FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
24-02-11 08:18  Odp: [RELACJA] Pz.Kpfw. II Ausf. D - WAK - 1:25
Kofi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Mario9, dzięki za zdjęcia, na pewno się przydadzą. Tymczasem mam do Ciebie pytanie. Zamontowanie najpierw kół, i gąsienic, a dopiero potem błotników nie będzie stanowiło problemu? Wydaje mi się, że łatwiej będzie mi zamontować gąsienice nie mając nad nimi niepożądanego obiektu. Nie wiem tylko, czy potem montaż błotników nie będzie problemem?

Krystian
Może jest to jakieś wyjście. Nie mniej jednak, limit posiadanych modeli 2D na półce się wyczerpał :P

--
www.kofimodels.jcom.pl - zapraszam na moją stronę internetową.
Początkujący

 
24-02-11 08:32  Odp: [RELACJA] Pz.Kpfw. II Ausf. D - WAK - 1:25
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 38
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

Kofi wszystkich dotychczas sklejonych modelach Mariusza zawsze pierwsze kleiłem błotniki potem resztę i nie było problemu czy z paskowymi czy laserowymi gąskami.
Powodzenia.

 
24-02-11 11:19  Odp: [RELACJA] Pz.Kpfw. II Ausf. D - WAK - 1:25
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Krystian mnie ubiegł w odpowiedzi:) W intrukcji zapisałem, że numeracja części odpowiada kolejości montażu. Oczywiście można od tego odbiec, gdyż każdy ma swoje doświadczenia i wypróbowane metody.

 
24-02-11 15:12  Odp: [RELACJA] Pz.Kpfw. II Ausf. D - WAK - 1:25
Kofi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Okej, dzięki :)

--
www.kofimodels.jcom.pl - zapraszam na moją stronę internetową.
Początkujący

 
06-03-11 19:10  Odp: [RELACJA] Pz.Kpfw. II Ausf. D - WAK - 1:25
Kofi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Długo nic nie pokazywałem, bo i nie bardzo było co.

Przykleiłem osłony przednich wizjerów (jeżeli są to wizjery), błotniki, etc. etc.

Z tymi trójkątami z samego przodu błotników był trochę problem. Zaczęło się od tego, że nie zgrało się poszycie, a potem już poszło...

Zdjęcia:

W rzeczywistości wygląda lepiej niż na zdjęciach. Makro wyłapie wszystko :P

Pozdrawiam!

--
www.kofimodels.jcom.pl - zapraszam na moją stronę internetową.
Początkujący

 
03-04-11 11:06  Odp: [RELACJA] Pz.Kpfw. II Ausf. D - WAK - 1:25
Kofi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Skończyłem przód i tył kadłuba. Wyszło jak wyszło. Nie mniej jednak jestem zadowolony.

Siatkę osłaniającą wydech zrobiłem z pasków papieru. Za chiny nie mogłem wkleić tam sitka, więc dałem sobie z nim spokój. Może i nie wyszło to najładniej, ale myślę, że lepiej niż miałbym to zostawić "prosto z wycinanki" - (praktycznie czarna plama). Wydech też pomalowałem, gdyż nie udało mi się dobrać koloru do retuszu, a po za tym sama rura wyszła dość brzydko, więc musiałem ją przeszlifować.

Photo:



W rzeczywistości nie widać tak wielu białych brak w retuszu.
Obecnie jestem na etapie klejenia wahaczy (?) kół jezdnych. Jednak to dopiero po egzaminach czyli w przyszłym tygodniu.

Pozdrawiam
Kofi

--
www.kofimodels.jcom.pl - zapraszam na moją stronę internetową.
Początkujący

 
05-04-11 09:03  Odp: [RELACJA] Pz.Kpfw. II Ausf. D - WAK - 1:25
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 38
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

Kofi poszukaj w pasmanteriach tiulu na siatki. Są różne grubości oczek, gramatury i kolory.
Łatwo się profiluje polecam z autopsji.

--

Post zmieniony (05-04-11 09:04)

 
05-04-11 20:42  Odp: [RELACJA] Pz.Kpfw. II Ausf. D - WAK - 1:25
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Z własnego doświadczenia wiem,że dobra jest też moskitiera,ale ta zrobiona z tworzywa sztucznego.Idealnie nadaje się na imitację blachy na błotnikach lub różnego typu siatki.Popatrz w sklepach ogrodniczych.

 
05-06-11 12:40  Odp: [RELACJA] Pz.Kpfw. II Ausf. D - WAK - 1:25
Kofi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Pytanko do autora albo kogoś kto posiada wycinankę.

Czy te paski na kołach nośnych (bandaże [?]) mają być kolorem szarym do wewnątrz czy zewnątrz? Nie pamiętam numeracji, a nie chcę źle przykleić.

--
www.kofimodels.jcom.pl - zapraszam na moją stronę internetową.
Początkujący

 
05-06-11 13:46  Odp: [RELACJA] Pz.Kpfw. II Ausf. D - WAK - 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Kofi - wiesz, najgorsze jest publiczne przyznanie się do lenistwa:>

Ty chyba posiadasz wycinankę i dołączona do niej instrukcję tak? No to nie wiem, w czym problem. Są dwa rodzaje pasków - szare cz. 108 i cz. 107 w kolorze bazowym. Części nr 107 sklejasz kolorem do wewnątrz okręgu, a szare na zewnątrz - bo 108 to wierzchnia część bandaży gumowych kół, a 107 to zewnętrzna częśc obręczy.

Wszystko jest jasno i wyraźnie pokazane na rys. 22 w instrukcji, tak więc bez przesady :-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024