FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
29-05-10 20:22  [G] Pancernik RODNEY
OGGO 



Na Forum:
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 5

Witam
Jak w temacie ,przedstawiam Wam kilka zdjec modelu tego okretu.Rodney zostal wydany przez wydawnictwo FLY Model,autorem jest Grzechu Nowak.Ten dobrze znany pancernik widzialem kiedys na wystawie w Porabce,dwie relacje znalazlem na niemieckim forum,i chyba kiedys bylo cos u Konradusa od Syjka .Moim zdaniem model ma bardzo efektowny kamuflaz,ale wymaga przestrzegania starej modelarskiej zasady "trzy razy .......itd.",o ktorej czasem zapominalem !?Ogladajac zdjecia widze ze to czy tam to musze jeszcze poprawic,dobrze ze do wystawy we Wroclawiu zostalo jeszcze troche czasu.Pozdrawiam Krzysztof.






--
W stoczni......wloski pancernik Roma GPM

 
29-05-10 20:36  Odp: [G] Pancernik RODNEY
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Fajny! Ja nigdy nie skleję pancernika bo nawet prostego Orła nie potrafię poprawnie skleić :)

--
Pozdrawiam!

 
29-05-10 21:04  Odp: [G] Pancernik RODNEY
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 5
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Nie sądziłem ze ten model jest taki fajny. Wiem już na co polować w najbliższej przyszłości.
Co do Twojego wykonania to mam zastrzeżenia do retuszu i drabinek. Odcień retuszu jakiś ostry ( zwłaszcza zieleń ), a drabinki wyglądają jak cięte z siatki ( chyba że robiłeś je sam, tylko dlaczego czarne ). Relingi chyba powinny być w kolorze szarym ( tak przynajmniej kiedyś mnie poinformowano ) i mam wrażenie ze w paru miejscach ich brakuje. Pokład też mógłby się mniej błyszczeć bo na niektórych ujęciach wygląda jakby był zrobiony z płyty pilśniowej.
Podsumowując skleiłeś naprawdę efektowny model. Szkoda że po cichu bez relacji.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
29-05-10 21:56  Odp: [G] Pancernik RODNEY
woy-tek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Mimo, ze okręty to nie moja działka, to jednak już wiem dlaczego ciągnie mnie do tego pływadła.

--
The DOORS Are Open

Wojtek GG 1239442

 
29-05-10 22:05  Odp: [G] Pancernik RODNEY
OGGO 



Na Forum:
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 5

Witam
Nie mow Jasiek "nigdy"
Ceva,reling jest z szarej nitki,moze nie widac tego tak dobrze,poklad w wycinance byl .....zolty !?,drabinki sa z siatki przeciwko insekta,rzeczywiscie mogly byc szare .......to juz w nastepnym modelu.Nie nastawiaj sie na ten model tak bardzo,moze Grzegorz zabierze sie za nowe ,poprawione opracowanie tego pancernika,wtedy tak.Chociaz Ty zrobisz z kazdej wycinanki ladny okret.

--
W stoczni......wloski pancernik Roma GPM

 
29-05-10 22:39  Odp: [G] Pancernik RODNEY
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Fajnie będzie go zobaczyć za paręnaście dni. Wygląda świetnie.

--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
29-05-10 22:58  Odp: [G] Pancernik RODNEY
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Dopiszę się z miłą chęcią, dlaczego?
To jeden z pierwszych moich młodzieńczych tak wielgachnych modeli, oczywiście z MM, dlatego mam doń szczególny sentyment. A i dołożył trzy grosze do krótkich dziejów Kanclerza. Już dawno mam PM tego okrętu, gromadzę materiały i na pewno pod koniec żywota muszę go ruszyć by do korzeni powrócić. Tyle rzewności.

Do
celnych, cennych, Cevy
uwag dodam i tę m. in., iż szkoda, że nie wykonałeś przeszklonych iluminatorów oraz licznych „szyb” w nadbudówkach. Te ostatnie można by jeszcze popełnić naklejając wycięte kształty z czarnej folii z dyskietek (jest b. cienka). Nie dużo roboty, a efekt poprawi z pewnością.
Dzięki za przywołanie wspomnień.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
30-05-10 10:58  Odp: [G] Pancernik RODNEY
Koszałek 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2
 

Oggo gratuluję udanego modelu !!! Przy okazji może mógłbyś coś więcej napisać na temat budowy i samego projektu. Mam Rodneya w planach i z wielką ciekawością przeczytałbym co mnie czeka w trakcie budowy. Jeśli możesz opisz dokładniej problemy albo ich brak i na co zwrócić uwagę.
Z Poważaniem
Koszałek

 
30-05-10 11:05  Odp: [G] Pancernik RODNEY
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

I takie zdjęcia to rozumiem! Przynajmniej wszystko widać. Kolejny piękny okręt doszedł Ci do kolekcji. Krzysiek może jakaś wspólna fotka z innymi modelami w 1:200?

