FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 1 
23-02-11 00:45  Odp: [Galeria] Type 5 Chi-Ri - Modelik 07/08
struna 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 3

Hejka.

No i jak zwykle za dobry aparat powyciągał co niepotrzeba ;-).

Dzięki panowie ;-)
Co do lufy no cos tam jeszcze popróbuję bo rzeczywiście jak się niekiedy spojrzy to troszke białego widać, albo wkleję kawałek tulejeczki sklejonej z 80g papieru pomalowanego w środku. I to chyba będzie najlepsze rozwiązanie.
Co do wydecho tak naprawdę wnętrza łączenia wogóle nie widać flash za dobrze naświetlił.
Gąski są lasery. Ciężko powiedzieć czy powinny zwisać akurat w tym przypadku raczej sama konstrukcja pozostała w fazie prototypowej i jedyne zdjęcia jakie udało mi się znaleźć to ordr. tech. intel. amerykański który to gąsek założonych akurat nie miał albo były z bardzo delikatnym zwisem. Ale przyglądając się zdjęciom to gąski powinny być troszkę inaczej zaprojektowane.
Ogólnie rzezc biorąc to po sklejeniu muszę stwierdzić że model bardziej nadaje się do budowy w klasie otwartej. Warto mu dorzucić właściwie nie nitów a śrub, również i koła można było by uplastycznić o śruby z "kokardkami". Do narzędzi dorzucił bym jeszcze standardowy podnośnik. I liny tylko gdzie? I jak to mogło w rzeczywistości wyglądać.
StuGu no jak ja widzę twojego Ha to nie wiem czy jeszcze w stanie będę swojego pokazywać jak wogóle go skleję, ale przynajmniej tak mam kogo podglądać. I jeszcze większą motywację do niego. Ale przynajmniej w tym przypadku jest więcej materiałów.

Jeszcze może dodam te błędy jakie zauważyłem w wycinance.
1. Na pierwszy rzut okazało się że oklejki kadłuba są za długie od szkieletu.
2. Za długie "sprężyny" zawieszenia łączące wahacze
3. Brak wydrukowanych 2 elementów kół napinających.
4. Podklejki/wzmocnienia wieży wydrukowane za zwykłym 80g papierze - powinny być na kartonie.

--
pozdro.


 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [Galeria] Type 5 Chi-Ri - Modelik 07/08  nowe
struna 4007 20-02-11 22:35
 Odp: [Galeria] Type 5 Chi-Ri - Modelik 07/08  nowe
Maverick 551 20-02-11 23:28
 Odp: [Galeria] Type 5 Chi-Ri - Modelik 07/08  nowe
Jańcio 504 21-02-11 05:32
 Odp: [Galeria] Type 5 Chi-Ri - Modelik 07/08  nowe
Jorzik 485 21-02-11 08:00
 Odp: [Galeria] Type 5 Chi-Ri - Modelik 07/08  nowe
greg 496 21-02-11 09:33
 Odp: [Galeria] Type 5 Chi-Ri - Modelik 07/08  nowe
Stachowitz 525 21-02-11 13:37
 Odp: [Galeria] Type 5 Chi-Ri - Modelik 07/08  nowe
marek1 479 21-02-11 13:45
 Odp: [Galeria] Type 5 Chi-Ri - Modelik 07/08  nowe
StuGu 531 21-02-11 16:39
 Odp: [Galeria] Type 5 Chi-Ri - Modelik 07/08  nowe
struna 1530 23-02-11 00:45

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024