FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
05-05-03 17:55  PANZER III - Plany wydawnicze GPM-u
MarJan   

Przeglądałem dzisiaj strone GPM-u (www.gpm.pl) i dostałem szoku. W dziale ciekawostki obejrzałem fotki klejonego czołgu. Nigdy nie kleiłem jeszcze czołgu, ale aż mnie kusi go kupić jeśli się ukaże. Tzn na pewno go kupie :). Już sie zastanawiałem nad Leopardem i całe szczęście, że go nie kupiłem. Na dwa to mnie nie stać a czuje, że ten kosztować będzie sporo.
Jeśli ktoś nie oglądał tych zdjęć to zapraszam na strone GPM-u. Po prostu model marzenie.
I chciałbym prosić, aby pare osób -które sklajają czołgi- wypowiedziało się coś o tym modelu.

>>>>>>>>>>>>>>> POZDRAWIAM <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

 
05-05-03 20:56  Re: PANZER III - Plany wydawnicze GPM-u
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Oglądam tego Panzera już od pewnego czasu, bo już pewien czas jest pokazywany na stronie www GPMu. Potwierdzam, że jest znakomity, ale jedyne co na razi emożna powiedzieć to to, że chyba jest na podobnym poziomie co Tygrys i Pantera z AH. Postawiłbym nawet na to, że autorem jest również p. Marian Sobel, ale to tylko moje przypuszczenia, w końcu mamy jeszcze kilku utalentowanych projektantów pojazdów w Polsce. Wydaje mi się, że po falstarcie, jakim było niedopracowane trochę (łyse znaczy) wnętrze w Panzer IV D (skala 1:16), ten model wreszcie zaspokoi nawet największych wyjadaczy. Już na niego czekam, mam nadzieję, że GPM zejdzie poniżej 100 zł:)))) Szkoda, że malowanie nie jest z Frontu Wschodniego, ale zawsze można przemalować:))) NO i nurtuje mnie tez inne pytanie... Nie jestem do końca pewien, ale czy to wersja z armatą 37 mm czy 50 mm z krótką lufą? Może Grzesio Pomorski by odpowiedział, albo ktoś obeznany z tym modelem?:)

Ogólnie na razie zapowiada się extra, a jeszcze do tego pożądana przez wszystkich pancernych "trójka", jak dla mnie jeden z ładniejszych czołgów niemieckich:))

Pozdrawiam

StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
05-05-03 21:35  Re: PANZER III - Plany wydawnicze GPM-u
Legionista   

Model przedstawia wersję G, a więc jest to wersja wyposażona w armate krutkolufową 50mm L/42. Pierwotnie wersja G miała być uzbrojona w armate 37mm, ale tylko nieliczne pierwsze wozy seryjne opuściły fabrykę uzbrojone w "37". Ten na zdjęciach GPM-u wygląda na wersje z "50".

Better Dead Than Red

 
05-05-03 21:39  Re: PANZER III - Plany wydawnicze GPM-u
Legionista   

o rany ale dałem plamę: miało być krótkolufową !!! :(

Better Dead Than Red

 
05-05-03 22:00  Re: PANZER III - Plany wydawnicze GPM-u
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Szkoda, bo lubię wersje wcześniejsze. Wiedziałem, że G to wersja z armatą 50 mm, ale miałem cichą nadzieję, ze może to jeszcze jeden z tych "Early version":) No cóż, przerobić też można na siłę jak ktoś chce:) Zresztą wersje z armatą 37 mm to "prawdziwe" czołgi krótkolufowe:)) Ale to tak na marginesie, mam nadzieję, że model będzie cudo:))

StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
17-05-03 14:37  Re: PANZER III - Plany wydawnicze GPM-u
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Polecam przeglądnięcie strony GPMu - PANZER III G już jest dostepny w sprzedaży. Co ciekawe - bardzo mile zaskoczyła mnie cena modelu - 26 zł!!! (u wydawcy) Nie wiem jak Wy, ale jak zobaczyłem zdjęcia gotowego modelu myślałem o kwocie znacznie wyższej, a tu taka niespodzianka:)) Nic tylko się cieszyć, chociaż zobaczymy jak to będzie wyglądało w sklepach, ile doliczą marży. No ale, fajnie, że Panzer III się już pokazał, czas zatem na polowanie:))

Aha! Okazuje się, że model tego czołgu nie jest wyposażony w armatę ani 37 mm, ani 50 mm, a "przejściową" - KwK 42 mm. Ciekawe... i chyba fajne:))

Pozdrawiam

StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
17-05-03 19:49  Re: PANZER III - Plany wydawnicze GPM-u
Jaro   

A ja nie mogę wejść na stronę GPM, czy ktoś ma podobny problem, lub zna przyczynę.

 
17-05-03 21:42  Re: PANZER III - Plany wydawnicze GPM-u
PzKpfw 

 

No teraz po postach StuG-a nie wiem co napisac ,
Ciesze,sie ze cos nowego z pojazdow ujrzalo swiatlo dzienne
Panzer III byl juz pare razy nakladem roznych wydawnictw .....
wiec znowu powtorka !.... ale w wydaniu GPM .....! pewnie najlepsze
Ale czy starych wydawcow nie stac na cos nowego , bardziej ryzykownego ?
Jakies inne nowe tematy ? Zygam juz tymi pantzerami I , II < III i IV ........
niech projekjtanci wydadza wreszcie cos nowego -egzotycznego
np . pojazdy japonskie , wloskie ........niektore rosyjskie ! ......i powojenne !
Chyba jeszcze dosc wyboru ? Czy nie ? ...panowie wydawcy /projektanci !
W taki sposob mozecie sie licytowac ...... ktory z waszych top -modeli
jest lepszy ........ czy GPM , czy Modelik , czy z........ Halinski ...albo inne

Pozdrowienia
PzKpfw
-------------------
Bron pancerna

 
17-05-03 22:17  Re: PANZER III - Plany wydawnicze GPM-u
redds 

 

A czy ktos wie kiedy wkoncu wyjdzie w GPM-ie odnowiony model USS MISSORI (BB 63) bo mam starsze wydanie i nie wiem czy zaczac je sklejac czy poczekac jeszcze troszke !!!
Mogli by cos napisac na ten temat !!!

 
17-05-03 23:02  Re: PANZER III - Plany wydawnicze GPM-u
PzKpfw 

 

redds ! poczekaj ................... bo w/g mnie nie zdazy sie nic .. w naszych wydawnictwach , tylko komercja ................
Wiem, bo ..... kiedys korespondowalem z niektorymi wydawcami....
Z tej wspolpracy wyszlo wielkie NIC !! bo fachowcy w kraju ... to tylko
manufaktury , modele sprzedawane sa z wlasnego mieszkania
Gryf Hobby np. to firma do ktorej nie wejdziesz do sklepu
Zreszta " Modelik" tez nie
Halinski - tez nie ..! Nie wiem jak stoi GPM ...podobno jest jakis skep firmowy w Lodzi
Mialem okazje byc w sklepie GomiXu w Bialymstoku ... na Lipowej ........... SUPER !!
Mamy doczynienia , z wielkim zafascynowaniem ..ale realia sa gdzie indziej

Pozdrowienia
PzKpfw
-------------------
Bron pancerna

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024