeden z trzech):

P.S. Parę razy mi odpadał ogon w tym samym miejscu. Przyklejałem go to na butapren, polimer i BCG. W końcu za ostatnim razem postanowiłem użyć taśmy dwustronnej. Tyle, że to nie zwykła taśma tylko bodajże taka, której się używa w warsztatach samochodowych, ale nie jestem pewien. Mniejsza z tym, ważne, że efekt jest zadowalający i ogonek trzyma się super.
Edit: Co do modelu ćwiczebnego to postanowiłem zakupić model F 16 z MM 4-5/99. Nie wiem czy to dobry wybór, ale postanowiłem już nieodwracalnie.
Pzdr.

--

Post zmieniony (06-07-11 22:55)

 
07-07-11 12:44  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
Refal   

Jak coś odpada to najlepiej przykleić na cyjanoakryl. Na pewno nie puści( trzeba tylko uważać żeby prawidłowo przykleić, bo później już tego praktycznie nie da się poprawić i nie upaćkać ponieważ może zostać biały nalot) i prawie wszystko sklei.

 
07-07-11 14:11  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
Andreas13   

Podziwiam mimo wszystko zapał i samozaparcie przy budowie tego samolotu a to jest ważne i przyniesie w końcu pożądany efekt, powodzenia !!!!!

 
07-07-11 15:44  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Heinkel, Heinkel i po Heinklu ;-) Dzisiaj w nocy około godziny 6:00 skończyłem Heńka. Skoro to koniec relacji to wypada tradycyjnie coś powiedzieć o modelu. Więc tak... Nie polecam go nikomu, nawet doświadczonemu modelarzowi, bo można się przy nim załamać. Rysunki są tylko dobrze opisane co do początkowych części. Dalej trzeba budować czytając niedokładną instrukcję. Nie jest spasowany, a plamy kamuflażu biją po oczach swoimi nierównościami. Krótko mówiąc (dla mnie przynajmniej i moim zdaniem, które mało się tu liczy) model jest do KITU.
Zapraszam do oglądania.

I kilka zdjątek w trybie klasycznym ;-)

Refal: Bym tak zrobił jak mówisz, tyle, że ostatnio skończyła mi się kropelka :/ i musiałem się pobawić z polimerem, który okropnie szybko schnie.
Andreas13: Dzięki za miłe słowa ;-)
Dziękuję osobom, które tu zaglądały i które doradzały w różnych sytuacjach :-)
P.S. Widzicie, Heinkel jest krzywy jak wieża w Pizie, a mimo to został ukończony ;P

KONIEC


--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
07-07-11 16:18  Odp: [Relacja/Galeria] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
DaFiX 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 5


 - 1

Gratuluje zakończenia oraz samozaparcia.
Pozdrawiam Kacper

--
Pozdrawiam Kacper

 
07-07-11 16:24  Odp: [Relacja/Galeria] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
EDO 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Fajnie że go skończyłeś.Gratuluję. Teraz czas na pancernik "HMS Dreadnought".

--
Pozdrawiam Edek.

 
07-07-11 16:35  Odp: [Relacja/Galeria] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

A ja mam prośbe - możesz zrobić zdjęcie pionowo z góry i nałozyć na jakikolwiek rysunek He-111 z sieci? chciałbym zobaczyć jakie sa te legendarne odchyłki w proporcjach.

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
07-07-11 17:37  Odp: [Relacja/Galeria] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
Kłosek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 9


 - 11

Jak na pierwsze modele to moim zdaniem efekt nie najgorszy tym bardziej że to nie łatwy model :D
Pamiętam swój pierwszy model z papieru... Był to PZL- 37 ŁOŚ z MM z 95 roku.
Sklejony przepaskudnie bez użycia wręg w kadłubie i w skrzydłach do których napchałem szmatek :P
Więc na telewizorze leżał przez kilka lat taki sobie flaczek... :P
Nie muszę dodawać że z ukończonego modelu byłem dumny jak cholera! :D
Teraz klejeni idzie mi troszkę lepiej i Tobie także powinno z upływem czasu :D

Wiec kolego fiemat96, klej z takim zapałem jakim kleisz teraz a myślę że na pozytywne efekty nie będzie trzeba długo czekać ;)

--
Pozdrawiam, Kłosek!

 
07-07-11 18:20  Odp: [Relacja/Galeria] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
Szymek95   

No,to i ja się dorzucę ze swoimi 2 gorszami.

Cieszę się że byłeś zdeterminowany i dokończyłeś ten model.Nie jest tak źle,mój pierwszy model też nie był jakąś poezją. ;)

Założę się że każdy następny twój model będzie coraz lepszy ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 13 z 15Strony:  <=  <-  11  12  13  14  15  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024