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
30-05-10 11:19  Odp: [G] Pancernik RODNEY
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dla mnie "Rodney" to też jeden z pierwszych modeli, oczywiście ten z MM. Też mam ogromny sentyment do tej krypy :) Dzięki za przypomnienie. Model fajny, całkiem przyjemnie się ogląda te fotki. Pozdrawiam.

--

 
30-05-10 12:28  Odp: [G] Pancernik RODNEY
ROBO 

 - 10

.......moja ulubiona bryka :) jak widac całe pokolenia sie wychowały na tym wspaniałym pancurze...
mam tez wielki sentyment do tych okretow,R i N były koniami roboczymi floty Imperium a ich niekonwencjonalny i niepowtarzalny wyglad robił niesamowite wrazenie...


OGGO - zrobiłes niespodzianke po cichaczu ,z tego co przeczytałem masz zamiar przytaszczyc go do Wrocka wiec bedzie na czym oko zawiesic :)


pozdrawiam.

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
30-05-10 12:40  Odp: [G] Pancernik RODNEY
Luke 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Gratulacje! Miło popatrzeć na ten model skończony, choć chciało by się więcej zdjęć - tu dołączam się także do prośby Witka, bo widać, że urosła Ci niezła kolekcja modeli w 1:200!

 
30-05-10 16:53  Odp: [G] Pancernik RODNEY
OGGO 



Na Forum:
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 5

Witam Koledzy
Na poczatku sie nie rospisywalem ,bo nie liczylem na to, ze ten stary model wzbudzi takie zainteresowanie.Ale juz sie poprawiam.Wyglada na to ,ze ten Rodney z MM to juz legenda........ja tez dostalem go kiedys od wujka.Pamietacie te litery "RO" na jednej z wiez 406mm ??
Rodney-a z FLY ,jak juz pisalem spotkalem pierwszy i ostatni raz na wystawie w Porabce,potem korzystajac z uprzejmosci Witka,udalo sie go dostac na Allegro.Na niemieckim forum jeden byl sklejony do linji wodnej,z oszklona wieza dowodzenia(o czym pisal jeden z kolegow),drugiego mozna podziwiac ,wchodzac na niemieckiego Googla(wpisac haslo Rodney.......zdjecia sa chyba na trzeciej stronie).Niemieccy koledzy uznaja to opracowanie za niesklejalne..........ale jak widac ,to bla,bla ?......chociaz troche racji maja,sam nie wiem czy projekt Grzeska jest zle wydrukowany,czy co !? ale przy budowie napotyka sie na problemy.Nie chce krytykowac Grzeska ,bo respektuje go jako sedziego,modelarza,projektanta, jak to sie mowi do "dotkniecia" i bardzo ciekawego czlowieka.
Teraz o samej wycinance.............model zacheca do sklejania ,"prostym "kadlubem,nie za duza iloscia czesci,bryly nadbudowek nie sa skomplikowane,tak jak uzbrojenie ,i innne.Razi kolor pokladu i czerwien dna,dno lodzi i kutrow sa w orginalnym kolorze.Po konsultacji z Witkiem zdecydowalem sie pomalowac poklad drewnochronem.......moze o jedna warstwe za duzo.Dno trzeba by bylo szpachlowac (nie mam w tym doswiadczenia),jest pomalowane,a nastepnie pociagniete matowym ackrylem (swiecace nie podobalo sie Witkowi).........mi tez podoba sie teraz bardziej.Co spotkalem pierwszy raz ,to to ze trzy czesci pokladu sklejone ze soba nie byly symetryczne !?,szkielet to tez wielka "niespodzianka",brak symetrycznosci,wrgi sa za duze lub za male i nie pasuja na swoje miejsca na wodnicy!? Dalej bylo juz lepiej................dla tego nie zdecydowalem sie na relacje bo nie bylem pewny po walkach ze szkieletem ,czy wogole dam rade skonczyc ten model a moj warsztat nie jest taki nowatorski ........Ale Witek nie dawal mi spokoju ....ha,ha i ciagle pytal co z Rodneyem. Jakos wspolnymi silami udalo sie dotrzec do konca.Budujac wieze dowodzenia popelnilem blad ,ktory byl latwy do usuniecia..........dopasowac i dociac.............pod oknami jest wstretna szpara,myslalem aby ja zakryc imitacja "workow z piaskiem" tak ja na lotniskowcach japonskich !?............co o tym myslicie ?ale nie bardzo wiem czy Anglicy cos takiego stosowali.W modelu wykorzystalem toczone lufy i testowalem relingi fototrawione (w niektorych miejscach).Na koniec przedstawiam Wam okladke,moze ktos jej nie zna i monografie na temat tych okretow.......polecam.Jesli macie jakies pytania ,to chetnie na nie odpowiem.Pozdrawiam Krzysztof.
P.S.....Witus jestes nie zastapiony.....dzieki.



