FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
16-02-11 15:26  [Galeria] PZL-130 Orlik TC-II
Kuba B 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Parę dni temu skończyłem Orlika, który pierwotnie miał być kolorową surówką ale oprócz sprawdzenia pasowania postanowiłem zrobić go do końca i zaprezentować. Zbudowanie modelu zajęło mi ponad rok dzięki mojemu ślimaczemu tempu prac a także przez to, że poprawiałem projekt niezliczoną ilość razy i zaczynałem od nowa. Narazie model odłożyłem na półkę i planuję zająć się innymi ciekawymi tematami ale mam nadzieję jeszcze do niego wrócić i zrobić od nowa maksymalnie starannie z jakimiś ekstra dodatkami. Opracowując model korzystałem przede wszystkim z numeru specjalnego AeroPlana.





Sporo obaw budziły we mnie końcówki skrzydeł, tak ładnie wygięte w oryginale, i przez pewien czas nie wiedziałem jak podejść do tematu żeby to się dobrze sklejało. Stanęło na dwóch połówkach, górnej i dolnej. Na ostatnim zdjęciu wyszły też pięknie moje braki w retuszu;)



Na zdjęciach nie rzuca się to może tak w oczy ale trzymając w ręku model widać wyraźnie konsekwencje drukowania na domowej atramentówce - wszystkie kolory zaczęły płowieć, szary zaczyna być bardziej różowy niż szary itd. Wniosek - jak drukować model to na porządnym sprzęcie i od razu lakierować albo impregnować - to powinno uchronić tusz przed szkodliwym działaniem słońca. Oryginalna kolorystyka części była nieco inna:/



Niestety dzisiaj jest dość wietrznie więc sesja zdjęciowa w plenerze została odłożona na później żeby model się przypadkiem sam latać nie nauczył.

Edit:
Poprawiłem link do pierwszego zdjęcia żeby się prawidłowo wyświetlało.

Post zmieniony (16-02-11 19:20)

 
16-02-11 15:44  Odp: [Galeria] PZL-130 Orlik TC-II
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Tak, najlepiej, pokaż dzieciom ciastko, daj powąchać i schowaj, niech się ślinią;-)

--
pozdrawiam
Piotr


 
16-02-11 16:07  Odp: [Galeria] PZL-130 Orlik TC-II
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

A to niespodzianka, no pięknie :D
I moja prośba - przynieś na PIWKO, przynieś... proszę :)

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
16-02-11 16:32  Odp: [Galeria] PZL-130 Orlik TC-II
pawelecd 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4


 - 1

Witam

Całe szczęście nie mam teraz ani czasu ani możliwości sklejania. Inaczej nie mógłbym się na niego doczekać ;-)))). Do tego z Modelika podchodziłem już dwa razy i dwa razy wylądował w koszu a patrząc na Twojego aż chce się za niego brać.

pozdrawiam Paweł

--
"Nigdy nie może być tak źle aby nie mogło być jeszcze gorzej."

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat

J8N1 Kikka / Jak 15 Feather / Bf-108 Tajfun / C6N1 Saiun / Jak55

 
16-02-11 17:35  Odp: [Galeria] PZL-130 Orlik TC-II
darek71 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Czy wytłoczka kabinki z Gomixu będzie do niego pasowała?
Czy jest szansa na wydanie?

--
PZDR!!

 
16-02-11 17:47  Odp: [Galeria] PZL-130 Orlik TC-II
Paolo vanKossi 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Zapytam wprost: czy jest szansa na jego wydanie? Szkoda by aby tak dobre opracowanie zmarnowało się w szafie albo na twardym dysku Twojego komputera. Skoro projekty badziewnych projektantów znajdują wydawców, to z tak opracowanym modelem nie powinieneś mieć problemu aby znalazł się wydawca, który zdecyduje się go wydać bo o nabywców na pewno martwić się nie będzie trzeba.

--
Pozdrawiam:
Paolo vanKossi
______________________________________________________________

Jestem tylko zwykłym sklejaczem i czerpię z tego kupę frajdy.

 
16-02-11 18:14  Odp: [Galeria] PZL-130 Orlik TC-II
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Nie no prawie się posikałem z wrażenia!!!

SUPER!!!

Coś wspaniałego!

Nie dopuszczam nawet myśli że to model "do szuflady".

Kiedy gdzie i za ile?

Postąpisz bardzo źle nie udostępniając tego modelu szerszemu gronu spragnionych współczesnej myśli technicznej. Nawet sobie nie wyobrażasz co o tobie pomyślę jeśli ten model nie ujrzy światła dziennego i nie będę mógł go nabyć ani ew. skleić.

ps. Nie wiem czemu ale nie wyobrażam sobie innego wydawcy tego modelu niż ten którego nazwa jest zbieżna z tym samolotem. Lepszej reklamy sobie nie wyobrażam.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
16-02-11 18:26  Odp: [Galeria] PZL-130 Orlik TC-II
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Jeśliby miał iść taki projekt do szafy to jak czeka nas przyszłość ?

Piękny samolot, piękny model, piękny projekt !

Czy są na sali wydawcy ??

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
16-02-11 18:40  Odp: [Galeria] PZL-130 Orlik TC-II
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Ja takiego chcę !
I tyle :-)

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
16-02-11 19:13  Odp: [Galeria] PZL-130 Orlik TC-II
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Popieram przedmówców, piękny model do kolekcji z Iskrą. Nie wolno go chować do szuflady.
Pozdrawiam pol.

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024