--

Post zmieniony (15-02-11 19:30)

 
30-05-10 17:04  Odp: [G] Pancernik RODNEY
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Chyba w starych modelach trzeba przyjąć za zasadę, że dno należałoby wykonać z barwionego kartonu: nawet jeśli uda się jakimś cudem staroć dopasować to spłowiałe, różne odcienie czerwieni i tak będą straszyć. Karton barwiony jest 100 razy łatwiejszy i 100 razy efektowniejszy od szpachli, farby, no i mniej pracochłonny, tańszy, itd. Co do szkieletu to rozumiem Oggo Ciebie doskonale: miałem dokładnie to samo w Washingtonie, a był to dopiero początek, no cóż, chyba taka właściwośc starożytności. Jeśli by Ci się jeszcze chciało nieco powalczyć to sugeruję Nelsona wydanego też dawno temu w Modelcard, ten sam autor ;) Sam kiedyś miałełem wielką ochotę na niego.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
30-05-10 17:38  Odp: [G] Pancernik RODNEY
OGGO 



Na Forum:
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 5

Witam
Swietny pomysl z tym barwionym kartonem Sven..............te proste pomysly sa najlepsze.Co do Nelsona,zamienilem go wlasnie na Rodney-a,bo ten ma efektowny kamuflaz,Nelson jest szary,a po rozmowie z Grzegorzem (projektantem) bylem pewny ze to te same modele,aha ,Rodney ma jeszcze samolot .(nie jestem pewny ,czy jest w Nelsonie ?)Pozdrawiam Krzysztof.

--
W stoczni......wloski pancernik Roma GPM

 
30-05-10 19:10  Odp: [G] Pancernik RODNEY
Mariusz 

Na Forum:
Galerie - 2
 

Super modelik jest na co popatrzeć..Ja niestety jeszcze nie skleiłem żadnego okrętu .

 
30-05-10 20:13  Odp: [G] Pancernik RODNEY
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Brawo OGGO. Sam pamiętam moją drogę przez mękę z Rodneyem, ale to juz historia, a sam mój model stoi sobie na półce u... byłego sąsiada ;) Wielki szacun OGGO !!!

Kiedyś sam MacGregor opisywał przygody tego opracowania, które o ile pamiętam to jakis czas "leżakowało" u wydawcy w niezbyt sterylnych (wilgoć itp) warunkach i stąd nietrzymanie wymiarów, brak spasowania itd. Proszę pamiętać, że były to czasy "przed komputerowe", a więc klisze itp. rzeczy.

Ozłocę każdego wydawcę i projektanta, za nowe, komputerowe opracowanie Rodneya lub Nelsona :)

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
30-05-10 20:26  Odp: [G] Pancernik RODNEY
OGGO 



Na Forum:
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 5

Witam
Tak,tak Syjku,nowe opracowanie tych okretow na pewno znalazlo by nabywcow,ja osobiscie nie wracam juz do projektow ktore kiedys sklejalem...............O.K z HMS Penelope z MM mnie "ponioslo",ale to chyba tak raz !? Na nowe tematy i projekty zabraknie mi zycia.Pozdrawiam Krzysztof.
P.S dziekuje Wam wszystkim za mile slowa,nawet nie przypuszczacie jakie mialem obawy przed wstawieniem tych zdjec na forum.

--
W stoczni......wloski pancernik Roma GPM

 
30-05-10 20:47  Odp: [G] Pancernik RODNEY
Adrian(a-graph) 



Na Forum:
Galerie - 9
 

...z plotek....w 2011 "ma byc" ktorys z Rodney'ow

--
Royal Navy first !!!

 
30-05-10 22:19  Odp: [G] Pancernik RODNEY
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Adriano a ile było tychze tajemniczych "Rodney'ów" ????

Pozdrówki

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
30-05-10 22:42  Odp: [G] Pancernik RODNEY
benek 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 13


 - 1

Model super tylko następnym razem prosze o relacje :)

--

 
31-05-10 08:41  Odp: [G] Pancernik RODNEY
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Oggo - bardzo miło się ogląda zdjęcia Twojego RODNEY'a. Dziękuje Ci także za wyrozumiałość dla projektanta i wiele miłych słów pod jego adresem. Chętnie i to bardzo zabrałbym się za nowe opracowanie tego okrętu, do którego mam podobny sentyment, jak wielu z nas, modelarzy sklejających przed wielu laty MM z tym okrętem. To stare opracowanie z Fly Model to stara, ręczna robota i żal, że takie, a nie inne kolory "poszły" w druku. Model powinien mieć zupelnie inne barwy. Oczywiście powinien być także o wiele lepiej opracowany. Ale coż... Gdyby któryś wydawca miał ochotę na jego wydanie - jestem do dyspozycji.
Pozdrawiam!

--
MacGregor

 
31-05-10 20:41  Odp: [G] Pancernik RODNEY
OGGO 



Na Forum:
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 5

Witam
Dzieki Grzechu za wpis,teraz pewnie wielu z nas otworzylo oczy i usta szerzej !!!
Wpis Adriana powyzej i Twoje checi zabrania sie znowu za Rodney-a,maja ze soba cos wspolnego ??? Mysle ze checi sa najwazniejsze !!!,a przy takiej ilosci wydawnictw,moze jednak znajdzie sie ktos ? Myslales moze o zagranicy ??.............no O.K juz nie bede Cie dalej "meczyl",poczekamy ,zobaczymy. Pozdrawiam Krzysztof.
P.S jeszcze na koniec ,chcialem odpowiedziec na wpisy i tematy o ktorych nie pisalem.
Z relacjami to u mnie troche problematyczne..............kazdy wie ze kosztuje to sporo czasu,zdjecia ,opisy co sie zrobilo,odpowiedzi na pytania itd...........u mnie z czasem jest troche krucho ,a i z aparatem i komputerem nie czuje sie jeszcze za swobodnie.
Co do okretow (pancernikow).............. jesli ktos ma ochote skleic sobie okret,to moze wybrac cos nie skomplikowanego, moze cos w skali 1:100,jakis kuter czy monitor ,na rynku modelarskim mozna cos znalesc.Pancerniki maja duzo elementow,ale wiele z nich ma wieksze rozmiary ,szkielet,burty,uzbrojenie glowne itd. a te wydane pare lat temu nie sa tak bardzo skomplikowane ,w nowosciach tez mozna cos wybrac.
Co do mojej "floty",to beda zdjecia po wystawie we Wroclawiu,bo te starsze modele nie sa tak interesujace jakosciowo....

--
W stoczni......wloski pancernik Roma GPM

 
01-06-10 13:16  Odp: [G] Pancernik RODNEY
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Krzysiek - nie wiem, o jakim RODNEY'u pisze Adrian. Pisałem wyłącznie o tym, że z przyjemnością zabrałbym się za zupełnie nowe opracowanie modelu tego okrętu, bo mam do niego wielki sentyment. Nie wiem jednak - szczerze mówiąc - WĄTPIĘ, czy jakikolwiek wydawca zaryzukuje pieniądze w takie nowe opracowanie, więc pewnie nic z tego nie będzie. W sumie mogę sobie tylko pomarzyć o ponownym opracowaniu takich modeli jak NAGATO, RODNEY, NELSON, WASHINGTON czy ALASKA. Albo otworzyć własne wydawnictwo :-) Niestety, ja się do tego nie nadaję...

Pozdrawiam!

--
MacGregor

 
01-06-10 13:41  Odp: [G] Pancernik RODNEY
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Gdzie jeden nie da rady to może grupa coś wskóra. Chodzi mi o modelarską inicjatywę grupową wspólnej pracy nad modelami, które chcielibyśmy mieć. W taki sposób właśnie niedawno powstał model Zary: pomysł padł na tym forum. I wydawca nawet się znalazł o dziwo. Choć kolega Roman miał niewielkie wsparcie..

Głównym problemem faktycznie jest koszt takiego projektu, który dla pancernika jest ogromny. Także pracochłonność. Dlatego może by tak niekoniecznie olbrzymy ale coś mniejszego wspólnymi siłami? Tylko jak skonsolidować rozdrobnione, niekiedy nawet skłócone środowisko kartonowych modelarzy okrętowych i projektantów/kandydatów na projektantów?

Ja w swoim zakresie od dawna przymierzam się z Darfu w ramach grupowego projektu "Okręty US Navy II wojna światowa" na sąsiednim forum do próby czegoś takiego, ale...modelarzy sklejających, chętnych brak.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
15-02-11 14:25  [KOSZ]
MarekC   

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 



Post zmieniony (08-11-16 12:39)

 
15-02-11 15:03  Odp: [G] Pancernik RODNEY
rysiu62   

RODNEY z MM to pierwszy model jaki "wyrzeżbiłem" , a ten jest ekstra.

 
16-02-11 09:34  Odp: [G] Pancernik RODNEY
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Piękny okręt sobie wybrałeś, robi wrażenie! :)

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024